Osvita.ua Блоги Катерина Спітковська: масове приниження вчителя
Катерина Спітковська: масове приниження вчителя

Давайте говорити і про професіоналів, про фанатів, яких набагато більше, ніж тих, хто ганьбить професію

Катерина Спітковська: масове приниження вчителя

Автор: Катерина Спітковська, учитель.

Я вже декілька днів ходжу під певним враженням: мене занепокоїло виникнення «креативної» ідеї про встановлення камер в класах. Що ми хочемо цим досягти? Ми ставимо в голову кута ідею "КОНТРОЛЮВАТИ ВЧИТЕЛЯ».

Я розумію, що цьому послужив ганебний вчинок вчителя, що змушувала битися головою об дошку дитину!!! Але!!! Що виходить: завжди по гіршим представникам якихось професій ми судимо про всіх! Йде масове ПРИНИЖЕННЯ професії вчителя! Давайте тоді встановимо відеокамери в усіх медичних закладах, в усіх паспортних столах, в казначействі! Давайте послухаємо, як спілкуються з людьми в транспорті! Це масова проблема нашого оточення!!!

Ви думаєте, я боюсь відеокамери? Ні, але мене турбує, хто буде контролювати вчителів? Це має бути якась служба? Це будуть батьки? Хто буде допомагати КОНТРОЛЕРАМ трактувати сказані слова, визначати якість методики???

Скільки сказано про потребу контролювати вчителів, але ніхто не сказав про те,як підняти престижність вчительської праці!!!

Якісь є, можливо, ролики про історію перемог у вчительській сфері? Я бачу тільки історію поразок! Я бачу тільки ганебні вчинки вчителів, тільки розповіді про невдах, які працюють вчителями!!! Я не говорю, що кричущі випадки слід замовчувати!!! Ні, зрозумійте мене правильно! Я теж обурююсь вчинкам деяких вчителів і вважаю, що допускати до дітей таких не слід! НІКОЛИ! Але давайте говорити і про професіоналів, про фанатів, яких набагато більше, ніж тих, хто ганьбить нашу професію.

Моя позиція: камери в школах мають бути в місцях масового скупчення дітей. А вчителю треба довіряти, хоча їх слід відбирати. Чомусь в нашій державі говорять про оснащення відеокамерами всіх навчально-виховних закладів (а їх дуже багато), а ніхто не говорить про жорсткий відбір вчителів на посаду вчителя за гідну зарплату.

