Osvita.ua Освіта за кордоном Новини освіти за кордоном Британці створюють «радянські» математичні школи
Британці створюють «радянські» математичні школи

Британське наукове співтовариство визнало, що при всіх можливих інвестиціях в освіту, за загальний рівень знань з математики країні треба сміливо ставити «незадовільно»

Британці створюють «радянські» математичні школи

Останнім часом однією з головних тем в британських газетах є математика, але не у зв'язку з грандіозним відкриттям, а через дуже неприємну подію. Останні рейтинги показали, що в списку з 70 країн Великобританія за рівнем знань з математики посідає лише 27-е місце. При цьому, такий стан речей вже ніхто не називає випадковим, так як він погіршується з року в рік.

Видання The Guardian відзначає, що британцям доведеться визнати - «нація в цілому не справляється з математикою». Приблизно у семи мільйонів дорослих настільки слабкі знання з математики, що їм важко знаходити собі роботу в ХХI столітті.

У звіті Конфедерації британської промисловості наголошується, що 35% роботодавців вважають сьогодні математичні знання випускників британських шкіл «неадекватними». Британські ЗМІ назвали скандальною оприлюднену нещодавно офіційну статистику, згідно з якою 140 000 вчителів загальноосвітніх шкіл Англії не мають університетського диплома у предметі, що викладають. Близько мільйона школярів навчаються викладачами без належної кваліфікації.

У зв'язку з цим міністр освіти Майкл Гоув вирішив вжити серйозних заходів і повернути шкільній математиці загублену корону. Головною сенсацією стало те, що Гоув запропонував реформувати британську школу за зразком СРСР.

Сьогодні в Британії вивчення математики, як правило, школярі закінчують у 16-річному віці, отримавши атестат зрілості, що не дає, однак, права на вступ до університету. Тому, по-перше, Гоув запропонував вивчати математику до 18 років, незалежно від напрямку майбутньої професії.

Але головною зміною, на думку британських ЗМІ, стане запропоноване міністром створення в країні спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням математики за приміром математичних спецшкіл СРСР.

«Ідея базується на мережі шкіл, що з'явилися в СРСР у шістдесяті роки минулого століття для виявлення математичної та наукової еліти, здатної стимулювати розвиток Радянського Союзу», - підкреслює видання The Sunday Times.

Перша математична школа отримала попереднє «добро» з боку міністерства освіти Сполученого Королівства на відкриття в 2014 році, при відомому своїм найвищим науковим потенціалом лондонському Кінгз коледжі. Навчати в цій школі будуть найбільш математично обдарованих дітей, які потім зможуть вступати до кращих університетів країни.

Зрозуміло, що Кінгз коледж розробить власну стратегію цього проекту, проте в якості можливої моделі передбачається взяти за зразок прославлену фізико-математичну школу-інтернат, засновану в 1963 році при МДУ імені М. В. Ломоносова одним з найвидатніших математиків, академіком Андрієм Колмогоровим. З цієї школи вийшло понад трьохсот докторів і семисот кандидатів наук.

Так само, як і при МДУ, в школі при Кінгз коледжі деякі предмети будуть викладати викладачі вузу або студенти. ЗМІ в заголовках називають математичні школи «радянськими», відзначаючи, що ряд сьогоднішніх російських навчальних закладів зберегли кращі риси і традиції уславлених шкіл епохи СРСР.

www.euromag.ru
12.12.2012

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!