Рейтинг кращих приватних шкіл Іспанії

В Іспанії опублікували щорічний рейтинг кращих приватних шкіл країни

Рейтинг кращих приватних шкіл Іспанії

Видання El Mundo випустило щорічний рейтинг кращих приватних шкіл Іспанії, що став вже тринадцятим. За роки існування рейтингу він завоював престиж і довіру батьків, які шукають відповідний навчальний заклад для своїх дітей.

Іспанські приватні школи намагаються потрапити до рейтингу, оскільки за останні роки він став основним орієнтиром для заможних батьків, а також для іноземців.

Рейтинг складається на підставі 27 критеріїв та враховує не тільки освітню складову, кваліфікацію викладачів та організацію освітнього процесу, а й бали, отримані випускниками школи при складанні іспитів Selectividad, наявність премій, позакласні заходи, наявність та кількість шкільних автобусів та меню у шкільній їдальні.

У новому рейтингу помітним є той факт, що кращий столичний коледж Colegio San Patricio зайняв лише п'яте місце. В цьому питанні вічне протистояння Мадрида і Барселони закінчилося на користь столиці Каталонії, так як її коледж Colegio Montserrat посів у рейтингу вищу позицію.

Проте, перше місце залишилося за школою Colegio Lauaxeta, яка розташована в Біскайській затоці. Друге місце посіла школа Colegio Montessori в Жироні. А Барселонська Colegio Montserrat замкнула трійку.

Даний показник ще раз підтверджує думку експертів, що якісну освіту в Іспанії простіше отримати не у великих містах, а на периферії.

Всього ж до рейтингу 30 найкращих приватних шкіл Іспанії увійшли три навчальні заклади Барселони і десять шкіл Мадрида.

Паралельно з основним рейтингом, видання також публікує рейтинг кращих міжнародних приватних шкіл Іспанії. Міжнародний статус різко скорочує кількість населених пунктів, що беруть участь у рейтингу, оскільки невеликі населені пункти зазвичай не можуть забезпечити заповнюваність подібних шкіл.

У рейтингу міжнародних приватних шкіл пальма першості була віддана двом навчальним закладам в Барселоні - Bon Soleil і British School. Однак з третього по дев'яте місце всі позиції залишилися за Мадридом. Далі, аж до 14 місця йдуть приватні міжнародні школи Валенсії. З 15 по 17 місця зайняли школи з Андалусії. Школа Oakley Collage на Канарських островах посіла 18 місце, El Limonar в Мурсії опинилася на 19 позиції, а замкнула рейтинг школа Pais Vasco, розташована в Країні Басків.

Приватні школи в Іспанії видають дипломи, що цінуються в усьому світі. Однак, слід зауважити, що іспанські університети традиційно сильні у викладанні історії, географії, філософії, латинської мови та фізики. Одна з найсильніших сторін навчання в Іспанії – вивчення мистецтв. До числа найпрестижніших університетів відносяться Севільський і Валенсійський, Університет Саламанки, Мадридський університет Комплутенсе.

euromag.ru
26.06.2012