Оригінал

Освіта.ua
02.02.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Накипелов
Соррі за оффтоп... Перевіряти учителів можуть всі кому не лінь. Достатньо влаштуватися (чи купити місце?) на відповідну посаду. А от, працювати учителем (із контролерів) можуть лише одиниці. Тобто, виходить, некомпетентні особи перевіряють компетентість учителів... А з приводу камер, то вони нічого не вирішать. Лише потягнуть додаткові кошти зі шкільного бютжету, до того ж немалі... Щоб вгамувати девіантних учнів, потрібно законодавство, яке передбачає відповідальність за неадекватну або протиправну поведінку (наприклад, система штрафів для батьків). З іншого боку, багато чого залежить від обраної педагогічної тактики учителя. Важливо розумітися на обставинах. Можливо, той учень не такий вже й розбишака, просто потребує особливого підходу...
Finita
Для Накипелов: В классе 37(!) учеников. И каждый требует ’’особого подхода’’. И каждый родитель требует внимания для СВОЕГО ребенка, забывая, а иногда и в принципе не задумываясь о том, что на внимание учителя имеют право ВСЕ 37. В первом классе урок длится 35 минут. Выходит даже меньше минуты на каждого ученика. А маленький негодяй еще и это время отбирает. На каком основании? В каком месте родители мелкого провокатора видят права других детей? Почему об этом никто не задумывается? Почему учитель должен ублажать Митрофанушек вместо того, чтобы учить тех, кто хочет учиться. Почему дети из семей с нормальной психикой и адекватныи запросами, должны учиться доа самостоятельно, потому что на уроке учитель ’’ищет подход ’’ к капризному лентяю?
Коментувати
директорка
знаєте, а яне проти відеокамер на уроці. нехай батьки подивляться, як іноді себе поводять їхні діти, як відповідають на уроках. а ще ввела б штрафи для батьків за погане поводження дітей. та, чесно кажучи, і для вчителя був би стимул краще підготовитися до уроку. тільки хто це все буде контролювати?
Петро
"ганебний вчинок вчителя, що змушувала битися головою об дошку дитину" Не ЗМУШУВАЛА, а РАДИЛА підвищеним і роздратованим голосом! Ніхто у дошку не стукався!
Богдан
Для Петро: Ви праві. Чому всі (?) повірили новоспеченому "май-ру мильниченку" ? І ніхто вже скільки років не вірить "професіоналу Мельниченку"(при стількох силових структурах, всіх змінах Президентів) . Можливо, совісна Вчителька занадто швидко ЗДАЛАСЬ? Чи не ВІРИТЬ в те, що ми, вчителі, ЗДАТНІ захищатись? Так, вона відчула свою провину, прийняла болюче для себе рішення. Та коли, я дивився на того "тата" (і мовчазну маму") по телебаченню... Мій батько (покійний) в такій ситуації зі мною -зняв би ремінь і довів "педагогічний процес" до логічного кінця.
Коментувати
Спiвчуваю вителям
Ще питання а суддi хто? Наприклад франкiвською облосвiтою руководить людина що i року в школi не пропрацювала, добре що IB повернули, бо були нагнали, та не розумiли шо ж то треба робити в освiтi.
Людмила
Для Спiвчуваю вителям: Яка це мала бути дитиняра, що довела вчительку до "аяйяй, таких страшних слів".
Коментувати
Юлия Хоменко
То можливо нехай і в туалети поставлять камери?...... ну щоб і там контролювати "горевчителів" аххаха) вибачте, але діло йде до абсурду... куди котиться світ...
Владимир
Шановні колеги, не рвіть душу. Якщо ви не купите камеру самі, чи не збирите гроші з батьків учнів, камер ніколи не буде. А ВВФ чи ЕБРР, грошей на це не дасть. До речі, ми це вже проходили, в часи коли така техніка появилась в Україні. Правда це подавалось як новація, яку швидко змінила друга. Зміна назви шкіл на довгі назви, інститутів на академії та університети, заміна навчальної роботи на написання паперів та звітів, а за ними різке падіння рівня навчалних досягнень учнів та студентів.
арго
Для Владимир: точно!!!!!!!!!!!!!! а школи без камер оптимізують як ті, що не справились із завданням.
Коментувати
Наталі
Хочу камеру вже завтра, зі звуком і можливістю запису на електронний носій. І щоб учні про те не знали. Хочу, щоб деякі батьки почули та побачили відповіді дитини на уроці....
Накипіло
Для Наталі: прям в точку
Світлана
І щоб подивилися і почули як їхні деякі чада поводяться на уроках
Коментувати
Olexandra Basatska
