DAAD розширить можливості для навчання в Німеччині

Німецька академічна служба обмінів DAAD планує збільшити кількість стипендій для іноземних студентів та пожвавити міжнародний обмін

DAAD розширить можливості для навчання в Німеччині

Німецька академічна служба обмінів планує збільшити кількість стипендіатів. Тепер за підтримки DAAD у вищих навчальних закладах ФРН зможуть навчатися 300 тисяч іноземних студентів – це на 55 тисяч більше, ніж раніше.

Таку цифру назвала новий президент DAAD Марґарет Вінтермантель, яка в січні була обрана на цю посаду. Водночас вона закликає до більшої мобільності й німецьких студентів, агітуючи їх активніше шукати можливості навчання за кордоном.

Окрім посади президента DAAD, Марґарет Вінтермантель є також президентом Конференції ректорів вищих навчальних закладів Німеччини, а також членом Ради Європейської корпорації університетів та Ради Університету Організації Об'єднаних Націй. За роки співпраці з цими організаціями вона отримала значний досвід у сфері міжнародних відносин і є прихильницею більшої інтернаціоналізації німецьких вищих навчальних закладів.

"Якщо молодь у Німеччині та за кордоном хоче здобути добру освіту, вона повинна розуміти і приймати інші культури. Вона має бути готовою брати на себе «глобальну» відповідальність. Часи змінюються. З'являються такі важливі виклики, як зміна клімату, охорона здоров'я та енергозабезпечення, а їх не можна вирішувати у межах однієї країни. Нам необхідні відповідальні спеціалісти, які відчувають себе комфортно у будь-якій точці планети", - наголосила Вінтермантель.

Освіта всупереч негараздам

Коли іноземний студент приїжджає навчатися в Німеччину, перше, що впадає йому у вічі, – це переповнені лекційні аудиторії. Незважаючи на це, німецькі вищі навчальні заклади не мають наміру зачиняти двері, а DAAD не зменшуватиме кількість стипендій. "Німецькі студенти повинні виїжджати на навчання за кордон, а іноземці приїжджати до нас", - каже Вінтермантель.

Сьогодні кожен третій німецький студент користується можливістю провести бодай один семестр на навчанні в іншій країні. Мета Вінтермантель – збільшити цей показник кожен, так, щоб кожен другий студент ФРН спробував освіту за кордоном. Цьому має сприяти активна міжнародна співпраця вишів: "Важливо, щоб наші університети укладали договори про партнерство з іноземними. А для студентів важливо не витрачати час марно".

Однак каменем спотикання у здійсненні активного міжнародного обміну є і продовжує бути визнання оцінок, отриманих за кордоном. Результати навчання студентів у іноземних університетах не завжди визнають у рідних альма-матер. Тож, найближчим часом DAAD працюватиме над вирішенням саме цієї проблеми.

Автори: Христина Бондарєва / Сабіне Дамашке

Довідка Освіта.ua:

DAAD - найбільша організація у світі в сфері підтримки міжнародного обміну студентами та вченими. Вона є зареєстрованою спілкою із центром у Бонні, її членами є всі державно акредитовані ВНЗ та студентські представництва цих ВНЗ. До складу DAAD входять 14 представництв та 50 інформаційних центрів у всьому світі. Своїми програмами обміну, яких налічується більше 200, DAAD охоплює всі дисципліни та країни світу.

Бажаєте дізнаватися більше про можливості навчання за кордоном? Приєднуйтесь до наших спільнот в Facebook або ВКонтакте.

Deutsche Welle
23.02.2012