Osvita.ua Освіта за кордоном Новини освіти за кордоном Стипендія Фонду імені Роберта Боша для молодих журналістів
Стипендія Фонду імені Роберта Боша для молодих журналістів

Три весняних берлінських місяці стануть незабутнім часом для журналістів з ряду країн Східної Європи і пострадянського простору. Місяць семінарів та екскурсій та два місяці практики у ЗМІ

Стипендія Фонду імені Роберта Боша для молодих журналістів

Якщо ви працюєте журналістом, володієте німецькою і проживаєте в одній з країн, на які поширюється програма Фонду імені Роберта Боша (Robert Bosch Stiftung), то стипендія подарує вам унікальну можливість познайомитися з німецьким стилем журналістики.

Один місяць семінарів у Берлінській журналістській школі (Berliner Journalisten-Schule) і два місяці практики у редакції впливового німецького ЗМІ, підібраною згідно з вашими побажаннями, стануть для вас безцінним джерелом досвіду. А щомісячна допомога в 1100 євро від Фонду імені Роберта Боша допоможе вирішити матеріальні проблеми під час перебування у німецькій столиці.

Країни, громадяни яких можуть подавати заявку: Азербайджан, Вірменія, Болгарія, Угорщина, Грузія, Латвія, Литва, Молдова, Польща, Румунія, Словаччина, Словенія, Чехія, Україна, Естонія. За цією програмою в Берлін щорічно приїжджає 16 стипендіатів. Причому в останні роки, судячи зі статистики, на жаль, практично не було претендентів з країн колишнього СРСР, яким складно було дізнатися про програму. Тим часом процедура подачі заявки не така вже й складна.

Від претендентів потрібна анкета, яку можна завантажити на сайті програми, мотиваційний лист, добірка робіт (з коротким описом німецькою мовою) та - у вільній формі - доказ вашого журналістського стажу.

Заявку можна подати електронною поштою. Якщо ви зможете зацікавити конкурсну комісію, вам прийде запрошення приїхати до Німеччини на співбесіду – транспортні витрати будуть оплачені.

Зазвичай останній термін подачі заявки - 1 листопада кожного року, а вже наприкінці листопада або початку грудня кандидатів запрошують до Берліна на співбесіду. До Нового року всі шукачі дізнаються, чи пройшли вони за конкурсом, а 1 березня їх знову чекають у Берліні - на цілих три місяці.

Про початок відбіркового туру на 2012 рік буде оголошено додатково на сайті програми: http://www.bosch-stiftung.de/content/language1/html/index.asp

Deutsche Welle
29.04.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!