Стипендії на навчання в Німеччині – прийом заяв до 20 листопада

20 листопада 2010 року завершується прийом заяв на стипендії Німецької служби академічних обмінів. Розмова з керівником представництва DAAD у Києві Флоріаном Кюхлером

Стипендії на навчання в Німеччині – прийом заяв до 20 листопада

Пане Кюхлер, які стипендії цього року пропонує DAAD для українців?

У нас є ціла низка стипендіальних програм, починаючи від семестрових стипендій і стипендій для відвідування літніх курсів, закінчуючи стипендіями для навчання на магістерських програмах і навіть для дослідницької діяльності. На останні стипендії можуть подаватися університетські професори й викладачі. Отже, ми маємо цілий спектр стипендій для бажаючих з будь-якою спеціалізацією.

А чи може подавати заяву на стипендію DAAD, скажімо, першокурсник?


Передусім ми розраховуємо на студентів старших семестрів. Ми маємо кілька стипендій, на які можна подаватися й на початку своєї студентської кар'єри, але більшість програм все ж таки створена для старших студентів або студентів, які хочуть продовжити навчання за магістерської програмою, і аспірантів.

Пане Кюхлер, де можна дістати докладну інформацію про всі стипендії DAAD і про умови для подання заяв?


Ви можете отримати інформацію на нашій інтернет-сторінці www.daad.org.ua. Там ви знайдете контактні дані для отримання необхідної довідки через наш інформаційний центр у Києві, а також контактні телефони всіх наших працівників і всіх викладачів від DAAD в Україні. Загалом в Україні DAAD має двадцять своїх представників. Всі вони можуть надати інформацію як про навчання в Німеччині, так і про стипендіальні програми.

Коли мова заходить про навчання в Німеччині, то відразу постає питання німецької мови. Але як бути тим, хто не знає німецької? Чи можуть вони теж претендувати на стипендію?


Так, це можливо. В Німеччині є чимало міжнародних програм на всіх рівнях – бакалавр, магістр, аспірантура. І для деяких з них є й стипендії, які можна отримати через нас або інші організації. Навчання за такими програмами відбувається англійською мовою.

Пане Кюхлер, які документи слід підготувати, аби бути допущеним до конкурсу на стипендію?


Це залежить від конкретної стипендіальної програми. Але, як правило, потрібно заповнити формуляр на отримання стипендії, сюди слід додати один-два рекомендаційних листи від університетських викладачів, велике значення має мотиваційний лист і звичайно посвідчення про освіту. В залежності від програми слід довести також свої знання німецької або англійської мови.

Ви згадали про мотиваційний лист, яким чином він має бути складений, аби збільшити шанс на отримання стипендії?


Слід добре обґрунтувати свої мотиви. Не достатньо написати лише "я люблю Німеччину" або "я із задоволенням п'ю німецьке пиво". Потрібно пояснити, чому саме ви хочете отримати стипендію для навчання з тієї чи іншої програми, чому вам підходить саме цей курс або дослідницька програма.

Чи пропонує DAAD цього року якісь нові програми?


У нас є одна нова програма, яку ми називаємо "сандвіч". Це аспірантська програма, яка передбачає написання дисертації в себе на батьківщині і в Німеччині. При поданні заяви на стипендію слід скласти план, коли в якій країні науковець планує працювати – наприклад, півроку в Україні, півроку в Німеччина, а потім знову півроку в Україні. Можливі й зовсім інші схеми. Важливо тільки дуже ретельно обґрунтувати свій план.

Deutsche Welle
12.11.2010