Держава має намір значно збільшити інвестиції в освіту українців за кордоном

Микола Азаров заявив, що у 2013 році держава за бюджетні кошти направить до провідних вищих навчальних закладів світу 10 тис. українських студентів

Держава має намір значно збільшити інвестиції в освіту українців за кордоном

Про це він заявив, виступаючи перед студентами Латвійського університету, повідомляє прес-служба уряду.

"Наші фінансові можливості досить обмежені, але цю програму ми будемо нарощувати. У минулому році ми направили на навчання 300 студентів, у поточному відправимо тисячу, а, дай Бог, в 2013 році - 10 тисяч. Ми обов’язково будемо цю програму реалізовувати", - заявив Азаров.

Нагадаємо, у квітні 2011 року Кабінетом Міністрів було затверджено положення, яким визначено механізм організації навчання студентів у провідних вищих навчальних закладах за кордоном.

Основними завданнями програми, що ставить перед собою держава, є підвищення рівня теоретичної та практичної підготовки студентів, оволодіння ними знаннями у галузях науки, техніки та вищої освіти.

Конкурс з відбору студентів на навчання щороку оголошується Міністерством освіти, також профільне відомство визначає пріоритетні напрями для навчання та перелік університетів, до яких направляються українські студенти.

Студенти, які бажають взяти участь у конкурсі на проходження навчання мають демонструвати високі результати навчання за програмою підготовки магістра, мати досягнення у студентській науково-дослідній роботі, володіти англійською мовою або мовою країни, в якій передбачається проходження навчання, на необхідному рівні.

Пропозиції стосовно студентів, які претендують на проходження навчання та стажування, подаються вищими навчальними закладами.

Строк навчання за урядовою програмою не перевищує одного року. Фінансування витрат, пов’язаних з навчанням здійснюється за рахунок коштів державного бюджету.

Програмою також передбачено стажування аспірантів, наукових і науково-педагогічних працівників за кордоном.

oсвіта.ua
10.02.2012