Osvita.ua Освіта за кордоном Стажування та наука Стажування за кордоном: практичний досвід
Стажування за кордоном: практичний досвід

Чи варто витрачати тисячі доларів на магістратуру чи вчений ступінь за кордоном, коли більшість роботодавців віддають перевагу реальному практичному досвіду?

Стажування за кордоном: практичний досвід

Стажування за кордоном швидко стає важливою частиною університетського досвіду для амбітних студентів.

"Ми набираємо за компетенцією, а не за навичками", - говорить Ванесса Гоф, менеджер по роботі з випускниками групи Промислових стажерів в IBM, Велика Британія. "Це люди, які пройшли стажування і здатні показати володіння певними професійними знаннями".

Ханна Слені, керівник програми випускників британського фінансово-роздрібного конгломерату The Co-operative Group говорить: "Люди підходять до мене на ярмарках вакансій і запитують, які можливості є для людей з вченими ступенями. На жаль, я можу тільки вказати їм на програму найму випускників, яка відкрита для всіх, хто має ступінь бакалавра і вище".

Що таке стажування?

Стажування може бути визначено як період роботи, що включає в себе освітній елемент. "Значення стажування полягає в тому, що воно дає нам можливість поглянути на потенційного працівника на самому початку його діяльності як фахівця", - пояснює Джейн Кларк, керівник з найму студентів в Європі та Азії для Barclays Capital. "Можна вважати стажування десятитижневим інтерв'ю, в якому ми бачимо стажерів у різних робочих ситуаціях".

Що для вас стажування?

Можливість бути прийнятим на роботу - одна з переваг стажування. "Якщо стажер приходить і робить фантастичну роботу, ми, безумовно, підтримуємо його", - говорить Слені.

Однак навіть якщо ви не змогли забезпечити собі пропозицію працевлаштування, стажування все ж дає вам професійні навички. Слені вважає, що стажування дає досвід роботи, знання галузі та політичну обізнаність, які потрібні для успіху в будь-якій організації.

Шон Лінскі навчається на другому курсі бакалавріату в галузі управління інформацією в University of Loughborough у Великій Британії. На разі він проходить річне навчально-виробниче стажування у відділі продажів IBM. "Моя головна роль полягає у підтримці розвитку команди продажів IBM, - говорить він. - Це включає відстеження процесу продажів і зустрічі з нашими діловими партнерами. Я також отримую знання MS Excel, навички презентації та особистого брендингу".

Як зробити правильний вибір?

Третя перевага стажування полягає в тому, що стажування дозволяє вам випробувати на собі реалії професії що вас цікавить. "Стажування, безумовно, дає вам щось цінне для вашого резюме, - додає один з експертів. - Це дуже корисно для розуміння, чи дійсно ви хочете працювати в цій сфері".

Шон Лінскі визнає, що це було ключовим моментом при виборі стажування в IBM. "Протягом року я збираюся обирати свій професійний шлях. Стажування показало мені, в яких областях я хочу працювати, а в яких - ні".

Ще однією перевагою є те, що процес вибору зазвичай може бути менш жорстким, ніж при влаштуванні на роботу з повним робочим днем. Якщо у вас є певна професійна мета, стажування надасть вам розуміння, що вам не обов'язково отримувати вчений ступінь.

Одна з відмінностей між стажуванням та магістерсько-докторськими програмами полягає в тому, що обов'язки на стажуваннях дуже спеціалізовані, - говорить Слені. - Так, якщо хтось має конкретні професійні цілі, наприклад, в маркетингу, було б краще запропонувати йому чи їй роль молодшого менеджера в маркетинговій команді".

Що значать стажування для компаній?

Роботодавці розглядають стажування в першу чергу як вид дешевого найму співробітників. "Ми вважаємо, що, оскільки протягом року ми маємо можливість оцінити стажера в рамках наших компетенцій, процес його повернення вже в якості випускника університету є коротшим і менш дорогим", - підтверджує Гоф. Інший вид економії полягає в тому, що стажери приносять з собою нові знання з університетів, що скорочує витрати з найму консультантів або інших фахівців.

Вчений ступінь проти стажування

Стажування здається абсолютно безпрограшним варіантом, як для претендентів, так і для роботодавців. Але чи настільки воно вигідне, щоб замінити все, що дає вчений ступінь?

"Може це кліше, але ми шукаємо всебічно розвинених випускників, - говорить Кларк. - Щоб бути всебічно розвиненою людиною, вам потрібно мати рівноцінне співвідношення між академічними досягненнями і реальним досвідом", - говорить вона.

"Переваги стажування незаперечні, - попереджає один з експертів. - Але пам'ятайте, що магістратура і докторантура абсолютно необхідні, якщо професійний шлях, який ви обрали, передбачає наявність вченого ступеня".

Хочете подати заявку на стажування?

Якщо ви хочете отримати досвід роботи в конкретній організації, поговоріть із представниками їх HR відділу про існуючі можливості. Однак розширюйте ваш пошук. Інтернет-ресурс TopInternships.com присвячений стажуванню студентів і випускників. Це безкоштовний спосіб пошуку стажувань від агентств з найму у Великій Британії, США і Європі.

Автор: Девід Вільямс, QS TopGradSchool.

Освіта.ua
30.09.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!