Osvita.ua Освіта за кордоном Новини освіти за кордоном Вартість освіти в Європі: Україна не увійшла до групи найдешевших
Вартість освіти в Європі: Україна не увійшла до групи найдешевших

Здобуття освіти у Східній Європі поки дешевше ніж у інших європейських країнах, але, враховуючи різні нюанси, експерти не радять узагальнювати

Вартість освіти в Європі: Україна не увійшла до групи найдешевших

"На навчання за кордон?" - "Дорого, занадто складно й взагалі нереально". Розробники німецького інтернет-порталу "LänderCheck" захотіли розвіяти такі упередження. За бажання, майже кожен може знайти країну й університет собі по кишені, повідомляє Deutsche Welle.

"Де навчатися найдешевше? Це залежить від конкретного уявлення студентів. Ми розрізняємо між розмірами зборів за навчання й загальними витратами, - пояснив керівник проекту Уве Бранденбурґ з німецького Центру дослідження вищої освіти. - До групи найдешевших країн відносяться ті, де щомісяця слід витрачати не більше 700 євро. Приблизно стільки коштує навчання й у Німеччині".

Люксембург теж серед найдешевших

Так, начебто купуєш собі через всесвітнє павутиння автомобіль, на спеціальній інтернет-сторінці вказуєш свої фінансові можливості, в які має вписатися пропозиція, тиснеш на кнопку пошуку й отримуєш інформацію про обсяг плати за навчання, загальну вартість життя, можливі стипендіальні програми. Додаються й корисні лінки, які стосуються навчання в тій чи іншій країні.

Найприємніше те, що користування цією пошуковою машиною є абсолютно безплатним. От тільки знання німецької мови користувачеві не завадить. Пошук поки що ведеться виключно німецькою. Китай або США, Туреччина чи Швейцарія - країну для навчання, яка б пасувала власним уявленням і можливостям, може знайти собі кожен. Розробники наголошують, що складали освітні профілі країн, враховуючи умови для студентів бакалаврату.

Отже, серед найдешевших країн у Європі - Болгарія, Румунія, Греція, Португалія. Не так дорого навчатися й у Туреччині, Словенії, Чехії, Хорватії, але також, як би це дивно не звучало, в Люксембурзі. Німеччина до списку не увійшла, оскільки інтернет-портал розраховано передусім на німецького користувача, який добре знайомий із ситуацією в своїй країні. Однак Німеччину, навіть попри збори за навчання в деяких федеральних землях, напевно, теж можна віднести до країн з найдешевшою вищою освітою.

Звертайте увагу на деталі

"У Європі моїм фаворитом є Італія, - ділиться Уве Бранденбурґ. - Там є дуже симпатичне правило. Студентам виплачують додаткову стипендію, розмір якої визначається відстанню між місцем головної прописки й університетом. Чим більше часу студент витрачає на дорогу до місця навчання, тим більшу фінансову підтримку він отримає".

Цікаві деталі можна знайти, прочитавши й інформацію про інші країни. В Туреччині, наприклад, визначено низку країн, студенти з яких платять на третину менше за навчання, ніж інші іноземці. До таких щасливчиків належать і українці. Такі речі, наголосив Бранденбурґ, варто враховувати, шукаючи місце для освіти за кордоном: в одній країні вища освіта, можливо, й безплатна, але натомість доводиться чимало витрачати на житло й харчування.

Чим більше місто, тим дорожче

Може існувати велика різниця й між окремими регіонами однієї й тієї самої країни. "Все залежить від того, в яке місто вирушаєш навчатися. Приклад: Іспанія не належить до дорогих країн. Але спробуйте знайти в Мадриді дешеву квартиру! Там треба більше інвестувати. В інших іспанських містах уже все дещо дешевше", – каже Бранденбурґ.

Загалом, за його словами, в Європі помітна така тенденція - Східна Європа все ще дешевша за Північну й Західну Європу. Але, враховуючи різні нюанси, експерт не радить узагальнювати. Він наголошує, що головне ховається в деталях. До речі, ані Росія, ані Україна, як освітні країни, до групи найдешевших не належать.

Освіта.ua
27.09.2012

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!