Вузи Великої Британії підвищують плату за навчання

Починаючи з наступного року, понад 40 тисяч студентів не зможуть здобути вищу освіту у Великій Британії через підвищення плати за навчання

Вузи Великої Британії підвищують плату за навчання

Звіт, який опублікував дослідницький центр на базі Лондонської школи економіки, став першою спробою проаналізувати значення підвищення плати за навчання у навчальних закладах.

Відомо, що з наступного року більше третини вузів Великої Британії встановлять стандартну оплату за навчання на рівні 9 тисяч фунтів на рік.

Згідно з даними дослідження Лондонської школи економіки, молодь відмовлятиметься від ідеї отримання вищої освіти, в результаті чого майбутнє деяких вузів може опинитися під загрозою.

Так, дослідники прогнозують, що 7,5% (близько 25 тисяч) юнаків і 4,9% (близько 18 тисяч) дівчат не вступатимуть до вузу. У червні до вищих навчальних закладів Великої Британії вступали 280 тисяч юнаків і 366 тисяч дівчат.

     

При цьому, зауважують дослідники, у разі якщо студенти платитимуть 7 тисяч фунтів на рік, то студентів-юнаків поменшає на 5,33%, а студенток - на 2,84%.

У доповіді йдеться про те, що подібна реформа уряду, перш за все, вплине на невеликі вищі навчальні заклади, що мають гірше матеріальне забезпечення у порівняння з великим університетами.

Звіт вийшов напередодні виступу міністра у справах бізнесу, інновацій та професійної освіти Вінса Кейбла перед керівниками вузів. Очікується, що він розповість, якими позитивними новаціями в майбутньому обернеться для вузів підвищення плати за навчання.

У його відомстві заявили, що, згідно з проведеними дослідженнями, це не вплине на надання кредитів і грантів на навчання, підкресливши, що разом з цим буде впроваджуватися більш ефективна система оплати за освітні послуги.

Проаналізувавши дані дослідження Лондонської школи економіки, президент Національного союзу студентів Ліам Бернс зазначив, що це є "серйозним попередженням від поважного джерела, і уряд мав би прислухатися до нього".

Він висловив думку, що політика влади щодо обмеження фінансування вищої освіти є помилковою економікою, від якої виграють тільки деякі представники освітньої сфери.

Освіта.ua
09.09.2011