С. Горбачов: мрію про мітинг на підтримку школи

Треба зробити зі старою школою те саме, що справжні реформатори зробили зі старими «мєнтами»

С. Горбачов: мрію про мітинг на підтримку школи

Автор: Сергій Горбачов, директор Спеціалізованої школи ім. Івана Багряного №148 м. Києва.

Мітинг на підтримку нової поліції на Софіївській площі викликав у мене — окрім цілком зрозумілих позитивних емоцій, коли єднаються пристойні люди — ще й жагучу заздрість.

Бо маю мрію: побачити такий самий мітинг на підтримку нової школи.

Для цього треба зробити зі старою школою те саме, що справжні (не МОНівські) реформатори зробили зі старими «мєнтами»: звільнити геть усіх вчителів та директорів шкіл (і мене також).

І обов'язково — розігнати віником з гарного замаху всіх академіків педнаук та МОНівських чиновників.

А потім призначити освітянам пристойну зарплату, зробити розумні програми та підручники — і оголосити прийом на роботу в нову школу тільки після суворого тестування знань та реальної психіатричної експертизи на здатність працювати з дітьми.

І в комісію по відбору вчителів нової школи не включати жодного чиновника від освіти: тільки представників громадських організацій, яким довіряє більшість батьків, авторитетних психологів-практиків, журналістів, громадських активістів.

І не слухати волання "та що вони знають!"? Знають головне: з дітьми має працювати людина, яка поважає маленьку людину і має бажання постійно розвиватися.

Знаю, що це буде вкрай некомфортно: я навіть не можу сказати на 100% впевнено, чи зможу пройти це випробування. Звісно, сподіваюсь, що зможу. Але якщо ні - то така доля: буду працювати десь деінде.

З того, що зараз бачу, можу зробити впевнений висновок: найжорсткіший відбір пройдуть близько 60-70% відсотків вчителів і директорів, хто зараз працює в школі. Це - навіть не найоптимістичніша оцінка: може буде й більше.

Бо насправді я бачу в школі переважну більшість професіоналів, які потрапили в дурну ситуацію, коли батьки нам не довірять тотально. І ось такий чесний відкритий конкурс може повернути довіру.

І якщо навіть я особисто не пройду відбір (а таку можливість допускаю) то зате душа буде спокійна: з дітьми працюватимуть якісно відібрані люди, які пройшли серйозний конкурс, матимуть довіру суспільства і пристойну зарплату.

І тоді, якщо якась потвора замислить позбавити Україну права на якісну освіту, ми побачимо дійсно народні (як сьогодні) мітинги на підтримку нової школи.

От тоді українські діти матимуть шанс, не раніше.

Бо довіра до нинішньої школи, на жаль - нижче будь-якого прийнятного рівня. А без довіри до школи вчити дітей не можна. Так само, як неможливо забезпечити законність в країні без довіри до правоохоронців.

