Osvita.ua Освіта за кордоном Стажування та наука Міжнародні молодіжні програми: чи варто напружувати сили…
Міжнародні молодіжні програми: чи варто напружувати сили…

Міжнародних програм, що тривають від двох днів до двох тижнів, не бракує. Тематика – від пошуку грошей для свого проекту до ознайомлення з країною перебування

Міжнародні молодіжні програми: чи варто напружувати сили…

Харків'янин Андрій Ушаков встановив невеличкий рекорд. За студентські роки нині 25-річний юнак встиг взяти участь у 32 молодіжних проектах.

"Перший раз мене взяли на вісімнадцяту програму, тобто - сімнадцять разів подавав документи і мене, скажімо так, посилали, - згадує Андрій. - Пошук інформації та підготовка документів займали в середньому 10 годин".

Системний підхід

Андрій підійшов до справи системно. Щоби спростити пошук можливостей, він сформував власну базу даних Інтернет-сайтів, де й вишукував потрібне.

"Найважче – знайти цікаву й безкоштовну програму, - продовжує Андрій. - Трохи змінив резюме, рекомендаційні та мотиваційні листи – і все. Зазвичай це були проекти з економіки – моєї спеціальності, - а також лідерства й міжнародних відносин".

Андрій поділяє молодіжні програми на групи: навчання за кордоном, кваліфікована праця за фахом, підробітки та стажування за кордоном, громадська діяльність, наукові можливості, а також культурні, волонтерські та спортивні проекти. На його думку, з таким поділом одразу стане зрозуміло, чого ви прагнете.

25 програм, які відвідав Андрій, були освітніми, сім – на теми громадської діяльності. На стажування хлопець не їздив: за два тижні встигнеш мало. Некваліфіковані підробітки за кордоном його теж не цікавили: хотілося навчатися.

Краще, ніж лише пиво

Така активність, судячи з усього, виправдала себе. Після закінчення Харківського національного економічного університету в Андрія не було особливих проблем з пошуком роботи. Сьогодні він є партнером і виконавчим директором у міжнародній компанії з виготовлення й постачання принтерів. Під його керівництвом перебуває близько ста осіб.

Що Андрій, тепер як працедавець, міг би порадити тим, хто теж, як він раніше, відвідує міжнародні молодіжні програми: "Напишіть у резюме про участь у міжнародній освітній програмі, отримування стипендії. Отримані знання й навички: такі-то. Коли програм кілька, це справляє враження на роботодавця, бо ти не просто ходив на пари і потім пив пиво. Коли людина була активнішою, ніж тисячі інших студентів, то вона і в роботі буде активніша, ніж інші".

П’ять міфів навколо молодіжних програм

Андрій переконаний: міфи поширює або той, хто не брав участі в програмах, або їхні постійні учасники, аби нейтралізувати конкурентів.

Міф 1. Обирають лише найрозумніших

У програмах беруть участь не найбільш гідні, а ті, хто знав про можливість, стверджує Андрій Ушаков. На його думку, іноді це абсолютно випадкові люди. Найчастіше відібрані учасники – просто активна молодь. Головне - не боятися надіслати документи.

Міф 2. За участь беруть хабарі

Існує чимало платних проектів. Але якщо вони того варті, чому би й ні: це інвестиція в майбутнє. Андрій не пригадує випадків, коли за участь у напів- чи безкоштовній програмі брали бакшиш: ви ніколи не бачите організаторів наперед, а домовитися про це через електронну пошту не вдасться.

Міф 3. Треба досконало знати іноземну

Найкращі знавці іноземних мов – перекладачі, діти, які вчили їх із дитинства, а також ті, хто присвячує навчанню чи не весь вільний час. Організаторам же, як каже Андрій з власного досвіду, потрібні такі люди, які б були здатні реалізувати отримані навички. Для участі в програмі потрібні передусім знання, щоб розуміти, про що власне йдеться. "Свого часу я з'їздив на 20 програм зі звичайним рівнем англійської. Потім вивчив мову добре, але тільки для того, щоб скласти TOEFL", – каже Андрій.

Міф 4. Учасників зомбують

Андрій: "У чому нас можна зомбувати? В тому, що рівень життя в Західній Європі значно вищий? Нам просто показують, як можна жити. Одна з цілей будь-якої програми – показати, до чого варто прагнути".

Міф 5. Чому на нас витрачають гроші й кому це вигідно?

Тут Андрій пропонує уявити, що на одному поверсі живуть чотири родини: три – забезпечені, задоволені життям; у четвертій - батько запив, мати не працює, діти виховуються вулицею. Трьом родинам вигідніше підтримати четверту й допомогти їй знову стати на ноги, ніж мати постійні проблеми через сусідів. "Тоді у всіх все буде гаразд", - переконаний Андрій Ушаков.

Автор: Аніта Грабська

Deutsche welle
22.11.2010

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!