В Італії хочуть скоротити державні стипендії для студентів

Італійські студенти обурені планами уряду урізати стипендії на 90 відсотків. Це призведе до того, що вищу освіту здобуватимуть практично тільки заможні, - підкреслюють студентські асоціації та оголошують акції протесту

В Італії хочуть скоротити державні стипендії для студентів

Як тільки стало відомо, що міністр освіти Маріястелла Джельміні представила уряду план урізати на майже 90 відсотків бюджет стипендій, студентські асоціації висловили обурення та почали планувати акції протесту.

За чинним законодавством, нагадує газета "Ла Репуббліка", державні стипендії засновані для того, щоб "усунути перешкоди економічного та соціального характеру, які фактично обмежують рівність громадян у доступі до вищої освіти".

Власне, донині для того, щоб отримати в Італії державну стипендію, треба було довести обмеженість грошових коштів родини та мати успіхи в навчанні. Якщо ж плани уряду стануть реальністю, то "вчитися зможуть фактично тільки ті, кого є кому утримувати", зазначає глава Асоціації захисту прав споживачів (Adoc) Карло Пілері.

     

Адже дев’ятьом з десяти тих, хто має право на стипендію, у ній буде відмовлено. У цьому разі близько 180 тисяч здібних, але бідних студентів будуть змушені розпрощатися з ідеєю вищої освіти.

Карло Пілері наводить такі цифри: нині середня студентська стипендія складає близько 4 тисяч євро на рік, і дозволяє покривати приблизно 57% витрат на навчання (оренда житла, проїзд, книги, тощо). Якщо її не стане, то 35% першокурсників та 60% другокурсників одразу ж перервуть навчання, прогнозує він.

Студентські організації прагнуть змусити уряд переглянути свої наміри. Для цього вони оголосили національну акцію протесту: 17 листопада по всій Італії одночасно пройдуть маніфестації.

Італійські студенти запросять також до проведення акцій солідарності своїх європейських ровесників. А найближчими днями у шести регіонах пройде низка асамблей, присвячених цій та іншим студентським проблемам.

Deutsche Welle
04.11.2010