Мовна школа в Великій Британії: корисне літо для вашої дитини

Для організованих батьків січень-лютий - це найкращий час планування літніх канікул для своїх дітей

Мовна школа в Великій Британії: корисне літо для вашої дитини

Багато хто вже переконався, що однією з кращих можливостей одночасного розвитку і відпочинку дитини є поїздка в мовну школу Великої Британії. Адже програми для дітей включають в себе вивчення англійської, спортивні, творчі та розвиваючі заняття, численні навчальні походи та екскурсії.

"Відмінною рисою британських шкіл-пансіонів є унікальна здібність найбільш ефективно організовувати програму, поєднуючи навчання та позашкільні заняття" - каже директор Освітнього центру Concept Світлана Тимошенко.

У літній час тисячі дітей з усього світу приїжджають до британських шкіл, щоб у цікавій ігровій атмосфері навчитися спілкуванню з однолітками різних країн. Останнім часом серед них стає все більше дітей з України.

Існує величезна кількість літніх програм для школярів. Спробуємо проаналізувати, які пропозиції чекають бажаючих відвідати Британські острови та чим вони відрізняються.

На сьогодні в Британії існує близько 430 мовних шкіл та освітніх центрів, що акредитовані у відповідності до системи, встановленої Британською Радою разом із Національною асоціацією акредитованих центрів англійської мови. Група незалежних інспекторів проводить щорічний моніторинг діяльності мовних шкіл, перевіряючи організацію курсу та процесу навчання, стандарти викладання й успішності, освітнє середовище і ресурси для студентів та викладачів.

Школи пропонують різноманітні варіанти навчального навантаження, але найпопулярнішим є курс, що включає в себе 20 занять (15 годин) на тиждень. Вільний час приділяється заняттям спортом і творчістю, більшість шкіл мають власні спортивні майданчики та арт-студії, а також освітньо-екскурсійним програмам.

Розрізняють такі види мовних шкіл:

Літні курси, що організовані на базі приватних шкіл-пансіонів. На території шкіл є будівлі для занять, бібліотека, комп'ютерний центр, наукові лабораторії, театр, спортивні зали і майданчики, а також будівлі для проживання. Деякі школи мають власні кіностудії та студії звукозапису.

Школи-пансіони мають величезні переваги. Під час навчального року в них навчаються діти на програмах GCSE і A-level. Відповідно всі ресурси і матеріальна база школи доступні і в літній період. Також є можливість вивчення додаткових предметів, таких як фізика чи хімія, звісно англійською мовою.

У школах-пансіонах діти цілий день залучені до різноманітних занять під керівництвом викладачів і кураторів. Покидати територію школи без супроводу дорослих діти не можуть. Усі заходи організовуються і готуються спільно, що сприяє зміцненню міжнародного командного духу і... постійній практиці англійської мови.

Зазвичай діти легко знаходять собі друзів з різних країн світу. Оскільки мовою спілкування є англійська, не заговорити просто неможливо. У походах та екскурсіях школярів також обов'язково супроводжує викладач.

Індивідуально відправляти дітей до шкіл-пансіонів можна починаючи з 8 років. У період навчання відповідальність за дитину несе школа-пансіон. Якщо до Британії дитина летить самостійно - авіакомпанія забезпечить супровід, а представник школи зустріне її в аеропорті.

Групи для навчання формуються вже в школі, враховуючи рівень англійської та вік дитини. Заняття різними видами спорту, а також творчі заняття дитина обирає самостійно із запропонованих школою. Таким чином, увесь день школяра гармонійно організований і розписаний по хвилинах.

Мовні школи з проживанням у сім'ях. Це є більш бюджетним варіантом. З одного боку, проживання в сім'ї сприяє більш повному зануренню в мовне середовище, а також дає дитині можливість більше дізнатися про культуру і побут англійців.

Проте, існує безліч моментів, які необхідно врахувати.

По-перше, зазвичай сім'я живе в місті, а це означає що, дитина буде витрачати певний час на дорогу до школи, їй необхідний супровід, плюс з'являються додаткові витрати на транспорт, а його вартість у Британії не дешева.

По-друге, в кожній сім'ї свій устрій, свій мікроклімат. У разі, якщо поки що, для Вашої дитини налагодження контакту з незнайомими людьми є не дуже легкою справою, то процес адаптації в чужій сім'ї, та ще й іноземною мовою, може відняти у неї достатньо багато душевних сил. А наш досвід свідчить, що далеко не всі діти справляються з цим завданням успішно. Особливо якщо це перша поїздка в житті дитини.

