Сергій Горбачов: боягузи з санстанції

Якби санстанцїї дбали про здоров'я дітей, то штрафували б тих, хто не дає гроші на освіту

Сергій Горбачов: боягузи з санстанції

Автор: Сергій Горбачов, директор Спеціалізованої школи №148 м. Києва.

Це тільки у мене враження, що в санстанції (хай вони зараз називаються інакше) працюють, м'яко кажучи, дивні люди: не дуже освічені і дуже боягузливі?

Прийшли до школи з перевіркою, посилаючись на закон про перевірку "суб'єктів господарювання". Школа - суб'єкт господарювання? Без власного рахунку, без бюджету, без жодної копійки власних коштів? Мда...

Далі. Пишуть школі припис із 7 пунктів. Один пункт із семи ми виконали (там, де не потрібно залучати додаткові кошти).

Вартість виконання інших приписів (капітальний ремонт спортивної зали, заміна вікон, розширення кабінету інформатики тощо) - близько трьох мільйонів гривень.

Запитую у пані з санстанції: "А Ви знаєте, що школа своїх грошей не має?"

Вона знає...

А чого ж тоді санстанція робить припис директору школи, який хіба що написати листа із запитом фінансування може (і я це роблю постійно)?

Чому ж санстанція не вимагає нормально фінансувати школу? Чому не пише до управління освіти? Чи до РДА, КМДА чи Киїівради, які реально розпоряджаються грішми?

Дістало мене це збіговисько боягузів-"перевіряльників" під вивіскою "турботи про здоров'я дітей".

Якби вони дійсно виконували свою роботу та дбали про здоров'я дітей, то штрафували б тих, хто не дає гроші на освіту: усіляких начальників, голову РДА, Кличка, Яресько, Яценюка, нарешті.

Але ж тих чіпати їм боязно, то ж - НАЧАЛЬСТВО!

А ось на директора школи наїхати - можна: він же не високий чин, промовчить...

Так от: хай я не високий чин, але нероб та боягузів з санстанції не боюся - і буду тролити та ганьбити їх всіма доступними мені засобами.

Не дай Боже, оштрафують за те, що я як директор школи не отримую гроші від начальників, яких ця мерзота боїться зачепити: буде позов до суду і гарнесенький скандал.

І ще: жодної "перевірки" санстанції без суворого дотримання норм законодавства у школі не буде.

Оригінал

Освіта.ua
13.01.2016

Популярні блоги
Т. Єфімова: як і чому школа вбиває мотивацію в дітей Чому в школі досі знижують оцінки за відступи, неправильний запис і колір малюнка
О. Бобкова: участь в олімпіаді не має бути примусовою Життя і здоров’я дітей і вчителів є вищою цінністю, аніж результат у олімпіад
І. Лікарчук: олімпіади - традиція совкової освіти Жодним законом чи нормативним документом обов’язковість участі школи у олімпіадах не передбачена
О. Українець: ЗНО з літератури дійсно не потрібне Шкільна програма передбачає читання текстів і біографій, а не вивчення літератури, і це дві дуже різні речі
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Людмила
А Ви вважаєте себе освідченою людиною? Бо перш ніж стверджувати, що заклад освіти не є суб’єктом господарювання, Ви б краще поцікавились визначенням даного поняття. Вікіпедія Вам на допомогу. Далі, Ви називаєте людей «боягузами», «мерзотою» та іншими лайливими словами. А хто дав Вам право принижувати людей? Ви ж директор закладу освіти, де виховується підростаюче покоління! Ви ж «взірець»! Оце таке Ваше виховання: обливати людей брудом, а потім цим хизуватись?! Навчіться тримати баланс між Вашим конституційним правом на свободу думки і слова, правом на вільне вираження своїх поглядів та переконань та правом на повагу до людської гідності, та не поширювати про людей таку інформацію, що ганьбить їх гідність, честь та ділову репутацію!
Миронович
Для Людмила: Повністю Вас підтримую. Мабуть пан Горбачов такий "професіональний" директор, що не знає навіть що у школи є власна печатка, штамп, бланк. Я вже мовчу про те, що вказано у положенні про ЗНЗ. Крім хизування собою, пан Горбачов ні на що більше не здатен.
Володимир
Пане Миронович, згоден з Вами та Людмилою. Пан Горбачов так захопився, що дещо забув. Забув, що він особисто несе відповідальність за життя, здров`я та безпеку учнів, що працівникам СЕС, крім деректора, зовсім не треба нікого знати. Вони виконують свою роботу згідно діючого законодавства. Цікаво, а яке відношення у пана Горбачова до перевірок рівня знань учнів. Може, і в цьому випадку, він рекомендує звертатись до міністерства освіти.
ида
Я гадаю, автор мав на увазі те, що директор школи не є розпорядником бюджетних коштів.А от коштами, як і вчителями, відає місь(рай)во.
Коментувати
Юрій Юр
Що можна ще сказати: МОЛОДЕЦЬ, МОЛОДЕЦЬ і ще раз МОЛОДЕЦЬ!!! Якби кожна служба приходила до тих, хто виділяє кошти і належно перевіряла видатки (а не боялася, як зазначає автор статті), то, мабуть, школам, дитячим садкам, лікарням не треба було б шукати кошти на речі, якими повинна забезпечити влада.
виталий
Браво)) Якби більше таких людей, може й задумалися б усілякі там "перевірники", а то прям лихо якесь!! Не тільки СЕС - ССД, ВКМСД, пожежники, юстиція, прокуратура, КРУ, усілякі методисти та інспектори, які присвоїли собі тільки перевіряючу функцію. У нашому місті згідно плану Управління освітою на січень тільки перевірки й проводять. Яка там реформа освіти - тут така корупція.... І де? - навколо школи, яка не отримує майже грошей. Тільки й існує завдяки батькам та доброчинцям. Де ти, Саакашвілі від освіти????
ера
Ой, дайте ж я Вас розцілую, дорогенький мій колего!І підпишуся під кожним Вашим словом!
Остап
Санстанции, как и КРУ, как и многие другие проверяющие, это верные слуги коррупции. Их радикально нужно менять, как и критерии проверки школы.
Оксана
Істинна правда! Тільки її ніхто не хоче чути.
Соломон
Респект Горбачову!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
зміни
Для Соломон: Горбачов - молодець!!! ""хай їм гресь", набридло стільки перевіряючих і всі в школу, працювати хто буде? давайте їх до штату школи не перевіряти, а виконувати відповідні обов`язки, тільки за які кошти вони будуть це робити хай в них голова болить, а не в директора. Все забезпечення "повісили" на директора, де фінансування пане Квіт?!!, чому немає хоча б миючих засобів і канцтовари за державні кошти???
Коментувати