Держава не знає скільки українців навчаються за кордоном

Голова профільного парламентського комітету Лілія Гриневич заявила, що уряд не веде статистики щодо чисельності українців, які здобувають освіту за кордоном та не володіє інформацією у цій сфері

Держава не знає скільки українців навчаються за кордоном

Офіційної статистики щодо кількості українців, які їдуть навчатися за кордон, в Україні немає. Про це у коментарі Тиждень.ua заявила голова комітету з питань науки і освіти Верховної Ради Лілія Гриневич.

"Ми достеменно не знаємо, скільки українців щорічно їде за кордон на студії, скільки повертається в Україну і скільки залишається за кордоном. Офіційна статистика не ведеться, Кабмін не знає, що відбувається в цій сфері. Не знаючи балансу "експорту-імпорту" студентів, влада не може ефективно управляти освітою. Адже в сучасному світі освіта - одна з галузей економіки, яка може продукувати якісний експорт, а може здавати внутрішній ринок імпорту", - сказала вона.

За її словами, дані Кабміну не дають "повної картини" щодо виїзду українців для здобуття освіти за кордоном.

"За міжурядовими та міжвідомчими угодами, щорічно їде вчитися за кордон близько 200 осіб. В рамках прямих угод між українськими та закордонними ВНЗ, щорічно близько 4 тисяч осіб відряджається за кордон. За бюджетною програмою навчання і стажування у закордонних ВНЗ, минулого року рекомендовано на навчання або стажування за кордоном 353 особи", – повідомила депутат.

"Багато це чи мало? Для порівняння, наразі в українських вишах навчається понад 2,1 млн студентів. Незважаючи на те, що приватні компанії - оператори навчання за кордоном говорять про зростання інтересу до зарубіжної освіти (цифри різняться кратно і не мають статистичного підтвердження), офіційний рахунок у будь-якому разі іде на тисячні відсотка від загальної кількості студентів", - наголосила Гриневич.

Освіта.ua
12.04.2013