Osvita.ua Освіта за кордоном Новини освіти за кордоном Італію охопив протест проти реформи освіти
Італію охопив протест проти реформи освіти

В Італії студенти, аспіранти та дослідники погрожують "паралізувати всю країну", якщо уряд не зупиниться у впровадженні радикальної реформи вищої освіти. У вівторок країна знову оповита акціями протесту

Італію охопив протест проти реформи освіти

У всіх великих містах Італії 30 листопада проходили спонтанні марші та маніфестації протесту проти так званої "реформи Джельміні" – низки радикальних заходів у системі вищої освіти, яка, переконані протестуючі, "відбирає можливість державної освіти".

Маніфестанти блокували рух та різні види діяльності у містах. Протестуючі вимагають від парламенту зупинити розгляд реформи, призначений на вівторок.

Вже упродовж багатьох днів студенти разом з викладачами удаються до різних форм протесту: займають факультети, блокують заняття, зупиняють різні види транспортного руху, вибираються на дахи будівель, у тому числі на найвідоміші історичні монументи, такі як Колізей та Пізанська вежа.

У Римі студентський марш пройшов центром, заблокувавши рух містом, щоб дістатись до палацу, де засідає нижня палата парламенту. У Венеції понад півтисячі студентів зайняли вокзал, призвівши до затримки руху поїздів. В постраждалій від землетрусу Аквілі протестуючі вибрались на дахи придатних університетських будівель, попри снігопад. У кількох містах стались зіткнення протестуючих з правоохоронцями, ситуація залишається напруженою, особливо у Римі.

"Ця реформа – смертельна ін’єкція для державної освіти, - наголошують представники Союзу університетських діячів, - вона урізає фонди для стипендій, впроваджує концепцію фальшивої успішності, значно знижує представництво студентів та практично скасовує фігуру дослідника. Вона призведе до закриття багатьох вузів", - підкреслюють протестуючі.

Утім, попри протеси, очікується, що нижня палата італійського парламенту таки ухвалить проведення реформи. З тим, щоб 9 грудня її схвалила й верхня палата.

Deutsche Welle
01.12.2010

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!