Стипендія Фонду імені Роберта Боша для молодих журналістів

Три весняних берлінських місяці стануть незабутнім часом для журналістів з ряду країн Східної Європи і пострадянського простору. Місяць семінарів та екскурсій та два місяці практики у ЗМІ

Стипендія Фонду імені Роберта Боша для молодих журналістів

Якщо ви працюєте журналістом, володієте німецькою і проживаєте в одній з країн, на які поширюється програма Фонду імені Роберта Боша (Robert Bosch Stiftung), то стипендія подарує вам унікальну можливість познайомитися з німецьким стилем журналістики.

Один місяць семінарів у Берлінській журналістській школі (Berliner Journalisten-Schule) і два місяці практики у редакції впливового німецького ЗМІ, підібраною згідно з вашими побажаннями, стануть для вас безцінним джерелом досвіду. А щомісячна допомога в 1100 євро від Фонду імені Роберта Боша допоможе вирішити матеріальні проблеми під час перебування у німецькій столиці.

     

Країни, громадяни яких можуть подавати заявку: Азербайджан, Вірменія, Болгарія, Угорщина, Грузія, Латвія, Литва, Молдова, Польща, Румунія, Словаччина, Словенія, Чехія, Україна, Естонія. За цією програмою в Берлін щорічно приїжджає 16 стипендіатів. Причому в останні роки, судячи зі статистики, на жаль, практично не було претендентів з країн колишнього СРСР, яким складно було дізнатися про програму. Тим часом процедура подачі заявки не така вже й складна.

Від претендентів потрібна анкета, яку можна завантажити на сайті програми, мотиваційний лист, добірка робіт (з коротким описом німецькою мовою) та - у вільній формі - доказ вашого журналістського стажу.

Заявку можна подати електронною поштою. Якщо ви зможете зацікавити конкурсну комісію, вам прийде запрошення приїхати до Німеччини на співбесіду – транспортні витрати будуть оплачені.

Зазвичай останній термін подачі заявки - 1 листопада кожного року, а вже наприкінці листопада або початку грудня кандидатів запрошують до Берліна на співбесіду. До Нового року всі шукачі дізнаються, чи пройшли вони за конкурсом, а 1 березня їх знову чекають у Берліні - на цілих три місяці.

Про початок відбіркового туру на 2012 рік буде оголошено додатково на сайті програми: http://www.bosch-stiftung.de/content/language1/html/index.asp

Deutsche Welle
29.04.2011