Як обрати середню школу в Європі

Практично кожна європейська країна пропонує академічні програми середньої освіти для іноземців, які, втім, різняться за своєю якістю, рівнем престижу і ціною

Як обрати середню школу в Європі

Перш ніж відправляти дитину до європейської середньої школи, фахівці радять батькам спочатку визначитися, для чого саме необхідно отримувати освіту за кордоном.

"Питання щодо того, до якої країни відправляти дитину, дуже неоднозначне. Все залежить від подальшої мети - саме в цьому полягає правильно обраний шлях", - розповіла менеджер з середньої освіти компанії StudyLab Ольга Заманська.

За її словами, обираючи країну та школу для навчання, перш за все необхідно враховувати спеціалізацію.

Яку б спеціальність не обрала надалі дитина, існують кілька факторів, за якими оцінюються європейські школи.

По-перше, це престижність. Як розповіла генеральний директор компанії AcademConsult Ірина След’єва, у цій категорії лідирують приватні школи Швейцарії. Саме там, за її словами, вчаться діти політиків, дипломатів, бізнесменів, спілкування з якими "дає безцінний досвід і зв'язки, що можуть стати в нагоді дитині у майбутньому". Крім того, Швейцарія "завжди була дуже уважна до дітей молодшого віку".

При цьому все ж таки головна відмінність швейцарських шкіл, як сказала След’єва, полягає в тому, що вони пропонують навчання за багатьма системами освіти: англо-американською, німецькою, французькою, швейцарською, італійською, а також всіма основними європейськими мовами.

     

"Швейцарські школи дають можливість підготуватися практично до будь-якого університету світу", - підкреслює експерт.

Це, в першу чергу, стосується швейцарських приватних шкіл, вартість навчання в яких, за інформацією AcademConsult, становить 46-69 тис. доларів (32-48 тис. євро) на рік. У державних школах рік навчання коштує 10-18 тис. доларів (7-12 тис. євро).

Втім, як відзначають експерти, не тільки швейцарські шкільні сертифікати цінуються у всьому світі. На престиж документа, який видають після закінчення школи, впливає не лише місцезнаходження школи.

"Це залежить від багатьох факторів: країни, рівня школи, оцінок в атестаті, а також програми, за якою навчався студент, не кажучи вже про те, до якого університету він подаватиме цей диплом", - пояснила Следьєва. Але все ж найкращу перспективу, як кажуть експерти, забезпечують ті навчальні заклади, в яких дитина може скласти випускний іспит на міжнародний сертифікат International Baccalaureate (IB).

IB - це дворічна програма, створена для учнів 16-18 років, які ще не визначилися з вибором спеціальності та країни, де вони прагнуть здобувати вищу освіту.

"Ця система дозволяє студентам закінчити школу в одній країні та вступити до вузу в інший", - уточнює Ольга Заманська.

За словами Ірини След’євої, зміст іспиту для отримання сертифікату International Baccalaureate "складніше будь-яких атестатів" середніх шкіл.

"Високі випускні результати отримати досить важко. Тому найкращі університети світу більше "люблять" абітурієнтів саме з цим атестатом, причому університети віддають йому перевагу навіть перед національними атестатами про середню освіту", - додала вона.

Якщо при виборі країни вирішальним фактором є вартість освіти, то в цьому випадку фахівці радять відправляти дітей до середніх навчальних закладів Німеччини, Іспанії, Італії, Франції та Ірландії.

Рік навчання, проживання в родині та харчування обійдеться, за словами Ірини След’євої, у суму від 20 тис. доларів (14 тис. євро).

В Ірландії, наприклад, знаходяться одні з кращих державних шкіл. "Ірландське освіта - це віддзеркалення з англійської, якість освіти в школах не поступається британській системі освіти, а вартість навчання і проживання значно нижче, ніж у Британії", - пояснила След’єва.

Німеччина, в свою чергу, відома "своєю академічністю та прекрасною технічною підготовкою", зазначає Ольга Заманська.

Що стосується вартості навчання, то в приватних школах Ірландії вона становить від 19 до 39 тис. доларів (від 13 до 27 тис. євро), у державних - від 14 до 20 тис. доларів (від 9,8 до 14 тис. євро) на рік.

В Іспанії річне навчання в приватній школі обійдеться у суму від 20 до 39 тис. доларів (від 14 тис. до 27 тис. євро), у державній - від 9,2 до 21 тис. доларів (від 6,4 до 14 тис . євро).

Рік у німецькій приватній школі коштуватиме від 19 до 39 тис. доларів (від 13 до 27 тис. євро), у державній - від 9,2 до 19 тис. доларів (від 6,4 до13 тис. євро).

У той же час експерти не радять батькам відправляти дитину навчатися до таких країн, як Польща, Чехія, а також до країн, що утворилися після розпаду Югославії.

"Навряд чи можна говорити про престижність середньої освіти в цих країнах", - пояснила Ірина След’єва. Крім того, за її словами, іноземцям дуже важко вступити до цих шкіл, це дуже складний процес.

"Зазвичай школи не мають свого проживання і не організовують його, немає досвіду прийому іноземних дітей, немає служби опікунів, консульства надають заплутані вимоги для отримання віз", - уточнила експерт.

Безперечним лідером серед європейських країн, що пропонують освітні програми для школярів, на думку фахівців, є Велика Британія.

"Модель британської школи-пансіону орієнтована на виховання сильної та успішної в усіх сферах особистості", - вважає Ірина След’єва. За її словами, у навчальних закладах Великої Британії дитина змалечку навчається за індивідуальним планом, отже стає більш відповідальною та самостійною.

Саме британські школи, на думку експертів, найбільш популярні для отримання середньої освіти за кордоном. "Велика Британія досі утримує міцну лідируючу позицію серед інших країн, навіть незважаючи на труднощі, пов'язані, передусім, із візовими питаннями", - заявила Заманська.

На другому місці за популярністю серед європейських шкіл знаходиться Швейцарія. Однак, якщо, наприклад, у 2010 році компанія AcademConsult відправила навчатися до Великої Британії 33% своїх клієнтів, то бажаючих навчатися у Швейцарії виявилося тільки 14%.

www.euromag.ru
15.08.2011