Велика Британія пропонує робочі візи талановитим діячам науки і мистецтва

Зарубіжні представництва Великої Британії розпочали прийом заявок на отримання "візи для талантів" - Tier 1 Exceptional Talent

Велика Британія пропонує робочі візи талановитим діячам науки і мистецтва

Новий тип візи доступний лише талановитим у певних сферах науки та мистецтва заявникам, чиї здібності підтвердять британські організації.

Як говориться в повідомленні Прикордонного агентства Сполученого Королівства (UK Border Agency), ця категорія віз розрахована на людей, "які визнані на міжнародному рівні, є провідними світовими або потенційно провідними світовими талантами в галузях науки та мистецтва".

"Згідно з правилами, заявник на цю візу має перебувати за межами Великої Британії", - повідомили в посольстві.

Прес-служба UK Border Agency повідомляє, що 500 віз цієї категорії буде видано з 9 серпня до 30 листопада 2011 року. Ще 500 - з 1 грудня 2011 року по 31 березня 2012 року.

Офіційними організаціями, що відповідають за реалізацію цієї схеми, у Великій Британії призначені Рада з мистецтва Англії, Королівське Товариство, Королівська Академія Інженерії та Британська Академія.

     

Саме до їхніх обов'язків входитиме підтвердження виняткових здібностей кандидатів.

Причому кожна з перерахованих організацій має право видати тільки обмежену кількість віз цієї категорії.

Слід зазначити, що реформа візової системи країни почалася рік тому, коли через фінансову кризу уряд оголосив про значне скорочення робочих віз, щоб знизити показник безробіття серед самих британців.

Обмеження стосувалися й іноземних студентів, яким фактично заборонили працювати у Великій Британії після закінчення вузу.

Але жорсткість британської візової політики, що і раніше не відрізнялася м'якістю, розкритикувало вчене співтовариство, а також представники сфери мистецтва.

Вони побоюються, що країна може втратити своє звання наукового та культурного центру Європи, бо через складні правила видачі віз багато талановитих іноземців віддадуть перевагу іншим країнам.

Важлива дискусія розгорілася рік тому, коли росіяни Андрій Гейм і Костянтин Новосьолов, які працюють у Великій Британії, отримали Нобелівську премію з фізики.

Тоді британські ЗМІ припустили, що якби чинна візова політика була на той час, коли Андрій Гейм і Костянтин Новосьолов переїжджали до Великої Британії, то їм, можливо, теж відмовили б у візі.

www.euromag.ru
15.08.2011