Osvita.ua Освіта за кордоном Новини освіти за кордоном Кількість іноземних студентів у світі зросла до 3,7 млн
Кількість іноземних студентів у світі зросла до 3,7 млн

Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) на цьому тижні оприлюднила щорічну доповідь про стан освіти в усьому світі, що охоплює 34 країни учасниці

Кількість іноземних студентів у світі зросла до 3,7 млн

Доповідь про стан освіти 2011 наводить статистику, що відображає рівень освіти дорослих у певній країні і витрати кожної з них на освіту у відсотках від ВВП.

Розділ під назвою "Хто і де навчається за кордоном" є зведенням останніх даних щодо освіти за кордоном. Цьогорічна доповідь містить дані 2009 року, оскільки відомості наступних років ще не систематизовані.

Отже, у 2009 році 3,7 млн. студентів вищих навчальних закладів навчалися за межами своєї батьківщини. Це свідчить про збільшення кількості студентів у порівнянні з 2008 роком (3,4 млн.), а з 2000 року це зростання склало 77%.

При цьому приріст студентів, що навчаються за кордоном (6,4%), випередив зростання кількості студентів у цілому (3,3%).

     

Згідно зі статистикою ОЕСР, країнами-лідерами, що приймають найбільшу кількість іноземних студентів у абсолютному вираженні, є США (місце навчання для 18% іноземних студентів, хоча вони становлять лише 3,5% від загальної чисельності студентів країни), Велика Британія (10%), Австралія (7%), Німеччина (7%) і Франція (7%). Канада (5%), Японія (4%), Росія (4%) та Іспанія (2%).

Починаючи з 2000 року, частка освітнього ринку США знизилася на п'ять процентних пунктів, Німеччини - на два і Великій Британії - на один.

Натомість Росія, Австралія і Нова Зеландія збільшили свою частку на два пункти.

Країнами, в яких іноземні студенти становлять найвищий відсоток від загального числа студентів, є Австралія (21,5%), Велика Британія (15,3%), Австрія (15,1%), Швейцарія (14,9%) і Нова Зеландія (14,6%).

У абсолютному вираженні на Китай припадає найбільший відсоток студентів , що навчаються за кордоном (17%), далі йдуть Індія (6%), Корея (4%), Німеччина (3%), Франція і Росія (по 2%).

Іноземні студенти складають значну частину тих, хто вступив на програми наукових досліджень у Швейцарії (47%), Великій Британії (43%), Новій Зеландії (35%), США (28%) і Австралії (26%). Відповідні показники для Австрії, Бельгії, Канади, Ісландії та Швеції також перевищують 20%.

При цьому, у доповіді ОЕСР також підкреслюється, що англійська мова є вагомим фактором для залучення студентів до багатьох неангломовних країн, що надають можливість навчання англійською.

Слід зазначити, що згідно зі статистичними даними, опублікованими Держкомстатом України в 2011 році, в системі вітчизняної вищої освіти навчається 2,5 млн. студентів. При цьому в Україні навчаються 48 тис. іноземних студентів, що становить 2% від загального контингенту учнів у вузах країни.

Найбільша кількість іноземних студентів в Україні з Китаю - 6 тис., далі йдуть Туркменістан - 5,5 тис., Росія – 4 тис., Індія – 3 тис.

У доповіді Організації економічного співробітництва та розвитку України не представлена.

Освіта.ua
22.09.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!