Кількість іноземних студентів у Швеції скоротилася на третину

Через те, що шведські університети підвищили вартість навчання для жителів країн, що не входять до ЄС, кількість іноземних студентів в країні знизилася на третину

Кількість іноземних студентів у Швеції скоротилася на третину

Ніхто не повинен платити за навчання - цього правила завжди дотримувалися у всіх європейських країнах. Першою зі скандинавських країн знехтувала цим правилом Швеція, підвищивши іноземцям під тиском фінансової кризи плату за навчання. Зараз тільки студенти з ЄС, а також Швейцарії, Ісландії, Норвегії та Ліхтенштейну можуть вчитися в шведських університетах безкоштовно.

Це призвело до значних наслідків - тільки третина студентів з неєвропейських країн, які вступили в цьому році до шведських університетів, погодилася продовжувати навчання за плату.

За даними інтернет-журналу University World News, якщо в 2010 році кожен третій студент в шведських університетах приїхав з країни, що не входить до ЄС, то в 2011 році лише кожен десятий був представником неєвропейської країни.

У 2011 році лише 1 350 студентів не з Європи отримали місце в шведських університетах. Найпопулярніший серед іноземців університет знаходиться в Лунді.

Вартість навчання для вихідців з неєвропейських країн у Швеції залежить від інституту і спеціальності. У середньому за рік у шведському університеті іноземець платить від 80 000 до 140 000 крон (приблизно від 9 000 до 15 600 євро).

euromag.ru
10.01.2012