Стипендії на проведення досліджень у Німеччині

Фонд ім. Герди Хенкель у співпраці з Європейською комісією вдруге оголошує конкурс на стипендіальну програму для учених, які працюють у галузі історичних наук та вивчення Ісламу

Стипендії на проведення досліджень у Німеччині

Метою програми Mobility for experienced researchers in historical humanities and Islamic studies (M4HUMAN) є надання можливості видатним вченим у визначених фондом галузях провести тривале стажування за кордоном у обраному ними науково-дослідному інституті.

Організатори програми також мають на меті посилення співробітництва між ученими, які здійснюють дослідження релігійних, культурних та політичних питань, а також міжнаціональної мобільності вчених.

У першу чергу фондом підтримуються проекти з історії, доісторичного періоду та ранньої історії, археології, історії мистецтв, Ісламу, законотворчої історії. Окрім цього, в рамках програми також розглядатимуться дослідницькі проекти на тему "Islam, the modern nation state and transnational movements".

У рамках програми пропонуються дві категорії грантів: для вчених, які мають докторський ступінь або від 4 до 10 років дослідницького досвіду, та для старших наукових співробітників, які мають відповідний академічний рівень або більше 10 років дослідницького досвіду.

Стажування триває 24 місяці. Апліканти з України мають самостійно обрати дослідницьку установу або університет у Німеччині для стажування та разом з заявкою на участь у програмі надати лист-згоду від цієї установи.

Стипендіатам надається повне фінансове забезпечення на період стажування, зокрема: кошти на проживання, включаючи утримання родини або дитини; кошти на здійснення дослідницької діяльності, а також сплата дорожніх витрат.

Прийом заяв завершується 15 червня 2012 року.

Більш детальну інформацію про програму можна отримати на сайті Фонду ім. Герди Херкель.

Освіта.ua
15.03.2012