Osvita.ua Освіта за кордоном Новини освіти за кордоном Молоді українці не можуть отримати закордонний паспорт та виїхати на навчання
Молоді українці не можуть отримати закордонний паспорт та виїхати на навчання

Закордонні паспорти видаються з 16-річного віку, а довідка з військомату, необхідна хлопцям для їх оформлення – з 18-річного

Молоді українці не можуть отримати закордонний паспорт та виїхати на навчання

Тисячі молодих українців, які хочуть навчатися за кордоном, можуть вчасно не одержати закордонних паспортів і не виїхати на навчання до своїх університетів. Винні в цьому не лише черги та купа довідок, необхідних для оформлення візи, але й кричущі суперечливості в українському законодавстві, йдеться в сюжеті ТСН.

"Поступати взагалі не складно. Просто потрібно зібрати певний пакет документів, відправити його і скласти тест з англійської мови. Це, мабуть, найбільша проблема", - розповів киянин Тарас Панченко, котрий цього року одержав запрошення навчатися в Краківському економічному університеті.

Проте на навчання, котре має відбуватися коштом Євросоюзу, юнак ризикує не потрапити. Протягом двох тижнів він розбирається з питанням, як можна легально виїхати з території України. "Проблеми більше не зі сторони Польщі, в моєму випадку, а тут, всередині України", - пояснює він.

     

Насамперед йдеться про один-єдиний папірець, в якому військкомат мав би дати згоду на виїзд, але замість того може поставити на навчанні хрест. "У нас закордонний паспорт може отримати людина з 16-ти років за новим законом, але довідку з військомату можна отримати тільки з 18-ти років", - пояснила мати абітурієнта Олена Панченко.

Відтак родина Панченків потрапила до замкненого кола. Вона не може одержати довідки для паспортного столу, а паспортний стіл не може дати паспорт без цієї довідки. Як у військоматі, так і в паспортному столі запевняють, що вони не винні, та показують правила, за якими працюють.

За словами чиновників, вони діють у межах законодавства, за недоліки котрого слід питати на найвищому рівні. Юристи таку ситуацію називають протиріччям законів і радять кілька варіантів. Найпростіший – звертатися до суду.

"Необхідно оскаржити цю відмову до відповідного районного суду. І я думаю, що рішення буде на їх користь", - вважає адвокат Олександр Серьогін. В іншому разі фахівці радять робити дитячий проїзний документ. З ним дитина виїде за кордон, але, коли виповниться 18 років, муситиме повернутися для оформлення паспорта.

Для хлопців – ще складніша процедура. Разом із паспортом, щороку до військомату обов'язково доведеться привозити ще й довідку з місця навчання.

За даними Міносвіти, лише 2011 року за кордоном навчалося близько 20 тисяч наших громадян. Варіантів здобувати знання не в Україні кілька: потрапити на програму обміну студентами або ж вступати одразу власними силами. Але скільки молодих українців не змогли виїхати на навчання через проблеми з паспортами, статистики немає.

ТСН
15.08.2012

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!