Osvita.ua Освіта за кордоном Новини освіти за кордоном Міносвіти має намір активізувати роботу з міжнародними програмами академічних обмінів
Міносвіти має намір активізувати роботу з міжнародними програмами академічних обмінів

Під час зустрічі з послом США в Україні Джоном Теффтом міністр освіти Дмитро Табачник запевнив, що міністерство надзвичайно зацікавлено у розвитку академічних програм обміну

Міносвіти має намір активізувати роботу з міжнародними програмами академічних обмінів

Зокрема, за повідомленням прес-служби МОНмолодьспорт, влада зацікавлена в активізації співпраці в рамках Програми обміну майбутніх лідерів (FLEX) та Програми академічних обмінів імені Фулбрайта.

Дмитро Табачник запевнив Джона Теффта, що міністерство надзвичайно зацікавлено у подальшому поглибленні співпраці з Програмою імені Фулбрайта і, як бенефіціар, братиме більш активну участь у її діяльності.

За наведеними даними, з 1992 року, коли Програма імені Фулбрайта була відкрита в Україні, майже 700 українських студентів, молодих викладачів і вчених здійснили академічні дослідження чи навчалися в США, і понад 400 американців були залучені до наукової роботи та навчання в Україні.

Протягом зустрічі також були обговорені питання, що стосуються Програми сприяння зовнішньому тестуванню в Україні (USETI), а також розробки проекту Закону України "Про вищу освіту".

Дмитро Табачник зауважив, що зовнішнє незалежне оцінювання слід розглядати, перш за все, як інструмент підвищення якості освіти та додатковий механізм запобігання проявам хабарництва. Однак, система ЗНО потребує удосконалення та розвитку із залученням вітчизняних та закордонних експертів.

Обговорюючи проект Закону України "Про вищу освіту", міністр окреслив основні пріоритети, якими сьогодні керуються його розробники: автономність та рівність в правах всіх вузів України; підвищення якості освіти, її конкурентоспроможності на світовому освітньому просторі; розвиток університетської науки та її інноваційної складової; оптимізація мережі вищих навчальних закладів тощо.

У свою чергу, Джон Теффт висловив надію на те, що оновлена нормативна база, яка регулює відносини в освітній сфері, з'явиться якнайшвидше.

Освіта.ua
03.06.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!