Оголошено державний конкурс на навчання за кордоном

Міністерством освіти визначено перелік університетів, в яких українці можуть пройти однорічні програми навчання або стажування в рамках державної програми з освіти за кордоном

Оголошено державний конкурс на навчання за кордоном

Міністерство освіти оголосило конкурс з відбору на навчання студентів і аспірантів та стажування наукових і науково-педагогічних працівників у провідних вищих навчальних закладах та наукових установах за кордоном у 2013 році. Конкурс проводиться у рамках державної програми ініційованої урядом у 2011 році.

Проведення попереднього відбору на проходження навчання та стажування за кордоном здійснюватимуть вищі навчальні заклади, після цього вони надаватимуть свої пропозицій до конкурсної комісії Міністерства освіти, що утворена відповідним наказом профільного відомства.

Студенти, які бажають взяти участь у конкурсі, повинні демонструвати високі результати навчання за програмою підготовки магістра, мати досягнення у студентській науково-дослідній роботі, володіти англійською мовою або мовою країни, в якій передбачається проходити навчання, на необхідному рівні.

Керівники вищих навчальних закладів мають довести до відома студентів, аспірантів, наукових і науково-педагогічних працівників закладу інформацію про конкурс з відбору на навчання та стажування за кордоном у 2013 році, а також поінформувати їх про умови та строки участі у конкурсі.

Також міністерством освіти затверджено перелік вищих навчальних закладів за кордоном до яких матимуть можливість поїхати українці у рамках державної програми з освіти за кордоном.

Цього року до переліку навчальних закладів включено більше 170 університетів з 23 країн світу. Найбільше представництво мають університети з Франції, Німеччини, Сполучених Штатів, Великої Британії. Серед закордонних університетів також є представники інших країн Європи, Азії та Америки.

Як відомо, державна програма навчання та стажування була ініційована у 2011 році. Відповідним рішенням уряду визначено механізм організації навчання студентів та стажування аспірантів, наукових і науково-педагогічних працівників у вищих навчальних закладах та наукових установах за кордоном.

Строк навчання за урядовою програмою не перевищує одного року. Фінансування витрат, пов’язаних з навчанням, здійснюється за рахунок коштів державного бюджету.

Основними завданнями програми, що ставить перед собою держава, є підвищення рівня теоретичної та практичної підготовки студентів, оволодіння ними знаннями у галузях науки, техніки та вищої освіти.

Попри амбітні заяви влади про розширення програми та збільшення фінансування, державі поки не вдалося зробити її доступною для широкого кола українських студентів.

Минулого року, прем’єр Микола Азаров, розмірковуючи про перспективи програми, заявив про намір відправити за кордон тисячу студенів у 2012 році та декілька тисяч у 2013-му.

"Наші фінансові можливості досить обмежені, але цю програму ми будемо нарощувати. У минулому році ми направили на навчання 300 студентів, у поточному відправимо тисячу, а, дай Бог, в 2013 році - 10 тисяч. Ми обов’язково будемо цю програму реалізовувати", - заявив Азаров у лютому минулого року.

За інформацією профільного відомства до вищих навчальних закладів за кордоном у 2012 році направлено 353 особи, з них: 180 студентів, 73 аспіранта та 100 науково-педагогічних працівників.

Освіта.ua
05.03.2013