Іван Примаченко: про фінансування олімпіад

Заради економії бюджетних коштів було вирішено значно урізати фінансування шкільних олімпіад

Іван Примаченко: про фінансування олімпіад

Автор: Іван Примаченко, засновник платформи Prometheus.

Ради экономии бюджетных средств было решено значительно урезать финансирование школьным олимпиадам… Теперь в 8-х и 9-х классах всеукраинского (собственно, главного) этапа олимпиад не будет вообще, а в 10 классе он будет только для тех предметов, по которым существуют международные олимпиады. Впрочем, судя по открытому сбору средств на поездку преподавателей, которые должны сопровождать нашу школьную сборную на международной математической олимпиаде 2016 года, и на это денег решили не выделять.

В школе я принимал участие в олимпиадах, взял призовое место на всеукраинском этапе и благодаря этому без экзаменов (древняя эра до ЗНО, когда люди были маленькими, а олимпиады большими) поступил на бюджет КНУ им. Тараса Шевченко. И дело вовсе не только в поступлении. Победа на школьной олимпиаде дала мне уверенность в своих силах и желание вновь и вновь добиваться «невозможного», без которой, вполне возможно, я так и остался бы в Донецке, не запустил бы первый украинский массовый открытый онлайн-курс и не создал бы совместно с единомышленниками Prometheus. И это далеко не уникальная история: множество способных людей поверили в свои силы, поступили в лучшие вузы Украины и сделали свой вклад в развитие страны благодаря участию в школьных олимпиадах.

В статье по ссылке замминистра Хобзей заявляет, что «Міністерство є відкритим до пропозицій щодо спонсорських коштів на проведення олімпіад». Правда никаких подробностей о том сколько нужно собрать, куда переводить деньги и с кем можно связаться, чтобы узнать подробности, нет. Как не удалось найти их и на сайте Министерства.

Думаю, если на эти вопросы будут получены ответы, сообщество бывших участников олимпиад и всех, кому небезразлично будущее украинского образования и всей страны, смогут коллективными усилиями найти деньги. Лично готов перечислить оставшуюся на карточке 1000 гривен, но не допустить позора с сокращениями олимпиад. Знаю, что среди моих френдов и подписчиков много людей, неравнодушных к теме украинского образования. Ну что, справимся?

