Великобританія: Протести студентів переростають у заворушення

Поліцейські кордони стримують тисячі студентів, які сьогодні вийшли в центр Лондона для участі у другому за цей місяць протесті проти планів уряду підвищити втричі верхню планку плати за вищу освіту у вузах Англії до майже 9 тисяч фунтів (15 тисяч доларів)

Великобританія: Протести студентів переростають у заворушення

На вулиці Уайтхолл поблизу парламенту країни протестувальники оточили поліцейський мікроавтобус і спробували проникнути всередину. Поліція попереджає, що почне арешти, якщо протести переростуть у зіткнення.

Нинішня акція протесту спрямована проти ліберал-демократів, які до виборів обіцяли не голосувати за підвищення плати за навчання. Однак після того, як вони увійшли до складу коаліційного уряду, вони переглянули свою позицію.

Окрім Лондона марші та протести проходять у вузах Манчестера, Ліверпуля, Шеффілда, Брістоля, Оксфорда, Кембриджа, Лідса, Ньюкастла, Кардіффа, Глазго і Едінбургу.

У деяких школах Лондона, Кембріджа, Лідса і Вінчестера скасовані заняття.

Глава партії ліберал-демократів Нік Клегг закликав студентів перед початком протестів почути пропозиції уряду і погодитися на підвищення плати за навчання.

Як повідомлялось раніше, в урядових колах Великої Британії точиться внутрішня боротьба навколо того, які суми університети можуть вимагати зі студентів за навчання.

Дзеркало тижня
24.11.2010