Також на відміну від шкіл-пансіонів, де програма заходів розписана на цілий день, тут доведеться покладатися на активність приймаючої сім'ї – заздалегідь дізнатися, чи буде дитині приділятися велика увага, яке проведення вільного часу заплановано і т.і.

Якщо до мовної школи з проживанням у сім'ях їде група дітей з однієї школи, зазвичай, у ролі керівника групи виступає один з вчителів. У такому випадку на нього лягає велика відповідальність, як за організацію вільного часу - екскурсії, заняття спортом, так і за розселення дітей. Наприклад, у випадку відсутності контакту з приймаючою сім'єю, керівник групи повинен проконтролювати, щоб дитині підібрали нову сім'ю. А враховуючи, що середня тривалість літніх програм - 2 тижні, вирішення побутових проблем може зайняти більшу частину курсу.

Зазвичай, з групи, що складається з 10-15 школярів, 2-3 дітям доводиться міняти приймаючу сім'ю.

Усіх цих проблем вдасться уникнути, якщо для групової поїздки обрати літню школу зі своєю резиденцією.

Прийняти рішення, зваживши всі за і проти та враховуючи особливості саме своєї дитини мають кожні батьки самостійно.

Індивідуальна поїздка? Або з групою?

Також необхідно вирішити, що буде більш корисним для дитини - індивідуальна поїздка або з групою однокласників. Якщо дитина вже самостійна, легко йде на контакт - цілком можливо, що більш корисною буде індивідуальна поїздка до мовної школи з великою кількістю студентів з різних країн. Якщо ж дитина їде до Британії вперше, не дуже впевнена у собі, то поїздка з групою або хоча б з кількома друзями буде найбільш комфортним варіантом.

Розташування мовної школи

Слід також звернути увагу на те, де розташована мовна школа. Найбільш популярними напрямками є Лондон і південне узбережжя, відоме як «Англійська Рів'єра».

Однак навіть найбільш привабливе з туристичної точки зору місто влітку все одно залишається містом, з величезною кількістю транспорту і туристів. Безсумнівно, варто поїхати туди подивитися основні визначні пам'ятки, але вибирати його як місце проживання протягом 2-3 літніх тижнів, все ж таки не варто. Тим більше, що куточки з чудовою природою, де дитина буде почувати себе комфортно і зможе добре відпочити у Великій Британії є. Недаремно більшість приватних шкіл розташовані саме в таких мальовничих місцях.

Щоб мати можливість вибору - треба готуватися заздалегідь...

І трохи про своєчасність. Якщо Ви вже все зважили і вирішили відправити дитину в британську мовну літню школу, необхідно пам'ятати, що організувати таку поїздку неможливо за один день.

Необхідно враховувати, що існують певні строки розгляду анкети у візовому центрі. Також місця в найбільш популярних мовних школах, що добре себе зарекомендували, резервуються заздалегідь, і навесні вже багато з них припиняють набір на літо.

Оптимальним періодом реєстрації до мовної школи є січень-лютий. Базу акредитованих шкіл можна знайти на сайті www.englishuk.com, детальну консультацію щодо всіх аспектів поїздки - в освітніх агентствах.

Зазвичай співробітники агентств відвідують школи, представниками яких вони є, тому зможуть дати докладну консультацію, вказати на всі плюси і мінуси кожної окремої школи. А головне - маючи досвід роботи з британськими навчальними закладами, зможуть підібрати школу, що відповідає потребам саме Вашої дитини. Адже тільки в комфортній обстановці діти зможуть засвоїти максимум знань і отримати задоволення від спілкування з однолітками. А також привезуть додому гарні враження від поїздки і будуть планувати своє наступне літо!

Наближається лютий, а значить - пора організовувати програму на літо!

Освітній центр Concept, січень 2011.

Довідка
Освітній центр "Concept" - агентство з освіти за кордоном, що спеціалізується на різноманітних програмах навчання у Великій Британії. Діяльність агентства включає підготовку до вступу в британські школи-пансіони, отримання вищої і післядипломної освіти, організацію літніх, осінніх, зимових та весняних канікулярних програм для дітей; організацію навчання в мовних школах для дорослих.

Освіта.ua
14.01.2011