![]() |
Відчуваючи початок свого кінця, профспілки намагаються захищатися але самі себе заганяють у глухий кут |
Микита Андрєєв: фінансові профспілкові піраміди
Автор: Микита Андрєєв, експерт у European Students' Union (ESU)
Як я вже говорив, я не вважаю, що законопроект 3474 – це вирішення проблеми профспілок, але, спостерігаючи реакцію наших совєцкіх «друзів», розумію, що цей проект вже не даремний. Відчуваючи початок свого кінця, вони намагаються захищатися, а виходить так, що самі себе заганяють у глухий кут.
1) Чи дійсно вони вірять, що студенти Харкова забули, як поводились профспілки під час протесту щодо повернення пільг студентам у метро? Так ми нагадаємо – https://goo.gl/4hfLRo, https://goo.gl/adkaol
2) Чи дійсно вони думають, що студенти не знають, хто відстоював студентські стипендії? Це теж студенти знають http://goo.gl/9vEcg1, http://goo.gl/e4XLTI, http://goo.gl/zUvDzD. До речі, в цьому питанні треба відзначити важливу роль керівництва Міністерства освіти і науки України. Та і взагалі, це досягнення декількох організацій.
3) «Ні — боротьбі з корупцією!» – це взагалі жесть, навіть коментувати не буду. І так можна по всім пунктам пройтись.
Крім цього, я просто вражений раптовим мережевим розповсюдженням «жовтої» статті з невідомого сайта про керівництво МОН представниками профспілок у соцмережах (http://goo.gl/zSCB48). МОН звісно є за що критикувати, і за Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти, і за шкільні підручники і за інше, але розповсюдження відвертого наклепу – це просто верх цинізму.
Зараз профспілки заради свого захисту активно починають юзати медійну платформу Харківської міської ради, в т.ч. «Харьковские известия» (http://goo.gl/I9lPck), які, до речі, утримуються за рахунок податків харків'ян. За моєю інформацією, готується юзання ще і молодіжних проектів, підконтрольних міськраді. До речі, тому, хто вгадає, який зв'язок між обласною профспілкою та міськрадою в Харкові – цукерка, варіанти – в коменти.
Отже, буде цікаво. Я не є прихильником 3474, і тому був достатньо стриманим, адже вважаю, що треба вносити зміни до ЗУ «Про декомунізацію» і таким чином вирішувати проблему. Але привласнювати собі чужі, або ж спільні досягнення та маніпулювати студентами – то вже зайве, у всього є свої межі і їх не можна переходити, а якщо перейшли – готуйтесь до відповіді.
Фінансові профспілкові піраміди, родинні зв'язки в керівництві профспілки, де живуть і на чому їздять керівники профспілок – все це має стати об'єктом громадських, можливо навіть журналістських, розслідувань. А на Студентському антикорупційному форумі ми розкажемо, як збираються ці самі підписи за збереження профспілок, і чому деякі керівники ВНЗ так охоче цьому сприяють.
Освіта.ua
12.02.2016