Osvita.ua Освіта за кордоном Новини освіти за кордоном DAAD розширить можливості для навчання в Німеччині
DAAD розширить можливості для навчання в Німеччині

Німецька академічна служба обмінів DAAD планує збільшити кількість стипендій для іноземних студентів та пожвавити міжнародний обмін

DAAD розширить можливості для навчання в Німеччині

Німецька академічна служба обмінів планує збільшити кількість стипендіатів. Тепер за підтримки DAAD у вищих навчальних закладах ФРН зможуть навчатися 300 тисяч іноземних студентів – це на 55 тисяч більше, ніж раніше.

Таку цифру назвала новий президент DAAD Марґарет Вінтермантель, яка в січні була обрана на цю посаду. Водночас вона закликає до більшої мобільності й німецьких студентів, агітуючи їх активніше шукати можливості навчання за кордоном.

Окрім посади президента DAAD, Марґарет Вінтермантель є також президентом Конференції ректорів вищих навчальних закладів Німеччини, а також членом Ради Європейської корпорації університетів та Ради Університету Організації Об'єднаних Націй. За роки співпраці з цими організаціями вона отримала значний досвід у сфері міжнародних відносин і є прихильницею більшої інтернаціоналізації німецьких вищих навчальних закладів.

"Якщо молодь у Німеччині та за кордоном хоче здобути добру освіту, вона повинна розуміти і приймати інші культури. Вона має бути готовою брати на себе «глобальну» відповідальність. Часи змінюються. З'являються такі важливі виклики, як зміна клімату, охорона здоров'я та енергозабезпечення, а їх не можна вирішувати у межах однієї країни. Нам необхідні відповідальні спеціалісти, які відчувають себе комфортно у будь-якій точці планети", - наголосила Вінтермантель.

Освіта всупереч негараздам

Коли іноземний студент приїжджає навчатися в Німеччину, перше, що впадає йому у вічі, – це переповнені лекційні аудиторії. Незважаючи на це, німецькі вищі навчальні заклади не мають наміру зачиняти двері, а DAAD не зменшуватиме кількість стипендій. "Німецькі студенти повинні виїжджати на навчання за кордон, а іноземці приїжджати до нас", - каже Вінтермантель.

Сьогодні кожен третій німецький студент користується можливістю провести бодай один семестр на навчанні в іншій країні. Мета Вінтермантель – збільшити цей показник кожен, так, щоб кожен другий студент ФРН спробував освіту за кордоном. Цьому має сприяти активна міжнародна співпраця вишів: "Важливо, щоб наші університети укладали договори про партнерство з іноземними. А для студентів важливо не витрачати час марно".

Однак каменем спотикання у здійсненні активного міжнародного обміну є і продовжує бути визнання оцінок, отриманих за кордоном. Результати навчання студентів у іноземних університетах не завжди визнають у рідних альма-матер. Тож, найближчим часом DAAD працюватиме над вирішенням саме цієї проблеми.

Автори: Христина Бондарєва / Сабіне Дамашке

Довідка Освіта.ua:

DAAD - найбільша організація у світі в сфері підтримки міжнародного обміну студентами та вченими. Вона є зареєстрованою спілкою із центром у Бонні, її членами є всі державно акредитовані ВНЗ та студентські представництва цих ВНЗ. До складу DAAD входять 14 представництв та 50 інформаційних центрів у всьому світі. Своїми програмами обміну, яких налічується більше 200, DAAD охоплює всі дисципліни та країни світу.

Бажаєте дізнаватися більше про можливості навчання за кордоном? Приєднуйтесь до наших спільнот в Facebook або ВКонтакте.

Deutsche Welle
23.02.2012

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!