Я також згідна на камеру-нишпорку, але після того, як буду мати вкабінеті плазму або проектор з ноотбуком, бо ж я географ, а проектор в школі один на всіх 66 колег.Хоч після 33 років праці воно якось принизливо, що тобі не довіряють. А щодо покарань дітей - інколи це корисно. Колись в поході я відлупила одного старшокласника , так як він виліз на скелю в таке місце, звідки самостійно не зміг спуститися. Коли "рятувальні роботи" були завершені, я відвела душу, для науки молодшим, в тому числі. Пізніше батько подякував.
Тетяна
Люди ви про що ? У школI Вчитель шестирiчнiй дитинI каже битися головою об дошку!!!А якщо це була б Ваша дитина? Чому мова вiдразу про приниження вчителя,а не про знущання над Дитиною. Чему у Вас нема такоi бурхливою реакцii на таке дiйство Вашоi колеги
Lina Lia
Для Тетяна: Вчителька сказала: "Замість того щоб робити дурниці на уроці , то краще вдаритись головою об дошку". Згідна грубо , негарно, АЛЕ вчителька не ПРИМУШУВАЛА дитину битися головою. Не потрібно перекручувати. А своїм я й не таке казала,коли робили не те що треба .Нічого .Виросли .При посадах, сім’ї , діти. Психіка в нормі в обох. Не в ту "степь " ідемо товариші, ой не туди.
Накипіло
Для Тетяна: хай трошки не педагогічно, але я гадаю так, аудіозапис той що всі чули був різаний, що до цього проходило - ніхто не знає, а винен як завжди вчитель, по собі знаю часто від не справедливості страдаю, бо коли по хорошому ніхто тебе серйозно не сприймає, а тільки починаєш так як до тебе , оооооо тоді починається - якицй поганий, не благочестивий ... Ні в якому випадку я не захищаю того педагога, але й деякі сучасні батьки , колеги сучасні діти перегибають палицю зловживаючи твоєю добротою і відданістю справи яку ти робиш...
rfgtr
Для Тетяна: ви мілочка яро захищаєте тих батьків, і прикриваєтесь слово "якби ваша дитина", та якби ви працювали в школі, то б знали яка це не легка праця, як працюється, та якби вас засняли чи записали на аудіо, щоб розгорівся скандал, от тоді б я побачив як Ви б говорили та писали... А якби як нормальні люди перш за все батьки , нормальні батьки замість того щоб з дитинства діти привчати бігати кляузи писати та не телебачення, пішли до педагога і разом з ним вияснили: що, як??? До мене теж свого часу, прибігали батьки чуть морду не бити, але коли вияснялись обставини що і до чого, то не доходило навіть до директора, не кажучи про телебачення
Коментувати
Тетяна
А я давно кажу дітям і батькам, що не проти камер у класі, щоби і батьки бачили як деякі діти "напружено" працюють на уроці і скільки уваги відволікають на себе від уроку. А в цей час інші діти недоотримують те, що вчитель міг дати. А то батькам неможливо довести, що дитятко на уроці телефон не упускає з рук під партою, або планшет відкритий зовсім не на сторінках підручника.
арго
Для Тетяна: Для Galina Olijnyk: та і для батьківських зборів краще. хай би великорозумні батьки подивились на себе збоку. і кількість їх на зборах теж в самий раз
Коментувати
Галина Нечай
Дякую автору. Вперше прочитала статтю, яка захищає вчителя. Я теж під час карантину начиталася і про відеокамери, і про вшиті диктофони, і про "вчителькуватість". І так гірко на душі. А камер у мій клас- хоч 5. Для мене (як і для більшості вчителів) від них тільки користь. Батьки бачитимуть і своїх дітей.
Володимир
Заспокойтесь. Ідея з камерами абсолютно неадекватна (дурнувата). 1. На спеціалізоване відеоспостереження потрібні гроші, а в маштабах країни - великі гроші. Для дешевих веб-камер потрібні дорогі комп’ютери. 2. Проблема контролю. Забагато вчителів, щоб до кожного приставити спостерігача. Значить спостереження мусить бути вибірковим, ну дуууже вибірковим. І, в крайньому разі, ніхто не заважає заліпити об’єктив жуйкою, а комп’тер в класі лишиться. Тут ще подумати потрібно, може самим вчителям почати вимагати відеоспостереження за собою...
Lina Lia
Для Володимир: Ідея з камерами просто геніальна , в дусі Остапа Бендера. Побачите і виділять, і закуплять, і встановлять , і відмиють кошти. Тай ще до того " изображение бурной деятельности". То вам не навчальні програми адекватними робити і підручники нормальні писати.. Здається тільки заради цього і почалась вся ця вахканалія з " убитим об дошку киевским мальчиком"
Galina Olijnyk
Цікава майбутня доля цієї дитини, вихованої таким чином. Все його життя буде пов’язане з прихованою камерою. Уявіть собі такого співробітника. Він ще малий, але на камеру з таким задоволенням розказує про заховану камеру...
