Osvita.ua Освіта за кордоном Новини освіти за кордоном Українські студентські товариства в Оксфорді та Гарварді
Українські студентські товариства в Оксфорді та Гарварді

Дедалі більше українців їдуть зі стипендіями до найпрестижніших університетів світу. Українські студентські товариства вже є й у Гарварді з Оксфордом. Від вареників до наукових конференцій – чим вони лише не займаються

Українські студентські товариства в Оксфорді та Гарварді

У найстаріших освітніх закладах світу історія об’єднань студентів за етнічною ознакою налічує сторіччя. Традиція ця - радше неформальна: свого часу представники певної національності які навчаються за кордоном згуртовувалися задля збереження рідної мови і культури.

З розвитком університетської автономії частина спільнот перестали бути просто гуртками (як-от: єврейська, російська, азійська) і перетворилися на формалізовані об`єднання усебічного вивчення і промоції певних країн при дослідницьких центрах чи кафедрах, членство у яких вимагає щорічного символічного внеску.

Амбіції такого розмаху плекає й Українське товариство Оксфордського університету, яке нині саме шукає кошти на створення посади старшого дослідника українських студій.

У разі успіху діяльність спільноти не лише закладе фундамент для створення Центру з вивчення україніки у найвідомішому британському університеті, але й практично допоможе абітурієнтам-дослідникам, стверджує голова товариства Анжела Євгеньєва: "Із започаткуванням такої посади більше українських студентів буде зараховано в університет, тому що коли університет приймає рішення про те, чи студент зараховується, він також зважає на ресурс. Якщо на сьогодні є лише кілька людей, спроможних керувати науковою роботою, що стосується України, то, звісно, вони не зможуть прийняти більше людей, ніж у них є наукових кадрів".

За сім років існування Українське товариство Оксфордського університету заявило про себе низкою заходів, останній з яких – міжнародна дводенна конференція "Модель України" за участі канадських меценатів.

"Найбільшим здобутком є те, що товариство дуже регулярно організовує зібрання, дискусії про Україну. Другий елемент – це те, що будь-які українські науковці, які можуть завітати до Оксфорду, завжди мають український осередок, куди звернутися. Ми завжди радо допомагаємо з організаціями лекцій, презентацій, дискусій. Ми намагаємося і допомагати українському посольству у Лондоні, коли відбуваються візити офіційних осіб. Зокрема, ми мали нагоду організовувати візит міністра освіти до Оксфорду у січні 2011 року", - розповідає Анжела Євгеньєва.

Якщо українські студентські спільноти британських Оксфорду чи Кембриджу можна назвати впливовими у науковому та навіть політичному сенсі, то їхніх північноамериканських побратимів – у США чи Канаді – навряд чи.

На прикладі Гарвардського університету Наталія Бугайова, студентка магістратури Школи державного управління імені Кеннеді, пояснює, у чому річ: "Українців мало, і чомусь вони мало між собою спілкуються. Та й у Школі державного управління імені Кеннеді мало знають про Україну. У нас є клуби всіх країн і з усіх країн приїжджають прем’єр-міністри, принци, з України ж – нікого".

Восени цього року Бугайова разом із однодумцями планує започаткувати клуб студентів-представників пострадянських країн, адже наявне товариство українців у Магістерській школі мистецтв та наук Гарварду не надто славиться активною суспільною діяльністю, у той час як тамтешній Інститут Українських Студій приділяє увагу виключно фольклористиці та історії – питанням, що, вочевидь, найбільше хвилюють діаспорян-меценатів.

Більше про навчання в США>>>

Deutsche Welle
27.05.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!