Osvita.ua Освіта за кордоном Новини освіти за кордоном Кількість іноземних студентів у Швеції скоротилася на третину
Кількість іноземних студентів у Швеції скоротилася на третину

Через те, що шведські університети підвищили вартість навчання для жителів країн, що не входять до ЄС, кількість іноземних студентів в країні знизилася на третину

Кількість іноземних студентів у Швеції скоротилася на третину

Ніхто не повинен платити за навчання - цього правила завжди дотримувалися у всіх європейських країнах. Першою зі скандинавських країн знехтувала цим правилом Швеція, підвищивши іноземцям під тиском фінансової кризи плату за навчання. Зараз тільки студенти з ЄС, а також Швейцарії, Ісландії, Норвегії та Ліхтенштейну можуть вчитися в шведських університетах безкоштовно.

Це призвело до значних наслідків - тільки третина студентів з неєвропейських країн, які вступили в цьому році до шведських університетів, погодилася продовжувати навчання за плату.

За даними інтернет-журналу University World News, якщо в 2010 році кожен третій студент в шведських університетах приїхав з країни, що не входить до ЄС, то в 2011 році лише кожен десятий був представником неєвропейської країни.

У 2011 році лише 1 350 студентів не з Європи отримали місце в шведських університетах. Найпопулярніший серед іноземців університет знаходиться в Лунді.

Вартість навчання для вихідців з неєвропейських країн у Швеції залежить від інституту і спеціальності. У середньому за рік у шведському університеті іноземець платить від 80 000 до 140 000 крон (приблизно від 9 000 до 15 600 євро).

euromag.ru
10.01.2012

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!