142 українських студента навчатимуться за кордоном на кошти держави

Прем’єр-міністр Микола Азаров зустрівся з українськими студентами, які протягом року отримуватимуть освіту у провідних вищих навчальних закладах світу за рахунок держави

142 українських студента навчатимуться за кордоном на кошти держави

Конкурсний відбір серед студентів, які поїдуть навчатися за кордон за державний кошт, був проведений Міністерством освіти.

У конкурсі взяли участь близько 500 студентів з різних вузів України, з яких для навчання у провідних вузах світу на даний момент відібрано 142 особи.

"Ми сподіваємося, що конкурс, який провело Міністерство освіти і науки, молоді та спорту, дозволить виявити найбільш здібних і талановитих серед студентів, виявити таких, які готові своє життя присвятити науці та науковим відкриттям", - підкреслив Микола Азаров.

Прем’єр-міністр зауважив, що конкурс серед студентів на навчання за кордоном відбуватиметься щорічно: "Ми в цьому році починаємо таку практику і будемо її розвивати. І вже в наступному році ми направимо на навчання більшу кількість студентів".

Він пояснив, що навчання українських студентів за кордоном дозволить інтегруватися вітчизняній освіті та науці в європейський простір, досягти світового рівня навчання, викладання тощо.

"У нас велика надія на вас. Ми сподіваємося, що ви, отримавши ступінь магістра, повернетеся в Україну, і будете передавати здобуті знання. Хочеться, щоб ви, працюючи в кращих наукових лабораторіях, знали, чим живе сьогодні світова наука, щоб ви були найкращими", - зазначив Азаров.

Прем’єр-міністр також заявив, що Уряд у свою чергу зробить усе можливе, щоб підтримати молодих людей після їх повернення з навчання в Україну: "Звичайно, коли ви повернетеся, ми зробимо все, щоб ви могли б продовжити роботу в Україні. Наше завдання, щоб ви після навчання отримали у нас достойну роботу, допомогу та підтримку. Це ми вам гарантуємо".

Нагадаємо, у квітні цього року, урядом затверджено Положення про навчання студентів та стажування аспірантів, наукових і науково-педагогічних працівників у провідних вищих навчальних закладах та наукових установах за кордоном.

Метою навчання та стажування є підвищення рівня теоретичної та практичної підготовки учасників, набуття ними досвіду провадження науково-дослідної і викладацької діяльності, а також забезпечення інформаційного обміну та розширення наукових контактів.

На навчання та стажування направляються особи, які мають високі досягнення у навчанні та наукові здобутки, проводять на високому науковому рівні фундаментальні або прикладні наукові дослідження. Конкурсний відбір осіб на навчання та стажування буде проводитися щороку.

Освіта.ua
16.09.2011