Оригінал

Освіта.ua
22.02.2016

Популярні блоги
Іван Осадчий: про оцінювання учнів 5 класів НУШ За пропонованим у Методичних рекомендаціях підходом неможливо виставити оцінки за семестр
М. Гриньова: виховуємо ще одне покоління, яке не читає Нашим учням треба давати медаль за відвагу, бо толерантно терплять усі хвороби нашої освітньої системи
І. Лікарчук: чиновники не уявляють життя без олімпіад Життя змінюється, формується абсолютно нова суспільна ментальність, а в батьків отих олімпіад – «скрєпи»
Л. Булигіна: про щоденну хвилину мовчання в школах Все, що за вказівкою і не від серця, – все обернеться проти дітей і проти суспільства
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Уч
Це жахливо. Скільки зусиль учні приклали щоб потрапити на довгоочікуваний етап( я в тому числі), і тепер нам кажуть,що фінансування зменшено. Дійсно,втрачаєш будь-яку мотивацію. Обдаровані діти просто живуть цими олімпіадами, ці іскри у очах, і це дійсно щиро. Скільки емоцій і досвіду отримуєш, коли береш участь у подібних заходах. Завдяки фінальному етапі в минулому році, я познайомилась з багатьма цікавими людьми,ми обмінялись досвідом, я пережила один з найнезабутніших моментів. Тому, у цьому році я,як і тисячі інших дітей, прикладали багато зусиль щоб знову пережити усе це. Треба набувати досвіду,щоб в 11 класі показати гарні результати та отримати додаткові бали. Це рішення призведе до демотивації та втраті дорогоцінних навичок участі у фінальному етапі олімпіад. Сподіваюсь, що все-таки знайдуться спонсори та олімпіада пройде у колишньому форматі. Це дійсно важливо для учнів. Підтримайте,будь-ласка,петицію. http://matholymp.com.ua/2016/02/26/peticiya-prezidentu-ukraini-vidnovit/
Охохонюшки
Коли до нас перевіряючі з міськво приходять, то говорять:"А чого це у вас один проектор на свю школу, а в сусідній школі аж 3. Ви не вмієте зі спонсорами працювати. Шукайте спонсорів". Так може МОНУ порадити пошукати спонсорів, міністерству це легше зробити, ніж простому директору школи, якого всюди в корупції підозрюють (чи гроші на ремонт попросив, чи на хлорку, чи на засіб від тарганів, чи на проектор). Хрєнова ми країна, в якій так відносяться до таких дітей-олімпіадників, адже це ЕЛІТА нації.
Учасник олімпіад
Дивно читати мотивацію Хобзея, що олімпіади в 11 класі треба проводити, щоб дати їх переможцям бали для вступу. І не смішно виглядають ці бали? Іноді вони менші за ті, які отримують слухачі підготовчих курсів. Чи не теперішнє МОН забрало суттєві пільги у переможців Всеукраїнських олімпіад? Чи не воно позбавило права переможців міжнародних (!!!) олімпіад бути зарахованими поза конкурсом. Невже й до їхнього рівня немає довіри??? А тепер ще хоче вилучити з олімпіад учнів 8 - 9 класів. Коли Санніков з Севастополя після 9 класу виграв золото міжнародної олімпіади з математики, то МГУ запрошував його на навчання, не питаючи й про атестат. А чи міг би Пілявський з Вінниці стати 4-разовим призером міжнародної олімпіади, якщо б не почав виступати на Всеукраїнських олімпіадах ще з 7 класу (І місце за 8 клас)? До речі, всі І дипломанти того року за 8 клас (з них один шестикласник !!!) потім отримували золото на міжнародних олімпіадах. Чи засвітились би вони аж у 10 класі? - риторичне питання.
Татьяна
Да лучше бы сэкономили на дурацких никому не нужных пришкольных лагерях! А если спонсоры начнут искать средства на олимпиады -войдёт в привычку. До каких пор будут" выезжать" за счёт простых людей? Армию поддерживаем смс-ками и военным сбором. Зато депутатам - никаких ущемлений. Как катались по миру за счёт госбюджета, так и катаются, как компенсиоовали себе,любимым, проживание, так и компенсируют. А мы давайте с себя "последнюю шкуру" снимать. Мало того, что вычитают из бюджетной зарплаты большие налоги, так ещё и совести хватает собирать на Красный крест,на местные газеты и много ещё на что. Не нужны умные люди, не нужны.
вчитель математики
Прочитав текст за посиланням "урезать финансирование школьным олимпиадам…" і не можу повірити, що це той Хобзей, який в 1974 році восьмикласником їхав на республіканську олімпіаду з математики. Невже чиновницька посада так псує людину? Павле, спам"ятайся! Або іди геть і не розвалюй того, що було добре до твого приходу.
ххх
Для вчитель математики: Судячи з допису, є спонсори, які готові профінансувати повноцінне проведення олімпіад. Тільки чому їх пошуком повинен займатися професор Рубльов, а не чиновники з МзРОН (міністерства з розвалу освіти і науки)?
хімік
Треба не прецедент створювати - спонсорів шукати, а відновити дію Положення про Всеукраїнські олімпіади, яке регламентує участь 8-11 класів в ІV етапі. Я розумію важність підняття престижу рідної мови, але ж як бути з іншими предметами, іншими дітьми? Як пояснити, чому в роки другої світової віїни в Радянському Союзі були олімпіади, а в рідній незалежній Україні не знайшлося коштів для підтримки її майбутнього. Я не прихильниця Советов. І саме тому так боляче зізнавати, що наші чиновники від освіти, і не тільки, спроможні лише цинічно декларувати пріоритет дитини, а насправді знищувати те, що гідне підтримки та розвитку.
хххххх
Я за олімпіади. Але ,на мою думку,необхідно проводити олімпіади на добровільній основі.Я маю на увазі,щоб в олімпіаді приймали участь обдаровані,здібні учні за бажанням, а не виручали вчителя тому,що йому треба атестуватися. І буває так,що майже на всі олімпіади їздить одна дитина, бо талановитих дітей в сільській місцевості стає дедалі менше. Якщо в районі є кілька обдарованих учнів то нехай приймають участь і показують достойні результати,а не їдуть на олімпіади тільки за тим,щоб була сформована команда і не полаяло начальство.
Коментувати