Німеччина відкриває більше можливостей для іноземних студентів та вчених

1 серпня 2012 року вступив в силу Закон про реалізацію припису Європейського Союзу щодо осіб з вищою освітою. Він відкриває нові перспективи для іноземних студентів та науковців у Німеччині

Німеччина відкриває більше можливостей для іноземних студентів та вчених

Завдяки цьому закону вступили в силу значні зміни щодо права проживання іноземців: так, іноземні студенти після завершення навчання можуть залишатися у Німеччині для пошуку роботи за фахом протягом 18 місяців замість 12-ти, як раніше.

В цей період вони можуть працювати без часових обмежень. Якщо вони знайшли роботу, що відповідає їхній кваліфікації, вони більше не потребують дозволу Федеральної агенції праці. Новим є також те, що за певних умов вже через два роки можна буде здобути дозвіл на проживання, тобто необмежене у часі право на проживання у країні.

Під час навчання іноземні студенти можуть працювати 120 днів замість 90 днів. Для іноземних випускників пропонується дозвіл на перебування з метою пошуку роботи строком на шість місяців. Передумовою є, серед іншого, підтвердження наявності фінансових засобів на цей час. Крім того, ті випускники вищих навчальних закладів або професійно-технічних навчальних закладів, які уклали трудовий договір з заробітною платнею від 44 800 євро на рік (для деяких дефіцитних професій від 35 000 євро) у Німеччині, можуть одразу починати працювати з "блакитною карткою ЄС" строком до 4 років.

Подавати заяву на дозвіл на проживання власники блакитної картки ЄС можуть через 33 місяці, а за наявності мовного сертифікату на рівні B1 - навіть через 21 місяць. Також для іноземних спеціалістів були введені полегшення щодо здійснення трудової діяльності, приміром, відміна обов’язку отримання згоди від Федеральної агенції праці.

Іноземні студенти та випускники, які мають індивідуальні запитання щодо застосування положень нового закону, мають звертатися до місцевих Відомств у справах іноземців. На сайті DAAD зібрані посилання на найважливішу інформацію в Інтернеті.

Освіта.ua
19.09.2012