Учимо мову в Лондоні – проживання

Учимо мову в Лондоні – проживання

Якщо ви збираєтесь вивчати англійську мову й усвідомили, що кращий спосіб навчання іноземних мов - безпосередньо у країні, в якій він зародився, то важливим фактором гідного навчання буде комфортне проживання. Адже для того, щоби швидко засвоїти програму, як можна ретельніше вивчити культурні цінності країни, встигнути все побачити і при цьому не відчувати себе втомленим, а отримати задоволення й максимум користі, необхідно мати куточок або апартаменти (залежно від ваших вимог до житла), де ви зможете відпочити, обміркувати побачене й почуте, закріпити пройдений матеріал.

Після того як ви вирішили, що будете вдосконалювати свою англійську в Англії, постарайтесь підійти до вибору житла дуже серйозно. Звісно, цей вибір буде залежати від багатьох факторів:

1. Від віку учня (якщо це дитина від 8 до 15-ти років, то, звісно, краще за все не залишати її без нагляду і послати жити в сім'ю, де діти будуть постійно перебувати під наглядом, де за ними доглядатимуть. Ті, хто постарше, крім сім'ї, можуть зупинитись у гуртожитку, окремій квартирі або в готелі.

2. Від темпераменту людини (хтось прекрасно почувається в повній самоті, а дехто ні секунди не може прожити без компанії).

3. Від елементарних вимог до житла (комусь для нормальної роботи та відпочинку вистачить ліжка в кутку і письмового стола з лампою поруч, а хтось і секунди не проживе без шикарних апартаментів).

Смію вас запевнити, що житло в Лондоні існує на будь-який смак, за будь-які гроші. Для бажаючих навчатись на мовних курсах туристичні компанії пропонують, як правило, такі види проживання: в англійській сім'ї, у студентській резиденції, в окремій квартирі, у номері готелю. Можна розглянути ці види кожний окремо.

Проживання в англійській сім'ї

Такий спосіб без перебільшення можна назвати найпопулярнішим, і на це є кілька причин:

1. По-перше, сім'ї, що розміщують іноземних студентів, проходять ретельний відбір.

2. По-друге, це відносно недорого, дешевше, ніж усі інші варіанти проживання. Наприклад, кімната і сніданок в англійській сім'ї будуть коштувати вам від $20 на день. Ціна може змінюватись у залежності від віддаленості від центра, кількості осіб, які проживають у кімнаті.

3. По-третє, ви живете в тихій, затишній обстановці, вас оточує невелика кількість людей. Разом із житлом у плату за проживання, як правило, входить сніданок, а можна домовитись і про триразовоме харчування. Вам не доведеться самим піклуватися про себе, про вас подбають увічливі господарі, які до того ж будуть стежити за порядком у вашій кімнаті, але вам буде необхідно стелити за собою ліжко і не розкидати речі.

4. Ви маєте можливість вивчити побут і звичаї англійців, пожити їхнім життям, можна навіть сказати, - поглянути на Англію зсередини.

5. Ви можете практикуватись в англійській не тільки під час уроків, екскурсій та інше, а і приходячи додому. Тобто ви ні на секунду не припиняєте спілкування англійською, що дозволяє швидко долати мовний бар'єр, покращити вимову, збільшити словниковий запас тощо.

Проживаючи в сім'ї, ви швидше за все отримаєте кімнату на одну чи дві особи.

Мебльована така кімната, як правило, стандартним набором меблів: ліжком, столом, лампою, стільцями, шафою або комодом.

Будьте обережні, користуючись електричними приладами (напруга в деяких районах Англії може бути 240 В. Наприклад, наша мережа розрахована на 220 В). Тому, перш ніж користуватись електричними приладами, уточніть цей момент.

Існують і деякі незручності проживання в сім'ї. Наприклад, ви будете змушені миритися з чужим розпорядком дня, не зможете користуватись кухнею без дозволу, повинні будете питати господарів про бажання запросити друзів, попереджати про бажання повернутись додому пізніше. І ще один важливий факт: ваша спальня, швидше за все, не буде замикатись на ключ, хоча в Англії вас навряд чи потурбують без стуку.

Проживання у студентському гуртожитку

У разі проживання в гуртожитку комфортабельність кімнати багато в чому залежить від дорожнечі коледжу і, відповідно, його статусу. Вартість кімнати також може змінюватись у середньому від $30 до 60.

Як правило, пропонують окрему одно- або двокімнатну квартиру зі стандартним набором меблів: ліжком, стомол, стільцями, шафою, торшером. За додаткову плату надаються комп'ютер, телевізор, холодильник. Кімната зазвичай обладнана тільки умивальником, туалет, душові та кухня знаходяться в розпорядженні всіх студентів на поверсі.

