Osvita.ua Освіта за кордоном Новини освіти за кордоном Навчальні програми Erasmus Mundus: є з чого обирати
Навчальні програми Erasmus Mundus: є з чого обирати

Європейська Комісія пропонує стипендії "Еразмус Мундус" для навчання на 123 програмах у провідних університетах Європейського Союзу

Навчальні програми Erasmus Mundus: є з чого обирати

Спеціалізації різноманітні: від вищої математики до виноробства, від лісівництва - до французької та німецької філософії. Список оновлюється щороку: додаються нові програми, менш успішні – втрачають підтримку ЄС.

Унікальність проекту "Еразмус Мундус" в тому, що магістерські курси пропонують так звані "консорціуми" - об'єднання університетів з різних країн. Тому студенти мають змогу повчитися одразу в 2-3 країнах, змінюючи вищу школу що семестру або щороку. Після сплати вартості навчання, яка входить у стипендію, студентові залишається приблизно тисяча євро на місяць на особисті витрати.

Зазвичай є стандартні вимоги, без яких не обходиться жодна програма. Це заповнена заявка, диплом бакалавра, 2-3 характеристики від викладачів, сертифікат, що підтверджує володіння мовою навчання – це, як правило, англійська, хоч є й франко- та німецькомовні програми.


Часом апліканти повинні надіслати також мотиваційний лист та резюме. Зрідка вас можуть попросити надати зразки опублікованих наукових статей або інших робіт (приміром, якщо це програма з журналістики). Дехто навіть вимагає фотокартки і копії паспорта.

Вся документація повинна бути англійською мовою. Тому до копії диплому й додатку треба докласти завірений переклад, про який варто подбати заздалегідь. Рівень мовної компетенції заявника не може бути нижчим за 6.0 балів за кембриджським тестом IELTS – його в Європі вимагають частіше, ніж американський TOEFL.

Деякі програми мають вищий мінімальний бал або додатково потребують підтвердження володіння іншими мовами (наприклад, магістерська програма "Культурні ландшафти" вимагає сертифікати з французької, італійської та німецької).

Щоб скласти кілька міжнародних мовних тестів, треба зазвичай чекати у чималій черзі. Тому починати підготовку до заявки слід саме з цього – і заздалегідь, за 4-6 місяців до дедлайну. Складати такі іспити – також задоволення не з найдешевших.

Сам дедлайн залежатиме від громадянства заявника і бажання отримати стипендію. Для абітурієнтів з-поза меж ЄС – тобто і для українців – кінцевий термін подачі документів настає найраніше, переважно наприкінці грудня чи в січні, інколи ще в листопаді.

Ті, хто не потребує стипендії на освіту за кордоном, а також громадяни ЄС, мають у запасі на кілька місяців більше. Окремі програми приймають документи і в березні, і навіть пізніше.

Deutsche welle
02.06.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!