Osvita.ua Бізнес-освіта Новини бізнес-освіти Чи скорочувати базовий курс MBA?
Чи скорочувати базовий курс MBA?

Діпак Джеін, який нещодавно вступив на посаду керівника міжнародної бізнес-школи INSEAD після довгого керівництва Kellogg School of Management, активно думає про майбутнє бізнес-освіти

Чи скорочувати базовий курс MBA?

Він також не боїться озвучити ексцентричну радикальну ідею. Під час нещодавньої широкої дискусії в офісі журналу The Economist, він запропонував цікаву думку.

За його словами, прийде час, коли базова частина курсу MBA - заняття на початку програми, які присвячені основним принципам і прийомам менеджменту - будуть проходити он-лайн, до того, як студент опиниться в стінах навчального закладу. (Слід зазначити, що поки не було передумов для появи такої схеми в INSEAD, - ред.).

Навколо теми чи викладати базовий курс MBA у бізнес-школах, точаться великі дискусії. Наприклад, не потрібно вступати до Гарварду, щоб зрозуміти, що те, чого навчають на початку гарвардської програми, мало чим відрізняється від програм інших бізнес-шкіл.

Тим не менш, всі топові МВА-програми переконують у тому, що головне це те, що слідує за базовим курсом і що по суті відрізняє програми різних бізнес-шкіл (і виправдовує величезну оплату).

Вже багато шкіл, включаючи Гарвард і Wharton, і таких прикладів багато, скорочують час на викладання базових предметів. Замість цього вони дозволяють студентам вибирати спеціалізовані предмети або зосередитися на профільній темі, такій як лідерство або етика.

Здається, що ідея містера Джейна є логічним продовженням такої політики. Це дає більше можливостей для диференціації бізнес-шкіл. Більш того, це означає, що всі студенти приходять до стін школи зі схожим базовим сприйняттям бізнесу.

Тому закладу, який протестує цей підхід знадобитися сміливість, не слід очікувати, що яка-небудь з топ-шкіл незабаром застосовуватиме цей підхід на практиці. Але, тим не менш, це був би експеримент.

The Economist, переклад Освіта.ua.

Освіта.ua
22.04.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!