Оригінал

Освіта.ua
22.02.2016

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
мнение
Риторический вопрос: "А судьи, кто?".Митинги, тестирования, рейтинги, аттестации, ... разные, но ЛЮДИ!!! Люди не меняются, а молодое-новое поколение еще подрастает и в этом СУТЬ.Это надо понять и не морочить голову с реформами, а думать как заставить того же директора, учителя,честно трудиться.Начинать с себя каждый должен и ДЕЛИТЬСЯ ОПЫТОМ СВОИМ, мое мнение. Много ли мы видели таких НОВШЕСТВ? таких учителей, директоров, , свою гражданскую позицию много кто озвучил? Разобрались в то, что озвучено НОВОГО, действительно НОВОЕ? В основном - перетурбация старых идей,учебников, авторов, "проектов", .....
мнение
Для мнение: .А новое-то в чем? Отвечают в реформе. А реформа пошаговая(!) какая? И повторяется - давно забытое "старое". Не спешить нужно, думаю, говорить "геть", никому и ничему, до тех пор пока не исправим старое и конкретно что-то. Пошагово, постепенно и не массово переделывать "все и вся". Не называть реформой ШАГИ нового, но когда проделаем много "новых шагов", тогда и Заявить, что Реформирована школа, ВУЗ,
Коментувати
Gluschuk Wladimir
Чудовий і влучний допис. Працюючи 9 років на посаді директора школи розумію про що говорить автор. Тільки так. Рідне МОН не здатне на реформи "зверху", потрібно підштовхувати "знизу", вчителі в перважній більшості не можуть самокритично поставитись до системи в якій живуть, багатьох вона ж просто влаштовує. Залишаються батьки, які хоча б вимагали б, щоб ті хто готує їх дітей до ЗНО самі були б здатні його пройти (в тому числі і я). Тільки так, якщо ми бажаемо побудувати сучасне, конкурентне освітне середовище.
лимпопо
Для Gluschuk Wladimir: Люди не меняются, а молодое-новое поколение еще подрастает и в этом СУТЬ.Это надо понять и не морочить голову с реформами, а думать как заставить того же директора, учителя,честно трудиться.Начинать с себя каждый должен и ДЕЛИТЬСЯ ОПЫТОМ СВОИМ, мое мнение. Много ли мы видели таких НОВШЕСТВ? таких учителей, директоров, , свою гражданскую позицию много кто озвучил? Разобрались в то, что озвучено НОВОГО, действительно НОВОЕ? В основном - перетурбация старых идей,учебников, авторов, "проектов"
Коментувати
Віктор Громовий
А у моєму житті такий мітинг був! Коли батьки в Кіровограді виступили проти погрому гімназії...
лимпопо
Для Віктор Громовий: "Лиха-беда, начало". Дожили.
Коментувати
Emvina
Повністю підтримую автора. Але ж ми знаємо,що такого "перевороту" ніхто не візьме на себе.
арго
ви реально думаєте, що "розігнати всіх, а потім призначити освітянам пристойну зарплату, зробити розумні програми та підручники — і оголосити прийом на роботу в нову школу тільки після суворого тестування знань та реальної психіатричної експертизи на здатність працювати з дітьми" з припиненням навчального процесу на короткий термін (припустимо літні канікули) можливо? і "з дітьми працюватимуть ЯКІСНО відібрані люди, які пройшли СЕРЙОЗНИЙ конкурс" - ви в це свято вірите?
лимпопо
Для арго: +++А новое-то в чем? Отвечают в реформе. А реформа пошаговая(!) какая? И повторяется - давно забытое "старое". Не спешить нужно, думаю, говорить "геть", никому и ничему, до тех пор пока не исправим старое и конкретно что-то. Пошагово, постепенно и не массово переделывать "все и вся". Не называть реформой ШАГИ нового, но когда проделаем много "новых шагов", тогда и Заявить, что Реформирована школа, ВУЗ
Коментувати
Олекса Позняк
==== тільки представників громадських організацій, яким довіряє більшість батьків, авторитетних психологів-практиків, журналістів, громадських активістів.=====Ну отобрали молодых и симпатичных в полицию с помощью гражданских активистов. А они элементарно автомобиль остановить не могут-примитивную коробочку сделать или шины проколоть. Операция "Недохват".Зато всем нравятся. А ведь при всех минусах в милиции были суперспецы. Они и вылетели первыми потому что говорить не умели, умели работать.
Олена
В принципі я з Вами погоджуюся,головне, щоб вчитель поважав маленьку людину,любив свою роботу і мав бажання постійно розвиватися.Це головне !!!! А досвід ,майстерність приходять з часом.Зараз ДУЖЕ БАГАТО говорять про професіоналізм ,придумують сертифікацію і ще не знаю що.Але забувають про головне - ставлення вчителя до роботи. Можна бути "сверх" професіоналом а не вміти спілкуватися з дітьми ,не вміти донести до дитини,не вміти навчити .Знати багато це не все,що потрібно .АЛЕ БЕЗ НОВИХ АДЕКВАТНИХ віку ПРОГРАМ, дійсно, розвантажених, НОВУ ШКОЛУ не можна СТВОРИТИ!!!!