Стажування за кордоном: практичний досвід

Чи варто витрачати тисячі доларів на магістратуру чи вчений ступінь за кордоном, коли більшість роботодавців віддають перевагу реальному практичному досвіду?

Стажування за кордоном: практичний досвід

Стажування за кордоном швидко стає важливою частиною університетського досвіду для амбітних студентів.

"Ми набираємо за компетенцією, а не за навичками", - говорить Ванесса Гоф, менеджер по роботі з випускниками групи Промислових стажерів в IBM, Велика Британія. "Це люди, які пройшли стажування і здатні показати володіння певними професійними знаннями".

Ханна Слені, керівник програми випускників британського фінансово-роздрібного конгломерату The Co-operative Group говорить: "Люди підходять до мене на ярмарках вакансій і запитують, які можливості є для людей з вченими ступенями. На жаль, я можу тільки вказати їм на програму найму випускників, яка відкрита для всіх, хто має ступінь бакалавра і вище".

Що таке стажування?

Стажування може бути визначено як період роботи, що включає в себе освітній елемент. "Значення стажування полягає в тому, що воно дає нам можливість поглянути на потенційного працівника на самому початку його діяльності як фахівця", - пояснює Джейн Кларк, керівник з найму студентів в Європі та Азії для Barclays Capital. "Можна вважати стажування десятитижневим інтерв'ю, в якому ми бачимо стажерів у різних робочих ситуаціях".

Що для вас стажування?

Можливість бути прийнятим на роботу - одна з переваг стажування. "Якщо стажер приходить і робить фантастичну роботу, ми, безумовно, підтримуємо його", - говорить Слені.

     

Однак навіть якщо ви не змогли забезпечити собі пропозицію працевлаштування, стажування все ж дає вам професійні навички. Слені вважає, що стажування дає досвід роботи, знання галузі та політичну обізнаність, які потрібні для успіху в будь-якій організації.

Шон Лінскі навчається на другому курсі бакалавріату в галузі управління інформацією в University of Loughborough у Великій Британії. На разі він проходить річне навчально-виробниче стажування у відділі продажів IBM. "Моя головна роль полягає у підтримці розвитку команди продажів IBM, - говорить він. - Це включає відстеження процесу продажів і зустрічі з нашими діловими партнерами. Я також отримую знання MS Excel, навички презентації та особистого брендингу".

Як зробити правильний вибір?

Третя перевага стажування полягає в тому, що стажування дозволяє вам випробувати на собі реалії професії що вас цікавить. "Стажування, безумовно, дає вам щось цінне для вашого резюме, - додає один з експертів. - Це дуже корисно для розуміння, чи дійсно ви хочете працювати в цій сфері".

Шон Лінскі визнає, що це було ключовим моментом при виборі стажування в IBM. "Протягом року я збираюся обирати свій професійний шлях. Стажування показало мені, в яких областях я хочу працювати, а в яких - ні".

Ще однією перевагою є те, що процес вибору зазвичай може бути менш жорстким, ніж при влаштуванні на роботу з повним робочим днем. Якщо у вас є певна професійна мета, стажування надасть вам розуміння, що вам не обов'язково отримувати вчений ступінь.

Одна з відмінностей між стажуванням та магістерсько-докторськими програмами полягає в тому, що обов'язки на стажуваннях дуже спеціалізовані, - говорить Слені. - Так, якщо хтось має конкретні професійні цілі, наприклад, в маркетингу, було б краще запропонувати йому чи їй роль молодшого менеджера в маркетинговій команді".

Що значать стажування для компаній?

Роботодавці розглядають стажування в першу чергу як вид дешевого найму співробітників. "Ми вважаємо, що, оскільки протягом року ми маємо можливість оцінити стажера в рамках наших компетенцій, процес його повернення вже в якості випускника університету є коротшим і менш дорогим", - підтверджує Гоф. Інший вид економії полягає в тому, що стажери приносять з собою нові знання з університетів, що скорочує витрати з найму консультантів або інших фахівців.

Вчений ступінь проти стажування

Стажування здається абсолютно безпрограшним варіантом, як для претендентів, так і для роботодавців. Але чи настільки воно вигідне, щоб замінити все, що дає вчений ступінь?

"Може це кліше, але ми шукаємо всебічно розвинених випускників, - говорить Кларк. - Щоб бути всебічно розвиненою людиною, вам потрібно мати рівноцінне співвідношення між академічними досягненнями і реальним досвідом", - говорить вона.

"Переваги стажування незаперечні, - попереджає один з експертів. - Але пам'ятайте, що магістратура і докторантура абсолютно необхідні, якщо професійний шлях, який ви обрали, передбачає наявність вченого ступеня".

Хочете подати заявку на стажування?

Якщо ви хочете отримати досвід роботи в конкретній організації, поговоріть із представниками їх HR відділу про існуючі можливості. Однак розширюйте ваш пошук. Інтернет-ресурс TopInternships.com присвячений стажуванню студентів і випускників. Це безкоштовний спосіб пошуку стажувань від агентств з найму у Великій Британії, США і Європі.

Автор: Девід Вільямс, QS TopGradSchool.

Освіта.ua
30.09.2011