Українські студії в Кембриджі зацікавили британських студентів

Щорічний фестиваль українських фільмів, виставки, відкриті лекції, що проводить Центр українських студій в Кембриджі, викликають зацікавлення громадськості Великої Британії

Українські студії в Кембриджі зацікавили британських студентів

Про це заявив керівник програми українознавства Кембриджського університету доктор Рорі Фіннін під час зустрічі на тему "Україністика у світі: вчора, сьогодні, завтра" в Українському інституті в Лондоні, яка відбулася 17 травня.

"Це можливо завдяки тому, що ми пропонуємо свіжий погляд на Україну, її багату та вражаючу культуру, та співпрацюємо з українськими колегами, зокрема нашим жертводавцем Дмитром Фірташем. У нас дуже багато планів щодо розвитку україністики в Європі, і нам приємно співпрацювати з якісними інституціями, такими як Український католицький університет, щоб здійснити наші плани", – зазначив доктор Рорі Фіннін.

В свою чергу ректор Українського католицького університету отець Борис Ґудзяк розповів про розвиток українознавства у ХІХ і ХХ століттях, в Радянському Союзі та діаспорі, а також про різні моделі фінансування українських інституцій.

     

"Україністика і українська наука загалом у ХІХ та ХХ століттях долала неймовірні перепони. Часто вкрай необхідні проекти, інститути, видання ставали неможливими через брак власної держави та фінансової бази. Зважаючи на складну ситуацію на матірній території, дуже великою була роль науки та українських інституцій в діаспорі. Міжнародна україністика впливає не лише на цю дисципліну в Україні, але на всю українську освіту та науку. Міжнародний досвід впроваджує нові якості", – зауважив отець Б. Ґудзяк.

Слід додати, що Кембриджський центр українських студій був створений 2008 року та продовжує розвиватися за рахунок благодійних внесків Дмитра Фірташа.

Завдяки фінансуванню Д.Фірташа створено Українську програму в Університеті Кембріджа (Cambridge Ukrainian Studies). Її мета - сприяння вивченню України у Великій Британії та за її межами.

Протягом 2008-2010 років Українська програма працювала в експериментальному режимі, відвідання лекцій якої було добровільним, а з 2010 року діє на постійній основі. Студенти мають змогу обрати українську мову серед спеціалізацій Кембріджа.

Незважаючи на те, що основний фокус дослідження – українська література та культура - Центр розширює загальноприйняті кордони між державами та науковими дисциплінами і сприяє діалогові між митцями, науковцями, політиками та широким загалом, а також між навчальними інституціями України, Європи та Північної Америки.

УНІАН
20.05.2011