Як обрати опікуна для школяра в Англії

Щорічно на навчання до шкіл-пансіонів Англії приїжджає близько 21 тис. дітей з усього світу. Але мало хто з батьків цих учнів знає, що за британськими законами кожній дитині на весь термін навчання потрібен опікун, який мешкає на території королівства

Як обрати опікуна для школяра в Англії

Про те, як підбирати опікуна, де його шукати і як опікун зможе допомогти дитині розповідає консультант російськомовних клієнтів у Gabbitas education Юлія Нікішена.

Вимога обов'язкової наявності опікуна для дитини-іноземця на весь період її навчання в Англії міститься в законі "Акт про дітей", ухваленому ще в 1989 році. Але батьки, як правило, дізнаються або "згадують" про опікунство в останню хвилину, коли часу визначитися залишається зовсім небагато.

Найпростіший варіант пошуку опікуна - звернутися до спеціалізованого агентства, що надає послуги опікунства. Вибір таких агентств на території Британії великий, послуги опікунства бувають найрізноманітніші, тому кожна сім'я може вибрати послугу, що відповідає її потребам та можливостям.

Вибираючи опікунське агентство, дуже важливо звернути увагу на те, щоб агентство було акредитовано в Асоціації з освіти та опікунства іноземних студентів (AEGIS). Ця асоціація вимагає високої якості роботи з дітьми і, вибираючи акредитовану ними організацію, можна бути впевненим, що за дитиною будуть добре наглядати.

     

Опікуни, що пропонуються такими агентствами, проходять безліч перевірок - адже найголовнішим є безпека дитини, тому кандидати проходять ретельну перевірку в бюро кримінального обліку, а перед тим як розмістити у них дитину, агентство відвідує цю родину і надсилає батькам дитини детальний звіт.

Якщо ви плануєте, що дитина проводитиме всі короткі канікули у опікуна, то важливо переконатися в тому, що агентство надасть вашій дитині постійну опікунську сім'ю, яка буде про нього піклуватися протягом його навчання в школі. У Великобританії чимало агентств, які розміщують учнів щоразу в іншу сім'ю. Але такий варіант не дає дитині можливості стати частиною сім'ї і не створить відчуття комфорту та впевненості в тому, що у неї є надійний друг, який проживає неподалік.

До речі, місце проживання опікуна - дуже важливий критерій вибору. Бажано, щоб вони (сім'я опікунів) жили не більше ніж в годині їзди від школи, таким чином, дитині не доведеться витрачати тривалий час на переїзди, а опікунам буде нескладно приїхати на батьківські збори або забрати дитину в разі непередбачених обставин. Адже якою б привабливою не здавалася ідея мати опікуна в Лондоні, а навчатися у двох годинах їзди від нього, варто взяти до уваги, що опікуни, які проживають так далеко, навряд чи зможуть брати активну участь у житті дитини: ходити на батьківські збори або приїжджати у разі потреби.

Крім того, якщо дитина буде регулярно залишатися у опікунів, то у них має бути можливість надати їй окрему кімнату, де дитина може залишити деякі речі і відчувати себе як вдома. Адже після інтенсивного навчання під час канікул дитині іноді просто хочеться відпочити.

Опікунами стають люди різного віку, але варто пам'ятати про те, що за законом опікуном може стати людина не молодше 25 років. Приймати рішення про вибір, виходячи виключно з критерію віку, не рекомендується, необхідно розглядати кожну ситуацію індивідуально.

Наприклад, вибираючи молоду пару з дитиною, треба впевнитися у тому, що вони можуть бути вільні під час канікул і готові брати участь у житті дитини. Нерідко опікунами стають пари у віці 40-50 років, у яких ще є діти підліткового віку. Ними рухає бажання познайомити своїх дітей з іншими культурами.

Англійці ведуть дуже активний спосіб життя навіть після виходу на пенсію, тому зазвичай роль опікуна цікавить людей похилого віку. Їх перевага в тому, що їм нескладно знайти вільну хвилину для дитини, а досвід, отриманий при вихованні власних дітей, робить їх відмінними наставниками. При цьому, досвід показує, що дітям з активними людьми похилого віку буває дуже комфортно.

Нерідко опікунами стають самотні люди, які хочуть присвятити свій вільний час дитині з іншої країни. Досвід показує, що в багатьох випадках такі сім'ї оточують дитину увагою і турботою та активно беруть участь у шкільному житті.

Ще один важливий критерій - російськомовний або англомовний опікун. Постійне спілкування англійською мовою в школі і під час проживання в сім'ї опікуна - найшвидший шлях оволодіння розмовною мовою. Звичайно, не всі батьки говорять англійською, і нерідко агентства стикаються з проханням знайти російськомовного опікуна. У такому випадку краще знайти агентство з російськомовним персоналом, який допоможе при спілкуванні зі школою і опікуном. Адже наявність російськомовного опікуна не сприятиме розвитку мовних навичок дитини і не дасть можливості ближче познайомитися з англійською культурою.

Опікунські агентства пропонують широкий спектр послуг вартість яких часто залежить від вимог батьків і обраного пакета послуг. У середньому ціна на триместр за самий мінімальний пакет послуг - це 600 фунтів і звичайно це не включає витрати, що можуть виникнути у опікунської сім'ї. Хоча агентство зробить більшу частину роботи - підбере опікуна, який найбільше підходить, остаточне рішення за батьками та дитиною.

Але які б вимоги й очікування не були, не варто забувати, що кожна дитина і кожна опікунська сім'я – унікальні, і прийняти остаточне рішення, покладаючись тільки на письмовий звіт, буде складно. Багато агентств пропонують дитині провести з опікуном "пробний" вихідний, після якого і опікун, і дитина можуть вирішити, чи підходять вони один одному.

www.euromag.ru
21.09.2011