Вивчення англійської мови за кордоном

Існує величезна кількість різних мовних курсів за кордоном, розрахованих на всі вікові категорії учнів

Вивчення англійської мови за кордоном

Одним із кращих способів швидко та якісно вивчити англійську мову традиційно вважається навчання за кордоном. Адже даний варіант дозволяє повністю зануритись у мовне середовище і сконцентруватись виключно на вивченні мови.

Існує величезна кількість різних мовних курсів, розрахованих на всі вікові категорії та соціальний статус учнів. Найбільш затребуваним курсом, який існує в усіх зарубіжних мовних школах, є так званий базовий курс. Він може тривати від двох тижнів до року при 15-20 годинах занять на тиждень.

Якщо ж вибирається інтенсивна програма навчання, то кількість годин зростає до 30-35-ти годин. Такі курси найбільш затребувані серед студентів, бо в них є можливість безболісно відірватись від навчального процесу й відправитись вивчати мову. Навчання може проходити як у групах, так і індивідуально.

Серед школярів найбільшою популярністю користуються курси, які готують до складання міжнародних мовних іспитів (IELTS, TOEFL та ін.). Наявність сертифіката про успішне складання такого іспиту дає можливість вступати до іноземних коледжів та університетів.

     

Дуже поширені й курси, розраховані на дітей шкільного віку. Такі курси насамперед орієнтовані на розвиток навичок сприйняття іноземної мови на слух, уміння вільно вести бесіду в рамках певної теми, а також на вивчення основ граматики та читання. Під час навчання школярі можуть проживати у спеціальних кампусах, готелях, шкільних резиденціях або, наприклад, у приймаючій сім'ї.

Для представників бізнесу та фахівців різних сфер іноземні мовні школи пропонують «англійську для ділового спілкування». Основна мета таких курсів - розширення професійного лексикону, отримання комунікаційних навичок при спілкуванні із зарубіжними партнерами. Зазвичай такі курси тривають кілька тижнів, а навчання проходить у напруженому графіку.

В іноземних мовних школах широко представлені і програми, розраховані на тих, хто вивчає мову просто для себе. У цьому випадку навчання часто поєднується із заняттями спортом, яким-небудь хобі чи іншими пізнавальними курсами.

Переваги вивчення англійської мови за кордоном

Вивчення англійської мови за кордоном має безліч переваг, головною з яких є постійне перебування в англомовному середовищі, що значно підвищує ефективність процесу навчання. Адже людина чує навколо себе тільки чисту англійську мову, що призводить до покращення її сприйняття на слух, вироблення правильної вимови й нівелювання до мінімуму акценту.

Незаперечним плюсом такого навчання є й той факт, що весь процес викладання проходить виключно англійською мовою, а самі викладачі є носіями цієї мови. Адже в більшості випадків усі викладачі відрізняються високою кваліфікацією і володіють значним досвідом роботи з іноземними слухачами.

Вивчення мови при перебуванні за кордоном не обмежується тільки заняттями на курсах, оскільки практика англійської здійснюється постійно - під час прогулянок, занять спортом, екскурсій, покупок, неформального спілкування з викладачами та слухачами, а також простими громадянами.

До того ж вивчення англійської за кордоном - це відмінна можливість познайомитися з історико-культурною спадщиною, звичаями і традиціями країни перебування, а також зануритись у стиль і ритм життя її населення.

Недоліки вивчення англійської мови за кордоном

У той же час існують і деякі недоліки при вивченні англійської мови за кордоном. Насамперед це висока вартість курсів. При цьому вона може не включати в себе оплату за проживання та харчування. Також завжди треба мати фінансові кошти на непередбачені витрати.

До недоліків такого навчання відноситься й відрив від основного виду діяльності. Так, більшість студентів змушені брати академічну відпустку, а школярі пропускати заняття (за винятком, звісно, випадків, коли навчання проходить під час канікул). А для працюючих людей тривала поїздка до іноземної держави для вивчення англійської мови стає практично неможливою.

До мінусів можна віднести й імовірність виникнення труднощів з адаптацією, адже не кожна людина здатна швидко прийняти особливості поведінки та світогляду представників іншої країни.

В якій країні краще вивчати англійську?

Світовим лідером за кількістю мовних шкіл і курсів, розрахованих на іноземних слухачів, звісно, є Велика Британія. Саме тут знаходяться найвідоміші та престижні заклади, які гарантують високий рівень освіти. Однак вартість таких курсів буде набагато вищою, ніж в інших країнах. До того ж Велика Британія - одна з найдорожчих для життя держав світу, тому для проживання тут необхідно мати значні фінансові ресурси.

Загальновизнаним центром вивчення англійської мови є Мальта, де більшість шкіл працює за британською системою й забезпечує рівень освіти, що відповідає світовим стандартам. Вартість же курсів і проживання на Мальті набагато нижче, ніж у Великій Британії.

Прекрасний рівень підготовки пропонують мовні школи США й Канади, проте вартість таких курсів значно зростає через перельоти. Є школи англійської й у державах континентальної Європи. Ціни на навчання в цих країнах зазвичай відрізняються не сильно, тому при виборі місця навчання рекомендується виходити з вартості проживання, перельоту, місця розташування школи та власних уподобань. Однак для досягнення максимального ефекту від вивчення мови бажано, щоб курси проходили в тій країні, де англійська є все-таки національною мовою.

Мовні курси за кордоном - це відмінна можливість не тільки вивчити англійську, але і розширити свій світогляд, познайомитися з іншою країною, завести корисні знайомства в інтернаціональному середовищі, а й захоплююче та пізнавально провести час.

Підібрати мовну школу й організувати поїздку для вивчення англійської мови за кордоном вам допоможуть фахівці кращих освітніх агентств України.

Освіта.ua
11.10.2013