У дорогих коледжах всі вищеперераховані меблі вже стоять у кімнаті і за них не треба платити додатково, до того ж вона обладнана душем. Такі кімнати коштують трохи дорожче. До переваг проживання у студентському гуртожитку можна віднести такі фактори:

1. Ви маєте можливість жити серед молоді, спілкуватися, практикуватись в англійській, завжди можна знайти собі друзів серед іноземних студентів.

2. Проживаючи в гуртожитку, ви будете більш самостійними, отримаєте більше можливостей самому розподіляти свій час.

3. Студентські гуртожитки завжди обладнані спільною кімнатою для відпочинку й занять, комп'ютерним класом, бібліотекою, іноді спортивним залом і студентською їдальнею, де можна недорого пообідати.

4. У гуртожитку є пральні та сушильні машини, прасувальні приналежності, загалом усе, що потрібно людині для самостійного комфортабельного життя.

5. Постільну білизну змінюють, як правило, раз на тиждень, кімнату швидше за все доведеться прибирати самим. У дорогих студентських гуртожитках їх служби будуть здійснювати прибирання.

6. Гуртожитки надаються з харчуванням або без нього. У першому випадку у вартість проживання входять сніданки та вечері. У таких гуртожитках, як правило, не передбачена кухня, адже у студентів немає необхідності готувати собі самим. Але можна харчуватись і самостійно. Якщо ви їдете в поїздку, куди входить проживання у студентському гуртожитку без харчування, швидше за все в такому гуртожитку буде кухня, де можна собі готувати. До того ж завжди можна перекусити в кафе або ресторанчиках, що в результаті може вийти трохи дорожче: Лондон - дуже дороге місто.

Існують і деякі незручності проживання в гуртожитку. Наприклад, якщо ви людина, яка мало спілкується, можна втомитись від великої кількості людей, якими ви постійно будете оточені. Якщо у вас у кімнаті не буде душа, то доведеться ділити його з великою кількістю людей на вашому поверсі. Можуть виникати й деякі незручності з підготовкою домашнього завдання, особливо якщо ви звикли готувати його в тиші. Загалом, якщо вам не подобається жити у співтоваристві молодих і веселих - не селіться у студентському гуртожитку, виберіть щось більш спокійне.

Проживання в окремих квартирах

Такий варіант найкраще підійде дорослим і максимально самостійним людям, які вважають за краще не змінювати звичний розпорядок дня й самим організовувати свій час. Знімають квартиру, як правило, люди, які збираються в Лондон на досить тривалий строк (від одного місяця) і кампонією, що складається із 2-5-ти осіб, так виходить дешевше. В іншому випадку вам доведеться викласти кругленьку суму. Компанія, що організує поїздку, підбере вам найбільш підходящу квартиру, яку, до речі, можна зняти й після прибуття в Лондон, допоможуть вам у цьому співробітники мовної школи, в якій ви припускаєте вчитись. Але найкраще про житло подбати заздалегідь. Підписуючи договір, дізнайтеся, що входить в оплату житла. Ціна проживання у квартирі може бути найрізнішою й залежатиме від багатьох умов: від місця розташування, кількості кімнат і людей, які проживають у них, якості меблів та іншого. Недорога квартира для однієї людини коштуватиме від $120 за день.

Бронювання номера в готелі

Деякі агентства з навчання за кордоном, які відправляють студентів на навчання в Англію, дають можливість бронювання та проживання в готелі. До речі, у літній період номер краще забронювати заздалегідь, бо охочих повчитись і відпочити влітку в Англії предостатньо. Такий спосіб проживання можна назвати одним з найдорожчих, зате тут існує багато переваг:

1. По-перше, ви маєте можливість жити повним самостійним життям.

2. По-друге, ви не витрачаєте час на прибирання кімнат та інші побутові проблеми.

3. Ви ні перед ким не звітуєте за воду, вам не доводиться вникати в подробиці про оплату комунальних послуг, звітувати за гостей, за час приходу й уходу тощо.

До незручностей готелю можна віднести в першу чергу досить дороге харчування. У перших двох варіантах проживання ви могли б недорого харчуватись у сім'ї, студентській їдальні, але якщо ви проживаєте в готелі, снідати та вечеряти вам доведеться або в кафе, ресторанах, або в самому готелі, що значно дорожче.

Ціна проживання в номері може змінюватись. Усе залежить від місця її знаходження (центр чи околиці Лондона), кількості зірок і т. д. У середньому, двозірковий готель буде коштувати від $90 за ніч, тризірковий приблизно $100, чотиризірковий - $135 за день.

Загалом, як бачите, житло в Лондоні можна підібрати собі найрізніше, головне - правильно визначитися з вимогами до цього житла, з вашими можливостями та бажаннями. Щорічно в Англію на навчання приїжджають понад 600 тисяч іноземців, тому варіантів розміщення предостатньо на будь-який смак для будь-якого гаманця.

З питань вивчення англійської мови на курсах в Англії ви можете звернутись до провідних освітніх агентств України.

Освіта.ua
11.10.2006