Osvita.ua Освіта за кордоном Новини освіти за кордоном Оголошено конкурс на навчання за кордоном за кошти держави
Оголошено конкурс на навчання за кордоном за кошти держави

Міністерство освіти оголосило конкурс з відбору на навчання та стажування у провідних вищих навчальних закладах та наукових установах за кордоном у 2012 році

Оголошено конкурс на навчання за кордоном за кошти держави

У травні минулого року урядом ухвалено рішення, яким визначено механізм організації навчання студентів та стажування аспірантів, наукових і науково-педагогічних працівників у провідних вищих навчальних закладах та наукових установах за кордоном.

Основними завданнями програми, що ставить перед собою держава, є підвищення рівня теоретичної та практичної підготовки студентів, оволодіння ними знаннями у галузях науки, техніки та вищої освіти.

З метою визначення кандидатів для участі в програмі у 2012 році, Міністерством освіти оголошено конкурс з відбору на навчання студентів і аспірантів та стажування наукових і науково-педагогічних працівників у провідних вищих навчальних закладах та наукових установах за кордоном.

Керівникам вищих навчальних закладів доручено довести до відома студентів, аспірантів, наукових і науково-педагогічних працівників умови та строки участі в конкурсі, а також провести попередній відбір претендентів.

Наказом міністерства утворена конкурсна комісія з відбору на навчання, якою буде проведено відбір кандидатів на навчання та стажування за поданням вищих навчальних закладів.

Також міністерством визначено перелік навчальних закладів за кордоном для навчання студентів і аспірантів та стажування наукових і науково-педагогічних працівників до якого включено понад 170 навчальних закладів з більш ніж 20 країн світу. Найбільше представництво мають навчальні заклади Франції, Німеччини, США та Великої Британії.

Зазначимо, що у 2011 році скористатися однорічною програмою освіти за кордоном отримали можливість 300 українських студентів.

Коментуючи рішення про навчання українських студентів за кордоном, прем’єр-міністр Микола Азаров заявив, що держава має намір поступово збільшувати обсяги реалізації програми. "Наші фінансові можливості досить обмежені, але цю програму ми будемо нарощувати. У минулому році ми направили на навчання 300 студентів, у поточному відправимо тисячу, а, дай Бог, в 2013 році - 10 тисяч. Ми обов’язково будемо цю програму реалізовувати".

Необхідно зазначити, що студенти, які бажають взяти участь у конкурсі, мають демонструвати високі результати навчання за програмою підготовки магістра, мати досягнення у студентській науково-дослідній роботі, володіти англійською мовою або мовою країни, в якій передбачається проходження навчання, на необхідному рівні.

Строк навчання за урядовою програмою не перевищує одного року. Фінансування витрат, пов’язаних з навчанням здійснюється за рахунок коштів державного бюджету.

Програмою також передбачено стажування аспірантів, наукових і науково-педагогічних працівників за кордоном.

Бажаєте дізнатися більше про можливості навчання за кордоном? Приєднуйтесь до наших спільнот в Facebook або ВКонтакте.

Освіта.ua
20.03.2012

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!