Можливість навчання за кордоном за кошти бюджету отримали 180 студентів

Бюджетна програма з навчання та стажування в закордонних університетах поки є недоступною для більшості українських студентів та науковців

Можливість навчання за кордоном за кошти бюджету отримали 180 студентів

У Міністерстві освіти відбулося засідання конкурсної комісії з відбору на навчання студентів і аспірантів та стажування наукових і науково-педагогічних працівників у провідних вищих навчальних закладах та наукових установах за кордоном.

У міністерстві повідомили, що з часу оголошення конкурсу для отримання можливості навчання або стажування за кордоном надійшло понад 1000 пропозицій від 60 українських університетів.

Під час засідання конкурсної комісії перший заступник міністра Євген Суліма нагадав, що програма направлення на навчання за кордон діє вже другий рік.

У профільному відомстві повідомили, що з урахуванням попереднього рішення конкурсної комісії, у провідні вищі навчальні заклади за кордон направляється 353 особи, з них: 180 студентів, 73 аспіранта та 100 науково-педагогічних працівників.

Нагадаємо, у квітні 2011 року Кабінетом Міністрів було затверджено положення, яким визначено механізм організації навчання та стажування українців у провідних вищих навчальних закладах за кордоном.

Строк навчання за урядовою програмою не перевищує одного року. Фінансування витрат, пов’язаних з навчанням здійснюється за рахунок коштів державного бюджету.

Необхідно зазначити, що у лютому цього року прем’єр-міністр Микола Азаров, виступаючи перед студентами Латвійського університету в Ризі, повідомив, що за рахунок держави у 2012 році буде відправлено на навчання одна тисяча студентів.

"Наші фінансові можливості досить обмежені, але цю програму ми будемо нарощувати. У минулому році ми направили на навчання 300 студентів, у поточному відправимо тисячу, а, дай Бог, в 2013 році - 10 тисяч. Ми обов’язково будемо цю програму реалізовувати", - заявив Азаров.

Однак, за інформацією Міносвіти, у 2011 році на навчання або стажування у провідних закордонних вищих навчальних закладах направлено 275 осіб, з 36 вищих навчальних закладів: 106 студентів, 82 аспіранта та 87 науково-педагогічних працівників.

Освіта.ua
15.06.2012