Іноземні студенти зможуть залишатися в Австралії до 4 років

За новими правилами, іноземні випускники австралійських університетів зможуть працювати в Австралії до чотирьох років після випуску

Іноземні студенти зможуть залишатися в Австралії до 4 років

Студенти-іноземці в Австралії тепер мають більше шансів знайти роботу завдяки змінам, внесеним федеральним урядом у особливості дії тимчасової візи підкласу 485 для випускників, повідомляє World News Australia.

Згідно з цими змінами, які набули чинності 23 березня 2013 року, іноземні бакалаври, магістри та доктора наук, які закінчили австралійські вищі навчальні заклади, можуть отримати візу й залишитися на роботі в Австралії на термін від 2 до 4 років залежно від їхнього ступеня. Це є суттєвим подовженням терміну порівняно з минулим обмеженням у 18 місяців.

Оскільки ринок праці уже став конкурентним, це може заохотити  перспективних іноземних студентів навчатися в Австралії, вважають експерти.

«У технічному плані студентам з інших країн зараз набагато легше залишитися в Австралії, - говорить Денні Онг, консультант із працевлаштування іноземців в Університеті Монаша. – Але основна проблема в тому, що за вакансії зараз змагається значно більше міжнародних студентів».

Денні Онг зазначає, що залишатися в Австралії може бути ризиковано й іноземні студенти перш за все мають задати собі запитання «А чи зможу я знайти роботу?». Для студентів з-за кордону плата за навчання складає до 30 тис. доларів на рік, які виплачуються авансом, а консульський збір за видачу візи може коштувати майже 2 тис. доларів.

Ліндал Партінгтон, кар’єрний консультант Університету Нового Південного Уельсу, вважає, що для цілісної освіти необхідно набувати навичок за межами аудиторії.

«Важливо допомогти студентам з-за кордону розвинути вміння спілкуватися, працювати в команді – роботодавці шукають у випускниках саме це. Ще одним випробуванням є відсутність досвіду роботи в місцевих умовах, зробити перший крок важко. Певні труднощі можуть виникнути й через розбіжності в культурі праці між Австралією та рідною країною випускника», - зазначає Партінгтон.

Згідно з умовами дії 485-ї тимчасової візи для випускників, студенти можуть отримати дозвіл на дворічне перебування в Австралії за умови щонайменше 16-місячного навчання на території країни та закінчення бакалаврської або магістерської програми із захистом курсової роботи.

Студенти, які завершили магістерську програму із власним дослідженням, можуть претендувати на трирічну візу, а випускники докторантури – на чотирирічну.

Освіта.ua
09.04.2013