Osvita.ua Блоги О. Братущак: профспілки для працівників, а не студентів
О. Братущак: профспілки для працівників, а не студентів

У нас часто плутають інститути студентської профспілки та студентського самоврядування

О. Братущак: профспілки для працівників, а не студентів

АвторОлексій Братущак, журналіст.

Земля – крестьянам!
Фабрики – рабочим!
Студентські профспілки – студентам!

Ці гасла дуже красиво виглядають. Але далекі від реальності. Сучасної та європейської реальності. От для радянської – саме воно.

До чого це все я? Існує законопроект №3474, яким ініціатори хочуть «покращити» студентські профспілки. Якщо коротко, то хочуть, щоб студентські профспілки очолювали тільки студенти, а не якісь 40-50 річні дядьки. Виглядає красиво. Для тих, хто трохи погано розбирається у суті студентської профспілки та студентського самоврядування. Часто ці дві інституції плутають.

Що потрібно розуміти. Будь яка профспілка – це об’єднання найманих працівників (професіоналів) задля відстоювання своїх прав у стосунках з роботодавцями. Студенти не є найманими працівниками. Де ви бачили найманих працівників, які платять умовним роботодавцям? Ну і професії «студент» не існує.

Студентське самоврядування – це можливість і механізм участі студентів в управлінні університетом. Наприклад, відповідно до закону «Про вищу освіту» зі студентами (органом студентського самоврядування) мають погоджувати призначення усіх проректорів.

Ми – представники ГО «StudMP» виступаємо за розвиток саме студентського самоврядування. І, відповідно, за ліквідацію студентських профспілок. Тобто за встановлення європейського формату участі студентів в житті університету, і за руйнування радянського.

Вади студентських профспілок допомагають пришвидшити момент ліквідації студентських профспілок. А «покращення», яке пропонують ініціатори та автори 3474, навпаки вкорінює в університетах радянську систему відносин. Якби «дєдушка Лєнін» був живий, то прихильникам 3474 він би казав: верной дорогой идете, товарищи!

Оригінал

Освіта.ua
03.02.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Zinger
Ой пане Братущак, щось Ви хилите не туди. Хто Вам сказав, що студент не може працювати найманим працівником, наприклад по сумісництву на 50% окладу? Запитайте у студентів, скільки їх працює без Вашого відома, щоб мати заплатити кошти за своє навчання? І тоді Ви зрозумієте, що злукавили. Повнолітній студент може спокійно у вільний від лекцій час працювати за контрактом у профспілці на умовах оплати, наприклад 50% від окладу, особливо старшокурсники. І не праві Ви у тому, що будь - яка прсофспілка -це об*єднання найманих працівників. Якщо студенти сплачують внески у ПО ВИШу - то вони наймані працівники? - а якщо ні - то вже не наймані. Гарно у Вас виходить.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!