Валентина Валентина
Які розумні коментарі.Один позитив.Це ж знахідка для анекдотів про "убитого об дошку киевского мальчика".Клас!
Коментувати
миколайович
Люди!!! Про що мова!!! підручників 4, 7 кл. ще немає, комп’ютери мають не всі школи, щкала тримається на батьківських коштах. Після такої дурості батьки на ремонт школи не дадуть ні копійки. Це дурість і марнотратство... Вчителі стали "піддослідними мишами"...
Ирина
Что вы такое на уроках делаете, коллеги,что так боитесь камер?
Вчитель
Для Ирина:Камер відповідальні вчителі не бояться. Бояться постійного оновлення методів приниження вчителя і професії загалом.
Коментувати
HANNA
Вам не здається, що занадто багато бажаючих перевіряти вчителя і дуже мало тих, хто хоче, не на словах ,допомогти вчителю? Коли я прийшла працювати в школу ,то мій мудрий директор сказав: " Запам’ятай. У тебе в дипломі написано - вчитель, а не наглядач, міліціонер, раб, в’язень...Якщо ти впустиш в свою голову страх раба, то і ставлення до тебе буде як до раба..." Мого доброго порадника вже нема серед живих, але його пораду я запам’ятала на все життя
Тетяна
А давайте почнемо роботу не з учителів, а з дітей, та позиції батьків - завжди винуватий вчитель. Можливо впровадимо насамперед систему ВЧИТЕЛЬ - Батьки - діти, а потім подивимось, можливо і камер не потрібно.. І на мою думку, якщо ми будемо проводити конкурс на посаду вчителя при зарплаті 1300 грн., то напевно працювати буде нікому....
Не оптиміст
Для Тетяна: Нажаль думаю, що буде! Знайдуться такі "професіонали" які працюватимуть, їсти хочеться всім, навіть на 1300 грн. Із гіршого виберуть "краще". Сьогодні зарплата вчителя у селі, де окрім власного господарства ніякої роботи, а до найближчого збуту продукції ( базару ) кілометрів з 40 і до нього навіть автобус не ходить, а власний транспорт недосяжна мрія. цілий скарб, який більш менш регулярно дають щомісяця. От вам і рівний доступ до якісної освіти.
Коментувати
Таня Колеснік
???і і зовсім нічим не здивована..вчитель - це частина великої системи хабарників в очах суспільства..вже всі давно забули що їх самих вчили читати та писати саме вчителі, а не батьки після роботи... що про світову літературу та красу мови ви чули саме від вчителів, а не вдома за тихими сімейними вечерями та у затишних сімейних книжкових бібліотеках...краще говорити про удари головою, що також звичайно не тішить.. КРАЩЕ Б РОБИЛИ ЩОСЬ ІСТОТНЕ В КРАЇНІ, ПРОВОДИЛИ РЕФОРМИ, А НЕ ОГОЛОШУВАЛИ ПРО ЇХ ПОЧАТОК,,,може вона билась, бо МІНІСТЕРСТВО ПІДРУЧНИКИ не прислало...
Накипіло
Для Таня Колеснік: Ви ж розумієте, прикриваються тими хто "спалився" - вдарив, накричав... щоб прикрити якесь більше звірство: черговий хабар чиновника, недбальство батьків які вирішили прикритися вчителем і т. д.
Коментувати
Оксана
Якщо я невинна як ангел небесних , то ставте навіть по 10 камер в одному класі. Як на мене мотивація як для учнів вести себе відповідно і вчителям теж
Галина Тимощенко
Катерина, вдячна Вам за висловлювання на підтримку великої кількості достойних представників цієї професії. Я також була обурена тим, що всіх рівняють під одну планку. Деякі з тих, хто засуджує, навіть не обізнані в тому, наприклад, що тривалість уроку в першому класі не 45, а 35 хвилин. Що є обов`язкові фізкультхвилинки. Чи компетентні ці люди ?
Учитель
Мені, будь ласка, замість камери проектор, інтерактивну дошку, принтер та програмне забезпечення предмета. Думаю, по грошах однаково обійдеться. Можна б/у, але в гарному робочому стані. А уроки я можу і при відкритих дверях проводити - СЛІДКУЙТЕ за мною.
Ірина
Для Учитель: підтримую.І мені теж!!!
Таня Колеснік
інколи у старих школах двері і не зачиняються, тому майже всі уроки відкриті
Galina Olijnyk
Не замість камери, а разом з нею вимагаю!: -проектор; -мультимедійну дошку; -хоча б часткове забезпечення приладами для вивчення фізики (27 років працюю, нічого не отримували); -комп’ютери (14 дітей в класі, 1 компа+2 сторічної давності); -їдальню в школі, де навчаються 150 дітей; -опалення пічне замінити; Список продовжити? А камер, можна по 4 в клас, хоч у кожен куток. Користь буде і для вчителів, і для учнів, і для батьків. Особисто я починала б батьківські збори з таких записів.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!