Українська школярка ознайомилася з навчанням в John Leggott College

Погляд української школярки на систему навчання в британському John Leggott College, який вона відвідала в рамках ознайомчого курсу

Українська школярка ознайомилася з навчанням в John Leggott College

Перед тим, як Лера Якубова з Житомира поїхала за кордон, щоб отримати досвід навчання в британській школі вона написала в есе: "Я ніколи не зустрічала ідеального вчителя за все своє життя, але у мене є яскраве уявлення про цю людину". Чи стали реальністю її уявлення протягом двох тижнів, проведених у коледжі John Leggott College (JLC)?

Державний навчальний заклад JLC є коледжем типу Sixth Form College, який протягом 40 років успішно допомагає тисячам студентів підготуватися та вступити до провідних університетів. Коледж знаходиться на північному сході Англії в місті Сканторп. В основному в ньому здобувають освіту студенти з Британії та незначна кількість студентів з інших країн, які навчаються на престижній кваліфікації A-levels, що надає чудові перспективи для подальшого вступу до британських університетів.

Незважаючи на те, що коледж не є єдиним навчальним закладом у Великій Британії, які пропонують освіту для іноземних студентів віком від 16 років, він відомий викладачами-експертами і методами навчання, які вони використовують, щоб зацікавити учнів.

Усі 145 вчителів коледжу є висококваліфікованими випускниками університетів, багато з них відзначені різними нагородами за професійну діяльність.

На кожного викладача коледжу припадає 15 студентів, таке співвідношення створює комфортні умови навчання, під час якого студенти можуть взяти участь у лекціях, дискусіях, науково-дослідних роботах, практичних заняттях, екскурсіях, а також отримати індивідуальну академічну підтримку.

Під час свого двотижневого візиту до колледжу, Лера відвідувала заняття з математики, хімії, біології, англійської літератури і інформаційних технологій. Ось як вона описує один з уроків у своєму блозі: "На біології ми вивчали екосистеми. Ми повинні були практично виміряти популяцію равликів у ставку коледжу. Це було досить незвично, я раніше ніколи не була за межами аудиторії на уроках біології".

На додаток до занять A-level JLC пропонує студентам більш ніж 40 позакласних заходів і короткострокових курсів, а також додаткові можливості для талановитих студентів. Є також програми підготовки до університету, в тому числі, до Оксфорду і Кембриджу.

Цього року студентам JLC були запропоновані місця в британських університетах за різними програми. Два іноземних студенти JLC отримали пропозиції з Кембриджа, один з Оксфорда, інші студенти добилися пропозицій від 10 кращих університетів Великої Британії, включаючи Лондонську школу економіки, Імперський коледж, Bath, Durham, Університетський коледж Лондона і Варвік.

Лера поки не визначилися зі своїми планами на майбутнє, вона має намір обрати одну з університетських програм з медицини або комп'ютерних наук.

"Усі викладачі дійсно доброзичливі. Шкода, у нас немає таких учителів в Україні, і я сподіваюся, що буду мати можливість навчатися в JLC після того як закінчу школу", - зазначає українська школярка, яка в рамках ознайомчого курсу відвідала John Leggott College у червні 2012 року.

Додаткову інформацію про John Leggott College та курси для іноземних студентів можна знайти на сайті коледжу.

Офіційний представник JLC в Україні: Агентство A-priori Education Abroad.

Освіта.ua
25.07.2012