Освіта в Британії: проживання в сім'ї або школа-пансіон?

Більшість шкіл розташовують учнів у шкільних пансіонах, деякі пропонують проживання в сім'ї

Освіта в Британії: проживання в сім'ї або школа-пансіон?

Більшість іноземних школярів і їх батьків, зацікавлених у шкільній освіті в Англії вибирають проживання в резиденціях пансіонів, так як це відповідає усталеним уявленням про навчання в традиційній британській школі-пансіоні.

Тим не менш, школа-пансіон - не єдиний тип розміщення, що пропонується іноземним дітям середніми школами Великої Британії. Школа St Margaret's у місті Ексетер незвичайна тим, що не має пансіону і пропонує своїм іноземним студентам проживання тільки в сім'ї. "Ми не отримуємо запитів на проживання в сім'ї, і тому маємо спеціально навчати цьому агентів, я думаю, що це може бути особливістю школи, але необхідно підібрати відповідних дітей - ймовірно, у європейських сім'ях цього не люблять" - каже представник школи St Margaret's Карен Маршалл.

     

Мехран Нур, з коледжу Abbey College в Малверн Уеллс в Вустерширі, каже, що вони пропонують проживання, як у сім'ї, так і в пансіоні при школі, хоча перший варіант обирає лише невеликий відсоток іноземних студентів. "Зазвичай, таке рішення приймають батьки, яким проживання в сім'ї більше імпонує, ніж проживання в пансіоні при школі, тому що вони думають, що так їх діти поліпшать англійську швидше, ніж у резиденції школи-пансіону".

Проживання в сім'ї, а не в пансіоні з іншими учнями, може привабити тих, хто стурбований безпекою своїх дітей молодшого віку чи, можливо, тих, хто відчуває, що їхні діти виграватимуть від турботи у вужчому колі сім'ї, перебуваючи в перший раз так далеко від дому. Однак більшість шкіл-пансіонів є привабливішими для іноземних батьків тому, що вони мають у своєму розпорядженні велику кількість засобів адаптації дітей-іноземців і можуть вирішити інші емоційні питання, які виникають у іноземних школярів. Переваги проживання в родині перед шкільним пансіоном в основному зводяться до особистих вподобань дітей та їх батьків.

За словами Карен Маршалл, крім можливості пожити в типовій британській сім'ї під час навчання в школі, у дітей, що проживають в сім'ях, є ще одна перевага: «Ми можемо запропонувати короткострокове розміщення, яке зазвичай недоступне в пансіонах. Ми розміщуємо дітей тільки у батьків, що мають своїх дітей, і ми знаємо їх дуже добре, тому й влаштовуємо один одного. У нас не було ситуації, коли такий підхід не спрацьовував, він працює, ми маємо багато пропозицій від батьків".

Загалом, популярність проживання в сім'ї в порівнянні з пансіоном, ймовірно, не буде дуже великою, але робота агентств з навчання за кордоном, може підвищити частку цього сектора ринку.

Автор: Бета Норріс, Study Travel Magazine.

Освіта.ua
29.09.2011