О. Цебро: потрібна допомога у проведенні олімпіад

Згідно з наказом МОН № 72 підготовка учнів 8-х та 9-х класів до IV етапу олімпіади з фізики скасована

О. Цебро: потрібна допомога у проведенні олімпіад

Автор: Олексій Цебро.

Шановний Сергій Квіт та колеги, доброго дня!

Місто Івано-Франківськ з 27 березня по 1 квітня 2016 року хоче прийняти IV етап Всеукраїнської олімпіади з фізики для учнів 8-х, 9-х, 10-х та 11-х класів! Але нормативні питання проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад регулюються Положенням про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності».

Відповідно до чинного Положення … IV етап Всеукраїнської олімпіади з фізики має щорічно проводитись для учнів 8-х, 9-х, 10-х та 11-х класів.

Саме це й було передбачено наказом Міністерства освіти і науки від 07 вересня 2015 року № 915. (Паралелі класів зазначені у Додатку № 1).

Після прийняття Державного бюджету на 2016 рік стало зрозуміло, що коштів на олімпіади передбачено у декілька разів менше, ніж потрібно для їх проведення у повному обсязі. У зв’язку з цим було видано наказ Міністерства освіти і науки від 02 лютого 2016 року № 72. Відповідно до цього наказу IV етап Всеукраїнської олімпіади з фізики у 2016 році має проводитись ЛИШЕ для учнів 10-х та 11-х класів (Додаток № 1 наказу № 72).

У зв’язку з виданням наказу № 72 підготовка учнів 8-х, 9-х до IV етапу Всеукраїнської олімпіади з фізики 2016 року СКАСОВАНА! Тобто зараз ті вчителі, методисти та науковці, які в областях все-таки готують учнів, роблять це не лише просто на ентузіазмі, але й з юридичної точки зору незаконно! Фактично підготовка 8–9-х класів до олімпіади дезорганізована.

Саме тому ця проблема потребує негайного врегулювання у нормативному аспекті, тобто потрібно видати наказ Міністерства освіти і науки щодо фінансування проведення IV етапу Всеукраїнської олімпіади з фізики 2016 року для учнів 8-х, 9-х класів за спонсорські кошти. Міністерство в принципі згодне і готове видати відповідний наказ, але це неможливо зробити, не знайшовши реальних спонсорів (одного, або декількох), готових надати потрібну суму коштів. Тому потрібна фінансова допомога щодо проведення олімпіади з фізики.

Адже понад півстоліття IV етап всеукраїнської олімпіади з фізики щорічно проводився для ЧОТИРЬОХ паралелей учнів старших класів (тобто для учнів 8-х, 9-х, 10-х, 11-х класів). У 2016 році через брак фінансування прийнято рішення про проведення IV етапу всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики лише для учнів 10-х та 11-х класів. Для учнів 8-х, 9-х класів змагання з фізики IV етапу (на Всеукраїнському рівні) фактично скасовано, хоча всі змагання IІІ етапу у регіонах України проведено у повному обсязі і претендентів на участь у IV етапі фактично визначено.

Якісна і системна підготовка до Міжнародних учнівських олімпіад з фізики є неможливою без тривалої участі (протягом щонайменше ЧОТИРЬОХ років) школярів різних класів у змаганнях різного рівня, зокрема їх участі у IV етапі всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики, як найвищій за рівнем відповідних вимог з фізики. Не проведення IV етапу змагань з фізики для учнів 8-х, 9-х класів неминуче призведе до зниження рівня результатів команди України на Міжнародних учнівських фізичних олімпіадах через декілька років і руйнуванню системи роботи з обдарованою молоддю в цілому.

Місце проведення: м. Івано-Франківськ, з 27 березня по 1 квітня 2016 року.

Орієнтовний розмір необхідного фінансування:

Кількість учасників – (учнів 8-х і 9-х класів та керівників команд) – 90 осіб.

Тривалість олімпіади – 6 діб. (харчування 6 діб, проживання 5 ночей).

  • Вартість харчування однієї особи на добу – 70 грн (70 грн*6 діб*90 осіб = 37800 грн).
  • Вартість проживання однієї особи на добу – 50 грн.
  • 50 грн*5 ночей*90 осіб = 22500 грн.
  • Канцприладдя для 1 учасника – 25 грн.
  • 25 грн*90 учасників = 2250 грн.
  • Вартість придбання обладнання для експериментального туру – 5000 грн.
  • Оплата роботи зі складання завдань з перевірки робіт учасників (з нарахуваннями) – 8000 грн.
  • Оплата транспорту – 5000 грн.
  • Всього: 80550 грн.

Прошу всіх поширити інформацію для збору спільних коштів на праведну справу!

Оригінал

Освіта.ua
22.02.2016

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
peter
Миттєвий онлайн-кредит, 100% безпечний / гарантія, напишіть мені сьогодні. [email protected] додати мене на whatsapp +917338386140
Володимир
Шановні, любителі державної халяви, переймайте досвід профтехосвіти. Всі витрати на кркурсанта несе навчальний заклад. Канцприладдя, оплату за складання завдань та перевірку та транспорт треба вилучити з кошторису. Тривлість олімпіди можна зменшити до двох, максимум до трьох днів. При такому підході, не треба шукати спонсорів. Тих коштів, які збираєте з батьків, цілком вистачить для участі в олімпіаді учня та викладача.