Ксенія Семенова: про лекцію Дана Шехтмана

Ми повинні зрозуміти, що науку може опанувати кожен, треба лише обрати правильно вчителя

Ксенія Семенова: про лекцію Дана Шехтмана

Автор: Ксенія Семенова, Національний авіаційний університет.

Вчора була на лекції Дана Шехтмана.

Виявилась дуже цікава для мене річ.

Шехтман ініціював у 60 дитсадках Хайфи викладання природничих наук (science), за фінансової підтримки мера Хайфи.

Також він веде по телебаченню передачу «To be a scientists with professor Dan». На передачу запрошує дітей 5-7 років, з якими обговорює елементарні наукові питання, типу одиниць вимірювання і чому вночі насправді джерелом світла є сонце, а не місяць.) Він взагалі вважає, що з наукою треба знайомити дітей з 5 років.

Так от, я не стрималась щоб не спитати в нього дещо важливе. На Наукові пікніки в Україні / Scientific Fun нас часом звинувачують у тому, що ми показуємо науку веселою, цікавою і простою, і не говоримо, що насправді наука — це дуже важко, складно і часом нудно. Тож я спитала професора, коли дітям варто починати пояснювати, що наука — це також складно і чи варто взагалі.

Його відповідь була такою: «Науку може розуміти кожен, все залежить від вчителя. Майбутнє країни залежить від вчителів. Ми повинні вчити, що науку може опанувати кожен, треба лише обрати правильно вчителя. Держава повинна приділяти увагу вчителям, їх підготовці, відбирати найкращих. Інвестуйте у вчителів. Якщо хтось хоче допомогти матеріально школі, купіть мікроскоп. Це буде найкраща допомога. Я став науковцем через мого діда. Коли мені було 7 років, він подарував мені збільшувальне скло. І я досліджував все навколо! Тож щодо науки. Починайте якомога раніше, інвестуйте в дітей, купуйте їм речі, які дійсно їх чомусь навчать».

Ще одна важлива теза про волю, яку так важко зрозуміти людям на високих постах.

На Європейському форумі в Альпбасі професор Шехтман зустрів австрійського міністра і поговорив з ним про те, чому так потрібно вивчати технологічне підприємництво (technical entrepreneurship). Через деякий час він отримав поштою листа, що відтепер в усіх університетах Австрії є такий курс. Це вартувало всього одного рішення, рішення однієї людини. Ось настільки важлива політична воля.

А загалом лекція була дуже проста і очевидна, розвивайте інженерну освіту і технологічні стартапи, і буде вам щастя. Але в ній була велика філософія. На вході охорона, металошукачі, мою сумку обшукували дуже ретельно, лазили у всі кишені. Людей без документів не пускали, хоча про це і не попередили до того у листі. Лекція про технології і стартапи проходила в залі у бутафорному стилі Людовіка XIV.) Дружина Яценюка одягнена в пафосну спідницю, підгорнуту, як штора у тому ж стилі, що і зала готелю. А професор, нобелівський лауреат, був дуже простим, бігав сценою, жартував, був відвертим. Весь сценічний антураж лише підкреслював абсурдність проведення такої лекції у фешенебельному готелі, а не в університеті, де, власне, і повинні бути осередки освіти.

Дякую Open Ukraine за можливість.)

Оригінал

Освіта.ua
28.01.2016

Популярні блоги
Д. Коптило: реформатори не винні, що змін не відбувається Далеко не Клопотенко, Супрун чи Гриневич винні в тому, що змін на краще не відбувається
В. Онацький: репетиторство як альтернатива школі Боротися з репетиторством не варто, але треба покращувати освітній процес у школах
Олег Фасоля: на скільки ж зросла зарплата вчителя? Держава не може забезпечити рівень зарплати, який має відповідати статусу педагога в суспільстві
О. Костюк: Польщі потрібні таланти, а Україні – ні? Система вищої освіти України приречена продукувати масовий освітній продукт, а не унікальний
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
plis
Очень важно задавать вопросы, это характеризует любознательных людей. В школе учни не задают вопросов, учитель не требует, некоторые боятся вопросов уч-ся. В среде учителей тоже самое, пеньками просидели на совещаниях, пед.советах - какая радость админу. Задал вопрос, сразу негативное отношение. Вы разумным человеком выросли, любознательным. Удачи Вам.