Osvita.ua Освіта за кордоном Новини освіти за кордоном У Міносвіти не бачать проблем з відправленням студентів на навчання за кордон
У Міносвіти не бачать проблем з відправленням студентів на навчання за кордон

Державна програма з навчання українців за кордоном поки профінансована наполовину, але у Міносвіти стверджують, що програмі нічого не загрожує, оскільки навчання в Європі ще не почалося

У Міносвіти не бачать проблем з відправленням студентів на навчання за кордон

Міністерством освіти і науки поширено офіційне повідомлення щодо направлення на навчання студентів і аспірантів, а також стажування наукових і науково-педагогічних працівників у провідних ВНЗ і наукових установах за кордоном у 2012 році, що викликане повідомленнями ЗМІ про невиконання державою згаданої програми.

У Міносвіти повідомили, що конкурсна комісія відомства, розглянувши пропозиції вищих навчальних закладів, цього року відібрала 353 особи для направлення на навчання або стажування до університетів за кордоном, з них 180 студентів, 73 аспіранта і 100 науково-педагогічних працівників.

За інформацією профільного відомства, з цією метою в Державному бюджеті цього року передбачено 40 млн. грн, з яких 20 млн. українські вищі навчальні заклади отримали в серпні.

Однак, незважаючи на недофінансування програми, у Міністерстві освіти заспокоюють, зазначаючи, що "у переважній більшості вищих навчальних закладів країн Західної Європи та США навчальний рік починається 1 – 15 жовтня, крім того, є магістерські програми, навчання за якими починається у весінньому навчальному семестрі".

"Студенти, у яких навчальний рік розпочався у вересні 2012 року, вчасно приступили до навчання у провідних закордонних університетах", - повідомляють в Міносвіти.

Також у відомстві зазначили, що проблеми відправленням на навчання у окремих студентів викликані затримками, що пов’язані із зволіканням оформлення візових документів у консульських відділах посольств та оформленням необхідних документів.

Нагадаємо, у квітні 2011 року Кабінетом Міністрів було затверджено положення, яким визначено механізм організації навчання та стажування українців у провідних вищих навчальних закладах за кордоном.

Строк навчання за урядовою програмою не перевищує одного року. Фінансування витрат, пов’язаних з навчанням здійснюється за рахунок коштів державного бюджету.

Необхідно зазначити, що у лютому цього року прем’єр Азаров, виступаючи перед студентами Латвійського університету в Ризі, пообіцяв, що за рахунок держави у 2012 році буде відправлено на навчання одна тисяча студентів.

"Наші фінансові можливості досить обмежені, але цю програму ми будемо нарощувати. У минулому році ми направили на навчання 300 студентів, у поточному відправимо тисячу, а, дай Бог, в 2013 році - 10 тисяч. Ми обов’язково будемо цю програму реалізовувати", - заявляв Азаров.

Освіта.ua
17.09.2012

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!