У Міносвіти не бачать проблем з відправленням студентів на навчання за кордон

Державна програма з навчання українців за кордоном поки профінансована наполовину, але у Міносвіти стверджують, що програмі нічого не загрожує, оскільки навчання в Європі ще не почалося

У Міносвіти не бачать проблем з відправленням студентів на навчання за кордон

Міністерством освіти і науки поширено офіційне повідомлення щодо направлення на навчання студентів і аспірантів, а також стажування наукових і науково-педагогічних працівників у провідних ВНЗ і наукових установах за кордоном у 2012 році, що викликане повідомленнями ЗМІ про невиконання державою згаданої програми.

У Міносвіти повідомили, що конкурсна комісія відомства, розглянувши пропозиції вищих навчальних закладів, цього року відібрала 353 особи для направлення на навчання або стажування до університетів за кордоном, з них 180 студентів, 73 аспіранта і 100 науково-педагогічних працівників.

За інформацією профільного відомства, з цією метою в Державному бюджеті цього року передбачено 40 млн. грн, з яких 20 млн. українські вищі навчальні заклади отримали в серпні.

Однак, незважаючи на недофінансування програми, у Міністерстві освіти заспокоюють, зазначаючи, що "у переважній більшості вищих навчальних закладів країн Західної Європи та США навчальний рік починається 1 – 15 жовтня, крім того, є магістерські програми, навчання за якими починається у весінньому навчальному семестрі".

"Студенти, у яких навчальний рік розпочався у вересні 2012 року, вчасно приступили до навчання у провідних закордонних університетах", - повідомляють в Міносвіти.

Також у відомстві зазначили, що проблеми відправленням на навчання у окремих студентів викликані затримками, що пов’язані із зволіканням оформлення візових документів у консульських відділах посольств та оформленням необхідних документів.

Нагадаємо, у квітні 2011 року Кабінетом Міністрів було затверджено положення, яким визначено механізм організації навчання та стажування українців у провідних вищих навчальних закладах за кордоном.

Строк навчання за урядовою програмою не перевищує одного року. Фінансування витрат, пов’язаних з навчанням здійснюється за рахунок коштів державного бюджету.

Необхідно зазначити, що у лютому цього року прем’єр Азаров, виступаючи перед студентами Латвійського університету в Ризі, пообіцяв, що за рахунок держави у 2012 році буде відправлено на навчання одна тисяча студентів.

"Наші фінансові можливості досить обмежені, але цю програму ми будемо нарощувати. У минулому році ми направили на навчання 300 студентів, у поточному відправимо тисячу, а, дай Бог, в 2013 році - 10 тисяч. Ми обов’язково будемо цю програму реалізовувати", - заявляв Азаров.

Освіта.ua
17.09.2012