Osvita.ua Освіта за кордоном Новини освіти за кордоном Німецькі вузи не витримують наплив студентів
Німецькі вузи не витримують наплив студентів

Через зростаючу кількість студентів німецькі вузи змушені додавати професорам робочі години та винаймати позаштатних робітників, що негативно позначається на якості освіти та наукової роботи

Німецькі вузи не витримують наплив студентів

Про це йдеться в доповіді неприбуткової консультаційної організації CHE Consult.

"Наша система орієнтована на висококваліфікованих професорів, які, таким чином, є цінними викладачами, - сказав глава CHE Consult Крістіан Бертхольдом. - Немає нічого доброго в тому, якщо більшу частину їхнього часу буде займати викладання".

Слід зазначити, що в 2007 році на одного професора в середньому приходилося по 51 студенту. У 2010 році цей показник зріс до 53,5.

Зараз найбільш напружена ситуація склалася у трьох федеральних землях - Північному Рейні - Вестфалії, Гессені та Рейнланд-Пфальці: на одного професора там приходиться 66 студентів.

З 2013 року ситуація в цих трьох землях може погіршитися. Експерти прогнозують, що кількість абітурієнтів збільшиться вдвічі за рахунок скорочення термінів навчання в гімназіях з 9 до 8 років.

Крім того, вже найближчим часом кількість студентів збільшиться внаслідок того, що з 1 липня вступив в силу закон про тимчасове призупинення військового призову.

За прогнозами CHE Consult, тенденція збільшення кількості студентів збережеться в найближчі 15 років, поки цей показник знову не впаде до позначки нижче двох мільйонів. Так, протягом зимового семестру 2010 року в вузах навчалися 2,2 мільйона студентів, що на 234 тисячі більше, ніж минулого року.

Освіта.ua
09.08.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!