Osvita.ua Освіта за кордоном Новини освіти за кордоном Ініціативи України задля євроінтеграції молоді
Ініціативи України задля євроінтеграції молоді

У рамках проекту "Східне партнерство", в якому беруть участь країни-члени Європейського Союзу та партнери організації, серед яких є й Україна, планується розширити взаємодію молоді країн СНД та ЄС в освітньо-культурній сфері

Ініціативи України задля євроінтеграції молоді

Проект "Східне партнерство" діє з травня 2009 року та є специфічним східним виміром Європейської політики сусідства.

Програми, впроваджувані ЄС в Україні, допомагають фінансувати та реалізовувати реформи у багатьох галузях. Наразі ЄС здійснює в Україні 250 проектів, чотири з яких впроваджуються в освіті та сприяють встановленню міжнародних зв’язків між молодими людьми, надають можливість отримувати освіту за кордоном або стажуватися за кордоном.

Так, проект ЄС "Молодь в дії" створює умови для участі молоді у молодіжних обмінах та міжнародній волонтерській діяльності.

Еразмус Мундус – освітня програма ЄС, спрямована на активізацію міжнародної співпраці та підвищення мобільності студентів, викладачів, науковців європейських університетів та вищих навчальних закладів.

Програма Темпус підтримує налагодження й зміцнення співпраці у сфері вищої освіти між країнами – членами ЄС та країнами-партнерами.

Також, представництво Європейського Союзу в Україні сприяє створенню мережі Євроклубів, які мають на меті підвищити обізнаність щодо Європейського Союзу та відносин ЄС-Україна серед широкої громадськості та, зокрема, серед молоді.

Зі свого боку, на регіональному рівні Україна прагне створити умови для вільного спілкування української та європейської молоді, у тому числі й студентів.

Наприклад, для цього на Прикарпатті було ухвалено регіональну цільову програму "Міжнародний центр зустрічей української і польської студентської молоді" на 2011-2014 роки.

"Згадана ініціатива має особливе значення з точки зору євроінтеграційних устремлінь України та реалізації політики Східного сусідства, яка, серед іншого, передбачає широкий спектр молодіжного обміну, насамперед, студентства країн ЄС та пострадянського простору", - йдеться у програмі.

Вартість проекту "Міжнародний центр зустрічей української і польської студентської молоді" становить 36 млн грн. Майже 5 млн грн планується сплатити з бюджету, по решту коштів мають намір звернутися до Європейської Комісії.

Як повідомлялося раніше, у 2009/2010 році на міжнародну програму навчання та стажування в Європі Еразмус Мундус ЄС виділів 415 млн євро, плануючи до 2012/2013 академічного року охопити своїми грантами 3 мільйони європейських студентів.

Укрінформ
16.06.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!