Osvita.ua Освіта за кордоном Новини освіти за кордоном Програма "Germany Hands-On" - робота в Німеччині через практику
Програма "Germany Hands-On" - робота в Німеччині через практику

Практикантська програма "Germany Hands-On" сприяє іноземним фахівцям, які отримали освіту в Німеччині, залишатися в країні з метою проходження практики

Програма "Germany Hands-On" - робота в Німеччині через практику

Австралійка Ерін Мітчелл навчається у вищій школі Бонна за фахом "Міжнародні відносини". Окрім самого навчання, вона тричі на тиждень проходить практику в офісі UNCCD, установі ООН, діяльність якої спрямована на запобігання поширенню пустель в світі.

Отримати самотужки можливість пройти практику в такій установі студентам-іноземцям непросто. Ерін Мітчелл знайшла місце для практики через програму „Germany Hands-On“ (GHO), що майже десять років діє в боннському університеті. Головне завдання співробітників цієї програми полягає в тому, щоб надавати іноземним студентам місця для проходження практики та відкривати їм дорогу до німецького ринку праці.

Щоб отримати місце для практики, учасники програми сплачують одноразовий внесок у розмірі 250 євро. І хоча за практику в Німеччині гроші студенти здебільшого не отримують, все ж бажаючих отримати допомогу від GHO не бракує.

     

Лише в Бонні, не враховуючі партнерських вищих шкіл, послугами програми щороку користуються понад 40 студентів. Головною передумовою співпраці з програмою "Germany Hands-On" є відмінне знання німецької мови.

Молоді люди з інших країн, які отримали освіту в Німеччині, є головними користувачами програми GHO. У Німеччині зацікавлені в тому, щоб молоді люди, які приїжджають навчатися до німецьких вищих шкіл, після навчання по можливості залишалися працювати в країні. Передусім це стосується спеціальностей, з яких Німеччина відчуває брак фахівців.

Приміром, у галузі машинобудування економіка Німеччини потребує вісім тисяч інженерів і техніків. З огляду на це німецький уряд працює над спрощенням процедури визнання дипломів іноземних вищих і професійних шкіл, а також над тим, щоб розширити перспективи для студентів, які закінчили навчання в Німеччині та надати їм можливість залишатися в Німеччині з метою пошуку роботи після отримання диплому.

Отже, програма допомагає їм знайти місця для практики в дитячих садках, банках, школах, адвокатських конторах, а також у міжнародних організаціях.

Оскільки в Німеччині нині бракує лікарів та інженерів, то найбільш успішно можна знайти місця для практики студентам, які вивчають природничі науки й технічні спеціальності.

Німецькі роботодавці, які вже мали досвід роботи з іноземними практикантами, переважно задоволені, розповідає Елізабет Тсиркініду з Міжнародного офісу університету Бонна. "Ще ні від кого не доводилося чути, що виникають проблеми з практикантами-іноземцями", - говорить вона.

Практиканти, у свою чергу, мають можливість протягом стажування поліпшити знання німецької мови, визначитися з професійними пріоритетами після отримання освіти за кордоном та використати цей час для пошуку роботи в Німеччині.

Освіта.ua
26.07.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!