Що потрібно знати, відправляючи дитину за кордон
PR

Освітня компанія AnyWay надає батькам вичерпну інформацію щодо навання дітей за кордоном

Що потрібно знати, відправляючи дитину за кордон

З кожним роком можливості для навчання за кордоном розширюються, а цінність міжнародного атестату зростає. При цьому батьки не поспішають відпускати своїх чад до Європи або США, з огляду на можливі труднощі адаптації. Однак якщо ви будете знати, що чекає дитину в зарубіжній школі, то ваші сумніви щодо необхідності освіти за кордоном розвіються, а багатьох складнощів вдасться уникнути. Фахівці компанії AnyWay підготували відповіді на найпоширеніші питання, що хвилюють батьків перед прийняттям важливого рішення.

Питання адаптації

Рішення відправити дитину на тривалий час до іншої країни батькам дається непросто. Хто про неї подбає, нагодує, одягне? Чи зможе вона знайти спільну мову з однолітками? Іноземні учні спершу дійсно відчувають дискомфорт, адже необхідно звикати до всього нового, самостійно справлятися з повсякденними проблемами, які раніше вирішували батьки.

Однак все не так страшно, як може здатися на перший погляд. Зарубіжні школи пропонують спеціальні програми адаптації для новачків. А вихователі, які проживають разом з дітьми в резиденції, завжди допоможуть і підкажуть, а також проконтролюють успішність учня.

Мовний бар'єр

Порозумітися з мешканцями іншої країни і подолати страх спілкуватися іноземною мовою можна тільки за кордоном. Мовне середовище чудово сприяє розвитку зв'язного та грамотного мовлення — з цим не можна не погодитися. Ви, певно, й самі помічали, як під час відпочинку за кордоном через кілька днів уже можете легко зробити замовлення в кафе та сформулювати базові фрази.

У дітей в цьому сенсі навіть більше переваг, оскільки дитина сприймає та запам'ятовує інформацію здебільшого інтуїтивно. Вона вбирає все, як губка, і не зациклюється на помилках у вимові, тому прогрес не змусить себе чекати. Звичайно, щоб стати учнем американської або європейської школи, необхідно володіти іноземною мовою хоча б на середньому рівні, аби легше адаптуватися до навколишнього середовища.

Можуть виникати складнощі зі сприйняттям навчального матеріалу іноземною мовою. Терміни та правила не завжди легко запам'ятовуються, не відразу виходить чітко формулювати думки та так швидко виконувати завдання, як хотілося б. Але не варто боятися і захищати дитину від подібного роду труднощів, оскільки тільки долаючи їх вона навчиться обґрунтовувати свою позицію та виходити з будь-якої ситуації.

Атмосфера в зарубіжній школі

Підхід до процесу навчання за кордоном дуже відрізняється від прийнятої у нас системи. Викладачі доброзичливо ставляться до дітей, не карають їх за помилки, не сварять через недостатню підготовку до заняття і спілкуються з ними на рівних.

У результаті дитина буде сприймати помилки як досвід, з якого треба робити висновки. Учні не бояться звертатися з будь-якою проблемою до дорослих, адже знають, що їх не покарають, а навпаки — дадуть корисні поради та допоможуть. Така «робота над помилками» посприяє ефективному вирішенню проблем у майбутньому.

Свобода вибору та розмаїття інтересів

У школах України вже все вирішено без участі учнів: Міністерство освіти займається створенням однакової для всіх навчальної програми та затвердженням підручників. Від школярів вимагають старанно дотримуватися всіх правил і отримувати хороші оцінки. Водночас учні зарубіжних шкіл мають безліч варіацій для розвитку власних інтересів: відвідування театральних гуртків, уроків живопису, спортивних секцій тощо. Завдяки індивідуальному підходу до кожної дитини вона різнобічно розвивається і швидше розуміє, в якому напрямку хоче рухатися.

Для старшокласників дуже важливо визначитися з вибором майбутньої професії. І зарубіжні школи активно сприяють цьому, допомагаючи з підготовкою до іспитів. Причому ніхто не нав'язує підлітку, куди вступати — це справа кожного, тут все ґрунтується виключно на особистих уподобаннях.

Підготовка до вступу до закордонного вишу

Дійсно, після школи за кордоном набагато легше вступити до університету в цій же країні. Школярам організовують зустрічі з фахівцями в різних галузях, які допомагають у виборі майбутньої професії. А після проходження підготовчої програми випускник зарубіжної школи отримує можливість вступу без іспитів в численні міжнародні університети.

Таким чином, перед ним відкриваються двері престижних західних вишів і величезні перспективи для розвитку кар'єри практично в будь-якій сфері — від соціальних наук до бізнесу. Українські школярі позбавлені таких переваг, крім того, підготовка до тестування і вступу до університету за кордоном потребує набагато більше часу та зусиль.

Якщо дитина після здобуття середньої освіти вирішить повернутися в Україну з якоїсь причини, то для неї також відкриваються хороші перспективи в рідній країні. У будь-якому випадку, набутий життєвий досвід та отримані знання ніколи не будуть зайвими.

Усі організаційні питання, включаючи допомогу з вибором школи за кордоном, краще довірити освітній компанії. Звертаючись в AnyWay, ви отримаєте вичерпну інформацію від експертів з питань освіти за кордоном, щоб обрати кращий варіант для вашої дитини.

ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ

Освіта.ua
14.02.2017